طنز سیاسی : شروع تحرکات دفاعی عارفانه! / همایون حسینیان

خبر اول اینکه نامه نیوز خبری با این تیتر داشته: «پشت‌پرده تحرکات جدید عارف» این سایت به نقل از یک تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: «ذهنیت عارف این است که هر اتفاقی در مجلس می‌افتد اصلاح‌طلبان به گردن من می‌اندازند! بنابراین تحرکاتش را در مجلس زیاد کرده تا بگوید مشکل من نیستم».ناصر ایمانی درباره تحرک سیاسی بیشتر محمدرضا عارف در موضوعات مختلف گفت: «این تحرکات عارف بیشتر نوعی دفاع از خود است، نه آنکه او برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری دارد.»

البته ایشون نگفتن که تحرکات عارف چه جوری بوده! ولی آنچه بنده از این اظهار نظر برداشت کردم اینه که عارف از صبح که داخل صحن مجلس شده رو یه صندلی ننشسته و هی از این‌ور به اون‌ور می‌رفته که تحرکاتش دیده بشه چون خبرهای روزو که می‌خوندم هیچ موضع‌گیری و اظهار نظری از ایشون تو خبرگزاریا و نشریات ندیدم. به هر حال تحرکات عارفانه با تحرکات دیگه باید یه فرقی داشته باشه تا حال هم اگه تحرک زیادی دیده نمی‌شد به خاطر بی‌توجهی به مال و منال دنیا بوده! به‌قول استاد سخن حضرت سعدی: «دنیا مثال بحر عمیقست پر نهنگ/ آسوده عارفان که گرفتند ساحلی»

خبر دوم اینکه شبکه خبری NBC نوشته: «مقامات اطلاعاتی ایالات‌متحده با ارزیابی و برآوردی تحلیلی از نشست احتمالی میان رهبران امریکا و کره شمالی، بر این باورند که حکومت کره شمالی قصدی برای خلع سلاح و تسلیم تسلیحات اتمی خود ندارد؛ اما ممکن است مایل به تأسیس و گشایش یک رستوران همبرگر در پایتخت این کشور، پیونگ‌یانگ باشد!».

والا من نفهمیدم قصد کره‌شمالی دیگه چه جوری باید باشه تا امریکا قبول کنه که از برنامه هسته‌ای دست کشیده، فعلاً که «اون» هنوز مذاکره‌ای نشده تأسیسات هسته‌ایشو در حضور خبرنگارا منهدم کرد.حالا امکان داره طرف فکر کرده باشه که مک دونالد یه نسبت فامیلی با دونالد ترامپ داشته باشه گفته حالا که داریم رابطه برقرار می‌کنیم یه شعبه همبرگر فروشی هم بزنیم پرسنل هسته‌ایمونو اونجا مشغول کنیم بیکار نباشن!

خبر آخر اینکه خبرگزاری فارس تیتری داشته با این مضمون: «جای خالی بند ضدتحریم در قراردادهای نفتی و هشدارهای دلسوزانه‌ای که در هیاهوی پسابرجام شنیده نشد» بنده متوجه نشدم که کدوم «خالی بند» ضد تحریم تو قراردادهای نفتی جا گرفته و هشدارهای دلسوزانه هم تو هیاهوی پسابرجام می داده! شکر خدا کم خالی بند نداریم.‌ای کاش این خبرگزاری اشاره دقیق تری می‌کرد که بشه خالی‌بند موردنظرشو شناسایی کرد و دیگه ذهن مخاطب اشتباهی سمت خالی‌بندهای دیگه نره!