اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ روایت محمدحسین حقیقی از روز ارتحال امام خمینی (ره) / تمام ذخیره نگاتیو فارابی را در مراسم تشییع بنیانگذار انقلاب اسلامی مصرف کردیم / موفق‌ترین زوج سینمای ایران معرفی شدند/ شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در صدر

نگام ، فرهنگ و هنر _ سفر زوج بازیگر به روسیه برای ساخت مستندی درباره تیم ملی ، درگیر شدن ستاره سینما با زورگیرها ، دی‌پالما فیلمی ترسناک از ماجرای رسوایی واینستین می‌سازد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

روایت محمدحسین حقیقی از روز ارتحال امام خمینی (ره) / تمام ذخیره نگاتیو فارابی را در مراسم تشییع بنیانگذار انقلاب اسلامی مصرف کردیم

محمدحسین حقیقی که در زمان رحلت امام خمینی (ره) مسئولیت مدیریت کل تولید و پشتیبانی معاونت سینمایی و همچنین مدیریت امور فرهنگی و هنری معاونت فرهنگی و تبلیغات ستاد مشترک فرماندهی کل قوا را برعهده داشت؛ روایتی از ثبت این واقعه تاریخی را ارائه داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

موفق‌ترین زوج سینمای ایران معرفی شدند/ شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در صدر

سایت سینما تیکت که سیستم مکانیزه فروش را برعهده دارد؛ در یک نظر سنجی آنلاین ترانه علیدوستی و شهاب حسینی را به عنوان موفق‌ترین زوج سینمای ایران معرفی کرده است.در این نظر سنجی که با حضور حدود ۵۳۰۰ نفر برگزار شده است، فیلم‌هایی که در آنها زوج‌های سینمایی با یکدیگر همبازی بودند برای رای‌گیری انتخاب شده است. بعد از ترانه علیدوستی و شهاب حسینی، محمدرضا گلزار و مهناز افشار در رتبه دوم و نوید محمدزاده و باران کوثری در رتبه سوم به عنوان موفق‌ترین زوج‌های سینمای ایران قرار گرفته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سفر زوج بازیگر به روسیه برای ساخت مستندی درباره تیم ملی

امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی به همراه ارکستر سمفونی ملی و تهران و بازیکنان تیم ملی کشورمان به روسیه سفر می‌کنند تا راوی اتفاقات و رخدادهای مستند «سمفونی قهرمانان» شوند.این مستند که با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و شرکت تبلیغاتی طرح مبنا در حال ساخت است، مراحل اولیه ساخت خود را پشت سر گذاشته و قرار است با ثبت و به تصویرکشیدن رویدادهای جدید و دیدنی به بیننده را غافلگیر کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دی‌پالما فیلمی ترسناک از ماجرای رسوایی واینستین می‌سازد

ماجرای رسوایی جنسی هاروی واینستین تهیه‌کننده پرنفوذ هالیوودی در فیلمی ترسناک به کارگردانی برایان دی‌پالما روایت می‌شود.دی‌پالما که کارگردانی فیلم ترسناک «کری» و فیلم جنایی «صورت‌زخمی» را در کارنامه دارد، از نزدیک ماجرای رسوایی جنسی واینستین را دنبال می‌کرد.واینستین متهم به آزار جنسی و تجاوز به چندین نفر است و هفته گذشته به جرم تجاوز، آزار جنسی و روابط ناشایست جنسی بازداشت شد. او با شکایت دو زن که یکی از آن‌ها ناشناس و دیگری لوسیا اوانز است، بازداشت شد. واینستین تا اینجای کار هرگونه رابطه بدون رضایت طرف مقابل را رد کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درگیر شدن ستاره سینما با زورگیرها

حرکت جسورانه بندیکت کامبربچ ستاره انگلیسی سینِما تحسین مردم را برانگیخت. این بازیگر پس از مشاهده گیرافتادن یک دوچرخه‌سوار در چنگ سارقان به کمک او شتافته و با دزدها درگیر شده است.این بازیگر که با همسرش سوار بر تاکسی بود پس از مشاهده کتک‌خوردن یک دوچرخه‌سوار از ماشین پیاده و با یکی از دزدها درگیر شد. راننده تاکسی که شاهد ماجرا بود به روزنامه «سان» گفت که دزدها ۴ نفر بودند.یکی از نکاتی که توجه هوادران کامبربچ را جلب کرد این بود که محل درگیری در نزدیکی محل زندگی شرلوک هلمز خیالی در لندن قرار دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید