نماینده مجلس: سالانه ۱۸۰ مجرم به ایذه و باغملک تبعید می شوند ، ادامه رویه پهلوی در تبعید مجرمان به این مناطق توسط حکومت اسلامی

نگام ، اجتماعی _ حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اعلام کرد که نماینده ایذه و باغملک از وزیر دادگستری پیرامون اعزام سالانه ۱۸۰ تبعیدی به این منطقه سوال کرده است.

 

سارا آکالین_ حسن نوروزی  در بیان متن سوال این نماینده گفت: چرا هنوز بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی تعدادی از افراد تبعیدی و مجرمانی که به دلیل مسائل اخلاقی و مفاسد مرتکب جرمی شده‌اند به ایذه و باغملک تبعید می‌شوند؟ کمااینکه ۱۱۸۰ نفر در سال اعزامی دارند و این امر مشکلاتی را برای مردم این منطقه ایجاد کرده است.
پیش از این هدایت‌الله خادم، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ در اخطاری مطرح کرد: از رییس قوه قضاییه و قضات درخواست می‌کنم تا نسبت به اعزام تبعیدی‌ها به شهرستان‌های ایذه و باغملک پیگیری و بررسی‌های لازم را انجام دهند.
او گفت بنده از قوه قضاییه در نحوه برخورد با مردم مناطق بختیاری نشین به ویژه ایذه و باغملک سوال دارم که چرا طی سال‌های اخیر ده‌ها و صدها تبعیدی و جانی را به این دو شهرستان اعزام کرده‌اند که موجبات ناامنی را هم فراهم آورده است.
این نماینده مجلس افزود: نه تنها دولت‌ها در چند دهه گذشته هیچ اشتغالی را در این دو شهرستان ایجاد نکرده‌اند بلکه اکنون قوه قضاییه نیز به جای کمک به مردم این منطقه تبعیدی‌ها را به شهرستان‌های ایذه و باغملک اعزام می‌کند.
خادمی درخصوص وجود برخی شهرهای خوزستان در لیست شهرهای تبعیدی ایران گفته است: به دلیل مخالفتی که همواره مناطق بختیاری با حکومت پهلوی داشتند، این حکومت برای کنترل این شهرهای دور از مرکز و مردم این مناطق با تبعید زندانیان سیاسی حضور نیروهای ساواک را در این مناطق افزایش داد؛ از این منظر، دو شهر ایذه و باغملک از پیش از انقلاب جزو شهرهای تبعیدی ایران بوده اند.

بر أساس اظهارات این نماینده مجلس پس از انقلاب این رویه ادامه یافت با این تفاوت که زندانیان بزهکار به این شهرها فرستاده شدند.

One thought on “نماینده مجلس: سالانه ۱۸۰ مجرم به ایذه و باغملک تبعید می شوند ، ادامه رویه پهلوی در تبعید مجرمان به این مناطق توسط حکومت اسلامی

Comments are closed.