اخبار روز اقتصادی ؛ آرایش جدید خریداران مسکن در پی افزایش نامتعارف قیمت پیشنهادی در فایل‌های «کلیدنخورده» / ایران کاهش صادرات نفت در ماه مه را تکذیب کرد

نگام ، اقتصادی _ وزیر نفت از تعیین سازوکارهایی برای جلوگیری از رشد کاسبان جدید تحریم خبر داد ؛ سیزن جدید بابک ساخته می‌شود؟ ، افزایش ۱۳ درصدی تورم تولیدکننده/ کدام بخش‌ها بیشترین و کمترین تورم را داشتند؟  ، افزایش قیمت بلیط هواپیما تخلف است/مردم گرانفروشی را گزارش کنند و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آرایش جدید خریداران مسکن در پی افزایش نامتعارف قیمت پیشنهادی در فایل‌های «کلیدنخورده»

ازار خانه‌های «کلیدنخورده» در پایتخت تحت‌تاثیر آرایش جدید خریداران مسکن با دومین سکته معاملاتی طی یک‌سال همراه شد. عوامل فروش «نوساز»ها اخیرا افزایش روزانه سطح «قیمت پیشنهادی» را در پیش گرفته‌اند. این اقدام در کنار سه حرکت دیگر باعث افت بیشتر سهم خانه‌های «تا ۵ سال ساخت» از کل معاملات مسکن و رشد بیش از ۴۰ درصدی حجم فروش «سالخورده»‌ها شده است. خریداران در مواجهه با قیمت‌های نامتعارف واحدهای نوساز، از گزینه‌های جایگزین استفاده می‌کنند. ناظران بازار اما شکل فعلی قیمت‌گذاری توسط عوامل فروش را به زیان رونق می‌دانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایران کاهش صادرات نفت در ماه مه را تکذیب کرد

ایران در ماه مه (۱۱ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد) روزانه حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کرده است.این خبر یک روز پس از آن منتشر شد که رویترز به نقل از یک موسسه سوئیسی ارزیابی ترابری نفت گزارش داده بود صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه گذشته میلادی دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز، و نسبت به ماه آوریل روزانه صد هزار بشکه کمتر بوده است.روابط عمومی وزارت نفت بدون اشاره مستقیم به این گزارش، به طور تلویحی آن را تکذیب کرده و نوشته که ایران در ماه مه روزانه حدود ۳۰۰ هزار بشکه میعانات گازی و حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام صادر کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر نفت از تعیین سازوکارهایی برای جلوگیری از رشد کاسبان جدید تحریم خبر داد ؛ سیزن جدید بابک ساخته می‌شود؟

وزیر نفت در این باره تاکید کرد با توجه به احتمال شکل‌گیری بابک‌ زنجانی‌های جدید در شرایط کنونی، باید از تجربیات گذشته بهره برد و روی افراد جدید بررسی‌های لازم را انجام داد. هم‌اکنون زمان کار کاسبان تحریم است و وزارت نفت تلاش می‌کند با تعیین سازوکارهایی اجازه ندهد که بابک زنجانی‌های جدید رشد کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در سال ۹۶ رقم خورد؛ افزایش ۱۳ درصدی تورم تولیدکننده/ کدام بخش‌ها بیشترین و کمترین تورم را داشتند؟

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده در سال ١٣٩۶، با ١٢.٩ درصد افزایش نسبت به سال ١٣٩۵، به عدد ٢٣۶.۴ رسید. این شاخص در سال ١٣٩۵ عدد ٢٠٩.۴ بوده و نسبت به سال ١٣٩۴، ۶.٠ درصد افزایش یافته بود.این شاخص در تمام فصل ­های سال مورد بررسی (١٣٩۶) نسبت به فصل قبل از خود با افزایش مواجه بوده است. بیشترین افزایش این شاخص در فصل پاییز با ۶.٠ درصد نسبت به فصل قبل به وقوع پیوسته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سازمان هواپیمایی؛افزایش قیمت بلیط هواپیما تخلف است/مردم گرانفروشی را گزارش کنند

ضا جعفرزاده ضمن تأکید بر خرید بلیط هواپیما توسط مسافران از دفاتر و سایت های مجاز، اظهار داشت:​ به دفعات از مسافران هوایی کشور درخواست کرده ایم که بلیط هواپیمای خود را از دفاتر مجاز خریداری کنند­ و اگر در سایت ها و شرکت های فروش بلیط هواپیما با قیمت هایی بالاتر از قیمت های شرکت های هواپیمایی مواجه شدند حتماً به این سازمان اطلاع رسانی کنند.وی گفت:​ دفتر نظارت بر عملکرد شرکت های هواپیمایی در سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت ها توصیه کرده است که نسبت به نحوه توزیع بلیط هواپیماهای خود نظارت داشته باشند تا اگر کسی خارج از نرخ اعلام شده توسط شرکت اقدام به فروش بلیط هواپیما کرد، با متخلفات برخورد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید