اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ Logout شدن از سایت هایی که خروج از آنها ساده نیست / امکان پیدایش گونه‌های جدید در صورت زاد و ولد انسان در مریخ

نگام ، علم و تکنولوژی _ زمین از دید پیشرفته ترین ماهواره هواشناسی دنیا چگونه به نظر می رسد؟ ، ساخت بانداژ حساس به فشار با استفاده از فیبرهای هوشمند و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

Logout شدن از سایت هایی که خروج از آنها ساده نیست

اینکه نمی‌توایند از یک سایت لاگ اوت شوید، معمولا مشکل از شما نیست. در واقع یک باگ سایت یا مشکل طراحی آن است که پیدا کردن لاگ اوت را مشکل می‌کند. وقتی اکانت شما در خطر نفوذ قرار دارد چندان هم فرق نمی‌کند که مقصر کیست، اگر از سیستمی استفاده می‌کنید که خودتان تنها کاربر آن هستید، خطر چندانی شما را تهدید نمی‌کند اما اگر از یک کامپیوتر عمومی استفاده می‌کنید، سریعا باید از اکانت خود لاگ اوت شوید. در ادامه روش‌هایی برای این کار توضیح داده می‌شود، البته انتظار نداشته باشید همیشه مفید باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امکان پیدایش گونه‌های جدید در صورت زاد و ولد انسان در مریخ

سکونت در مریخ، چند سال است که از فیلم‌های علمی-تخیلی در حال تبدیل به واقعیت است. اگر انسان‌ها در مریخ زندگی کنند، زاد و ولد آنها چگونه خواهد بود؟با برنامه‌ریزی بیشتر برای اکتشاف نهایی انسان در مریخ و سکونت بر روی سیاره سرخ، انسان‌ها در نهایت مجبور به تولید مثل در آنجا خواهند بود. محققان ایالات متحده، لهستان و برزیل در مورد معضلات بالقوه در رابطه با داشتن رابطه جنسی در مریخ بحث می‌کنند که یافته‌های آنها در یک مطالعه در ژوئن ۲۰۱۸ در مجله Futures منتشر شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خداحافظی کانن با دوربین‌های آنالوگ

کانن اعلام کرد فروش مدل EOS-1v را متوقف می‌کند اما تا سال ۲۰۲۵ تعمیرات مربوط به آن را انجام خواهد داد.بیش از ۸ سالی است که تولید مدل‌های جدید دوربین آنالوگ را متوقف کرده است اما این خبر چند روز پس‌ازآنکه کمپانی لایکا از توقف فروش M7 (دیگر دوربین محبوب آنالوگ) خبر داد؛ جالب به نظر می‌رسد.کمپانی ژاپنی کانن فروش تجاری دوربین مجهز به فیلم عکاسی را از سال ۱۹۳۶ با Hansa Canon شروع کرد. قبل از آن در سال ۱۹۳۴ نمونه اولیه‌ای به نام Kwanon را ساخته بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زمین از دید پیشرفته ترین ماهواره هواشناسی دنیا چگونه به نظر می رسد؟

سه ماه پس از پرتاب پیشرفته ترین ماهواره هواشناسی دنیا به فضا، شاهد انتشار نخستین تصویر رسمی از کره زمین که توسط دوربین های بسیار قدرتمند نصب شده روی GOES-17 به ثبت رسیده اند هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ساخت بانداژ حساس به فشار با استفاده از فیبرهای هوشمند

این بانداژ جدید با استفاده از فیبرهای کشسانی ساخته شده که در اثر فشار تغییر رنگ می دهند و قطر هریک از آن ها تقریبا ۱۰ برابر قطر تار موی انسان است.این فیبرها از طریق پیچاندن لایه های بسیار نازک و شفاف لاستیکی به دور یک رشته کشسان به عنوان هسته، ساخته شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید