اخبار روز اجتماعی ؛ آخرین آمار از میزان دست‌به‌یقه شدن تهرانی‌ها/ در پرونده‌های نزاع به این ۶ مورد توجه کنید! / طرح ساماندهی دستفروشان فراموش شد

نگام ، اجتماعی _ روایت رئیس روانپزشکی پزشکی قانونی از معاینه ۷ دانش‌آموز مدرسه غرب تهران و نوع آزار آنها ، نارضایتی از توقف و تاخیر در ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان شین‌آبادی‌ و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آخرین آمار از میزان دست‌به‌یقه شدن تهرانی‌ها/ در پرونده‌های نزاع به این ۶ مورد توجه کنید!

درفروردین ماه شش هزارو۴۸۶نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال۹۶ که تعداد مراجعین به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی شش هزارو۸۵۱نفر اعلام شده بود۵درصد کاهش یافته است.بنابر این گزارش از کل مراجعین به دلیل آسیب های ناشی از نزاع در فروردین ماه سه هزار و۹۰۳نفر مرد ودوهزار و ۵۸۳نفرزن بوده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طرح ساماندهی دستفروشان فراموش شد

چهارراه ولیعصر گوش تا گوش پر از دستفروش است. از چهار طرف میدان گرفته تا ادامه خیابان به سمت جنوب. در بساط رنگ و وارنگ دستفروشان هر چیزی که بخواهید پیدا می‌شود؛ از شال و روسری گرفته تا ناخن‌گیر و هدفون و کنسرو ماهی و نوشت‌افزار. استقبال هم بد نیست. روی هر بساط چند نفری جمع شده‌اند و قیمت می‌گیرند و می‌گذرند یا در حال خرید هستند. قیمت‌ها هم طبعاً کمی کمتر از فروشگاه‌هاست.فروشندگی گوشه خیابان تنها به دستفروشان دور چهارراه ولیعصر محدود نمی‌شود. کافی است به زیرگذر پیچیده ولیعصر با انواع و اقسام ورودی‌ها و خروجی‌هایش هم سری بزنید تا با بازاری جدید رو به رو شوید.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت رئیس روانپزشکی پزشکی قانونی از معاینه ۷ دانش‌آموز مدرسه غرب تهران و نوع آزار آنها

رئیس بخش معاینات روانپزشکی، سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: ۷ نفر از دانش آموزان حادثه غیر اخلاقی دبیرستان تهران، برای انجام معاینات روان شناسی به پزشکی قانونی مراجعه کردند و مورد معاینه قرار گرفتند و مشخص شد که دچار آسیب روانی شده اند.مهدی صابری افزود: این دانش آموزان به همراه والدین خود به پزشکی قانونی مراجعه کردند و فردی از اولیاء مدرسه همراه آنها نبود.وی با اشاره به اینکه این معاینات از نظر آسیب های روانی وارد شده به این دانش آموزان بود، ادامه داد: من از آسیب های جسمی مطلع نیستم، بلکه پزشکان مسئول به این بخش باید اعلام نظر کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تغییر رفتار ناگهانی کودکان را جدی بگیرید/ شاید در معرض آزار باشد!

مهدی تهرانی دوست با تاکید بر اینکه آموزش نقش مهمی در پیشگیری از آزار کودکان به ویژه آزار و تعرض های جنسی دارد، افزود: کودکان باید فرا گرفته باشند که دیگران حق دست و نگاه کردن به اندام های بخصوص خصوصی آنها را ندارند و اگر فردی قصد تعرض داشته باشد، باید به والدینشان اطلاع دهند.عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان این که معمولا آزار جنسی با مخفی کاری از سوی کودک و نوجوان مواجه می شود، افزود: کودکان باید آموزش ببینند که هرگونه تعرض را بدون هیچ حس شرمساری و مخفی کاری بیان کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد ؛ نارضایتی از توقف و تاخیر در ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان شین‌آبادی‌

گودرز کریمی‌فر به بیان گزارشی از وضعیت  آموزشی و درمان دانش‌آموزان شین‌آبادی پرداخت و اظهار کرد: وظایف و مسئولیت‌های دستگاه‌های مختلف در قبال این دانش‌آموزان طبق مصوبه هیئت دولت در سال ۱۳۹۱، مشخص شده است. طبق این مصوبه وظیفه درمان این دانش‌آموزان به عهده وزارت بهداشت است.وی افزود: اقدامات آموزشی، هزینه‌های ایاب و ذهاب به تهران و اسکان نامبردگان، پیگیری مشاوره تحصیلی، پیگیری امنیت شغلی دانش آموزان، برگزاری کلاس‌های تقویتی و فوق برنامه در مدرسه و منزل، تهیه وسایل و تجهیزات کمک آموزشی،  پرداخت غرامت کامل دانش آموزان از طریق بیمه ایران و صدور بیمه نامه عمر و پس انداز رایگان از وظایف آموزش و پرورش بوده که تا به امروز انجام شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید