اخبار روز اقتصادی ؛ جزییات جدید افزایش حقوق کارکنان/واریز مابه‌التفاوت تا آخر خرداد/ ۵۰ واحد قطعه‌سازی تعطیل شد، ۲۰۰ واحد در آستانه ورشکستگی

نگام ، اقتصادی _ تاسیس ۴دفتر بیمه خارجی در ایران/ سیستم بانکی مشکل بیمه را حل نکرد ، شرکت کره جنوبی قرارداد ٢ میلیارد دلاری با ایران را فسخ کرد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس اعلام کرد:جزییات جدید افزایش حقوق کارکنان/واریز مابه‌التفاوت تا آخر خرداد

موضوع مربوط به نحوه و میزان افزایش حقوق امسال کارکنان دولت که در قالب لایحه بودجه ۹۷ توسط مجلس بررسی و نهایتا به تصویب رسیده بود، دچار تفاسیر مختلفی شده بود. دولت در آیین نامه ای میزان افزایش حقوق امسال کارمندان را ۶ تا ۱۶ درصد اعلام کرده بود، در حالی که برخی نمایندگان مجلس معتقد بودند این میزان باید برای پایین ترین رده حقوقی ۲۰ درصد باشد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۵۰ واحد قطعه‌سازی تعطیل شد، ۲۰۰ واحد در آستانه ورشکستگی

آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن ایران گفته: طی هفته‌های اخیر حداقل ۵۰ واحد قطعه‌سازی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و دیگر هزینه‌های تولید تعطیل شده است. به گفته او خودروسازان داخلی به دلیل مخالفت دولت با افزایش قیمت خودرو حاضر به پرداخت قیمت تمام شده قطعات به تولیدکنندگان نیستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بیشتر ذخایر ارزی بیمه مرکزی به یورو است؛تاسیس ۴دفتر بیمه خارجی در ایران/ سیستم بانکی مشکل بیمه را حل نکرد

عبدالناصر همتی از تاسیس و فعالیت ۴ دفتر توسط بیمه گران خارجی در ایران خبر داد و افزود: یک درخواست دیگر برای راه اندازی دفتر توسط شرکت های خارجی نیز در دستور کار قرار دارد. البته تاسیس این دفاتر البته به معنای فعالیت در ایران نیست، بلکه بیشتر برای آن است که بتوانند از شرکت های بیمه ایرانی کار بگیرند. وی تصریح کرد: شرکت های بیمه اروپایی برای آنکه در ایران فعالیت کنند یا باید در ایران شعبه دایر کنند یا سهام شرکت های ایرانی را بخرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شرکت کره جنوبی قرارداد ٢ میلیارد دلاری با ایران را فسخ کرد

شرکت دالیم کره جنوبی قرارداد دو میلیارد دلاری پالایشگاهی در ایران را فسخ کرده است.این شرکت، که بنا بود در توسعه پالایشگاه اصفهان مشارکت کند، اعلام کرده است که به دلیل تحریم‌های اقتصادی، نتوانسته است پروژه خود در ایران را تامین مالی کند.فسخ قرارداد دالیم، یکی از تازه‌ترین موارد خروج شرکت‌های خارجی از بازار ایران است.وال‌استریت ژورنال گزارش می‌دهد که شرکت جنرال الکتریک هم برنامه‌های خود برای حضور در بازار ایران را لغو کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قدرت برخورد بانک مرکزی با بانک‌های متخلف قوی‌تر باشد ؛تعیین مجازات‌ متناسب با تخلفات بانک‌ها/ وجود خلاء مقرراتی در نظارت

عبدالرحمن ندیمی بوشهری درباره لوایح جدید بانک مرکزی و قانون بانکداری، گفت: در لوایح جدید به ویژه به ساختار نظارتی بانک مرکزی توجه زیادی شده است. در حال حاضر، یکی از خلاهای موجود در سیستم بانکی موضوع نظارت بانک مرکزی بر بانک ها است.وی تاکید کرد: در حال حاضر در موضوع نظارت بر بانک ها هم خلاء مقرراتی و هم خلاء ابزارهای تنبیهی بانک ها وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید