اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ افطاری روحانی و کراوات دولت‌آبادی / استارت کنسرت خواننده استانبولی از کیش

نگام ، فرهنگ و هنر _ خارجی‌هایی که در ایران محبوب شدند ، چرا قسمت سانسورشده «رهایم نکن» تکرار نشد؟ و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

افطاری روحانی و کراوات دولت‌آبادی

ماجرای مهمانی پرسروصدای رئیس‌جمهور ایران و تحریم آن از سوی برخی هنرمندان در روزهای اخیر موضوع بحث بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی بوده و اکنون انتشار عکسهای این مهمانی بحث‌ها را داغتر کرده است.در روزهای گذشته برخی هنرمندان عکس دعوتنامه‌هایشان را منتشر کردند و اعلام کردند به دلیل مشکلات اجتماعی و سیاسی موجود ترجیح می‌دهند دعوت حسن روحانی را رد کنند. اقدامی که آقای روحانی در اینستاگرامش به آن، واکنش نشان داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استارت کنسرت خواننده استانبولی از کیش

الیاس یالچینتاش خواننده بنام کشور ترکیه که بسیاری از ایرانیان او را با قطعه Icimdeki Duman” می‌شناسند بارها برای برگزاری کنسرت به ایران سفر کرده بود اما هربار این اتفاق میسر نمی‌شد تا اینکه در نهایت بعد از کش مکش‌های فراوان قرار است تا این برنامه در تیرماه در منطقه آزاد کیش برگزار شود.رضا خانزاده مدیر شرکت اکسیرنوین که تهیه‌کنندگی این کنسرت را بر عهده دارد درباره این برنامه گفت: الیاس خواننده به مدت سه سال با شرکت اکسیر قرارداد دارد و اگر قرار باشد در ایران اجرا کند قطعا از طریق این شرکت خواهد بود. اولین کنسرت این خواننده در ایران طی روزهای ۱۳ و ۱۴ تیر در جزیره کیش برگزار می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خارجی‌هایی که در ایران محبوب شدند ؛ نگاهی به فعالیت هفت نویسنده‌ای که بازار کتاب ایران را حسابی تکان دادند

آثار نویسندگان خارجی همواره و در طول تاریخ در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. از زمان قاجار و ترجمه آثار کلاسیکی چون «سه تفنگدار» و «کنت مونت کریستو» در عصر ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه تا عصر حاضر و کتاب‌هایی چون «صد سال تنهایی»، «بینوایان»، «خشم و هیاهو» و …هنوز هم هر چند اندک ولی هستند افرادی که با آثار گابریل گارسیا مارکز، ویکتور هوگو، داستایوفسکی، همینگوی و ده‌ها نویسنده مطرح دیگر که با قلمشان جادو می‌کردند زندگی کنند و هر اثر این نویسندگان یادآور خاطراتی تلخ و شیرین برای‌‌شان باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فیلمبرداری «مالیفیسنت۲» با بازی آنجلینا جولی شروع شد

شرکت دیزنی روز سه شنبه اعلام کرد فیلمبرداری بخش دوم فیلم مالیفیسنت (به انگلیسی: Maleficent) که در فارسی «شخصیت» ترجمه شده، با بازی «آنجلینا جولی» شروع شده است.بخش اول این فیلم که بر اساس انیمیشن کلاسیک «زیبای خفته» ساخته شده، چهار سال پیش به روی پرده سینماها رفت. در حالی که خانم جولی و «ال فنینگ» نقش خود از بخش اول را ادامه خواهند داد، «میشل فایفر» در یک نقش جدید به این پروژه می پیوندد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا قسمت سانسورشده «رهایم نکن» تکرار نشد؟

علی پورکیانی تهیه‌کننده سریال رمضانی «رهایم نکن» درباره پخش نشدن تکرار قسمت شانزدهم سریال که طبق جدول پخش شبکه سه باید بامداد و صبح امروز (یازدهم خرداد ماه) راهی آنتن می‌شد، اظهار کرد: در ابتدا تصور کردم پخش نشدن تکرار قسمت شانزدهم سریال در بامداد امروز به دلیل فشردگی برنامه‌ها و کنداکتور شلوغ شبکه سه بوده است. اما وقتی صبح امروز نیز به جای بازپخش قسمت شانزدهم، قسمت پانزدهم سریال پخش شد، این موضوع را از پخش پیگیری کردم و آنها اعلام کردند که این اتفاق به دلیل چینش اشتباه برنامه‌ها در سرور پخش رخ داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید