اخبار روز اجتماعی ؛ اجاره آپارتمان با دلار / خانه‌های لاکچری در صدر اجاره با دلار/ کرایه ١٣٠٠ تا ٣۵٠٠دلار در ماه / مدیر مدرسه از رفتارهای غیراخلاقی معلم متجاوز خبر داشته است/ تا قبل از رسانه‌ای شدن موضوع، فضا را مدیریت کردیم!

نگام ، اجتماعی _ ترس از آبرو؛ عامل پنهان‌کاری «کودک‌آزاری»/ هشدار درخصوص کودک‌آزاری در معابرشهری ، ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ نفر به دلیل نداری و بی‌‌‌‌پولی در زندان هستند/ هیچ راننده زندانی نداریم و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اجاره آپارتمان با دلار / خانه‌های لاکچری در صدر اجاره با دلار/ کرایه ١٣٠٠ تا ٣۵٠٠دلار در ماه

در آگهی‌هایی که روی سایت دیوار یا سایر املاک به صورت اینترنتی فایل شده‌اند، خانه‌های زیادی در شمال شهر به چشم می‌خورد که اجاره‌هایشان را به صورت دلار دریافت می‌کنند. اجاره‌بهای دلاری را با قیمت‌های رایج منطقه که می‌سنجی، متوجه می‌شوی که آن‌ها نرخ دلار را بین ۶‌هزار تا ۶‌هزار و ۶٠٠ تومان در نظر گرفته‌اند. مدیر یکی از آژانس‌های بزرگ مسکن می‌گوید؛ املاکی که با دلار اجاره داده می‌شوند، تنها مختص خارجی‌هایی است که در ایران اقامت می‌کنند، اما سایر بنگاه‌های املاک می‌گویند، خانه‌ها را به اتباع ایرانی هم براساس دلار اجاره می‌دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیرآموزش‌وپرورش منطقه دو :مدیر مدرسه از رفتارهای غیراخلاقی معلم متجاوز خبر داشته است/ تا قبل از رسانه‌ای شدن موضوع، فضا را مدیریت کردیم!
بر اساس گفته‌های مدیران آموزشی منطقه ۲، روز ۲۹ اردیبهشت ماه، مدرسه پسرانه معین به آموزش و پرورش منطقه اطلاع می‌دهد که معاون این مدرسه رفتارهای غیراخلاقی را به دانش‌آموزان آموزش می‌داده و آن‌ها را وادار به برقراری ارتباط جنسی با یکدیگر می‌کرده است. این خبر اما پس از گذشت یک هفته و با انتشار فیلمی از رفتارهای غیراخلاقی معاون این مدرسه در فضای‌مجازی، رسانه‌ای شد و به دلیل اینکه قبح این موضوع آنقدر زیاد بود، مسئولان نظام صریحا به این اتفاق واکنش نشان دادند و خواستار رسیدگی فوری به این پرونده شدند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترس از آبرو؛ عامل پنهان‌کاری «کودک‌آزاری»/ هشدار درخصوص کودک‌آزاری در معابرشهری

رضا جعفری با اشاره به دلایل مطرح نشدن حوادثی همچون آزارهای جنسی و پنهان کردن آنها اظهار کرد: از جمله دلایلی که افراد در مورد این مسئله صحبت نمی‌کنند، این است که می‌ترسد اگر این موضوع گفته شود، شخص متجاوز میزان خشونت خود را افزایش دهد. همچنین ممکن است آنها فکر کنند که مورد تهدید واقع خواهند شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :انتقاد از بی تفاوتی برخی نسبت به تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان/فقط شاهد آزار و اذیت مردم هستیم

سهیلا جلودارزاده (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در خصوص سرانجام لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: من متوجه نمی‌شوم، چرا این‌گونه مسائل که با شرافت، حیثیت و زندگی یک ملت سر و کار دارد، مثل خشونت علیه زنان یا کودک آزاری تا این اندازه باید به تعویق بیفتد؟ وی ادامه داد: در حال حاضر دو دوره از تصویب این لایحه گذشته و هنوز تلاش‌های دولت برای تحقق این لایحه به سرانجام نرسیده است و هنوز در پیچ و تاب مسیرهای دولت و مجلس دست‌ به دست می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس ستاد دیه: ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ نفر به دلیل نداری و بی‌‌‌‌پولی در زندان هستند/ هیچ راننده زندانی نداریم

سید اسدالله جولایی در مراسم گلریزان ستاد دیه استان تهران با اشاره به آیه ۱۱۲ سوره بقره گفت: خداوند در این آیه می‌‌‌‌فرماید اگر کار خیر انجام دهید مزد آن را خودم می‌‌دهم، خوف و حزن هم نداشته باشید.وی ادامه داد: تاکنون ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ نفر افرادی هستند که فقط به دلیل نداری و بی‌‌‌‌پولی و جرایم غیر عمد در زندان هستند. برخی از این افراد برای کرایه خونه و کار چک صادر کرده‌‌‌اند و این چک بدون پشتوانه بوده و امروز آنها را گرفتار کرده است.رئیس ستاد دیه با اشاره به افرادی که به دلیل مهریه در زندان هستند، اظهار داشت: چرا درخصوص مهریه فرهنگ‌‌سازی نمی‌‌کنیم؟ چرا این جمله بد را که می‌‌‌گوییم مهریه را کی گرفته و کی داده، حذف نمی‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید