اخبار روز حقوق بشر ؛ فهرست وکیلان مورد تأیید قوه قضائیه در تهران: حذف وکیلان زن، حقوق بشری و مدیران کانون وکلا / اژه‌ای: فعالیت در تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود

نگام ، حقوق بشر _ حسن روحانی نسبت به حل مشکل سپنتا نیکنام، نماینده زرتشتی شورای شهر یزد ابراز امیدواری کرد و گفت «جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند» ، شهرستان هرسین؛ هفت واحد صنفی به اتهام روزه‌خواری پلمب شدند و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فهرست وکیلان مورد تأیید قوه قضائیه در تهران: حذف وکیلان زن، حقوق بشری و مدیران کانون وکلا

رئیس قوه قضائیه فهرست وکیلان مورد تأییدش برای پذیرش وکالت پرونده‌های امنیتی را به دادسراهای تهران بخشنامه کرد. پیش از این، چنین فهرستی برای شهرستان‌های دیگر نیز تعیین شده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اژه‌ای: فعالیت در تلگرام می‌تواند تبدیل به جرم شود

معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه ایران خواستار خروج شهروندان ایرانی از تلگرام شد و گفت که ممکن است ادامه استفاده از این پیام‌رسان «منجر به جرم» شود.غلامحسین محسنی اژه‌ای، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایسنا که روز شنبه، ۱۲ خرداد، منتشر شده گفت که در بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهور دربارهٔ پیام‌رسان‌ها، «محدودیت‌هایی» اعلام شده که عدم رعایت آن‌ها «در مواردی هم می‌تواند تبدیل به جرم شود».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حسن روحانی نسبت به حل مشکل سپنتا نیکنام، نماینده زرتشتی شورای شهر یزد ابراز امیدواری کرد و گفت «جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند»

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران شنبه شب، ۱۲ خرداد با برخی از علما و صاحب‌نظران اهل سنت ایران دیدار کرد. او در این دیدار وجود تبعیض علیه اقلیت‌های قومی و مذهبی را تأیید کرد و گفت: «جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند و امروز این سه گروه گله‌مند هستند و در بسیاری موارد نیز حق هم با آنها است؛

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محرومیت ایوب اسدی، درویش گنابادی زندانی از دریافت خدمات پزشکی

یوب اسدی یکی از دراویش گنابادی بازداشت‌ شده در حوادث موسوم به گلستان هفتم، که هم اکنون در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود از بیماری ام اس نخاعی است و ام اس چشمی رنج می برد. علیرغم این موضوع ایوب اسدی کماکان از دریافت خدمات پزشکی محروم مانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شهرستان هرسین؛ هفت واحد صنفی به اتهام روزه‌خواری پلمب شدند

سرهنگ “همتعلی شکری” فرمانده انتظامی شهرستان هرسین اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه رمضان، پلیس شهرستان با جدیت، برخورد و تذکر به افراد روزه خوار و نیز واحد‌های صنفی که شئونات این ماه را رعایت نمی‌کنند را در دستور کار خود قرار داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید