اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ تحولات در نسخه جدید سیستم عامل رایانه اپل / امنیت وای فای را با این گجت تضمین کنید

نگام ، علم و تکنولوژی _ اینتل در برابر AMD؛ راهنمای انتخاب بهترین پردازنده برای سیستم ، ساخت سیستم اکسیژن‌رسانی که تا عمق بیش از ۵۲ متر زیر آب کار می‌کند ، تصاویر ابر قایق تفریحی ۱۱۴ متری را ببینید و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تحولات در نسخه جدید سیستم عامل رایانه اپل

تازه‌ترین تصاویر منتشره از سیستم عامل مک او اس اپل نشان می‌دهد که تغییر و تحولات عظیمی در این پلت‌فرم داده شده است.استیو تروتون اسمیت، به‌عنوان یکی از معروف‌ترین توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و نرم‌افزارهای محصولات اپل به تازگی تصاویر و ویدیوهایی را در صفحه کاربری توییتر خود منتشر کرده که نشان می‌دهد نسخه آتی دسک‌تاپ سیستم عامل مک او اس اپل دستخوش تغییرات قابل توجهی خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امنیت وای فای را با این گجت تضمین کنید

اگر میخواهید که پسورد وای فای خود را از چنگ هکرها دور نگهدارید و ارتباطی امن فراهم کنید میتوانید از گجتی به نام WifiWall استفاده کنید.به دلیل پایین بودن امنیت روترها و مودهای خانگی، امروزه بسیاری از این دستگاه ها با خطر هک مواجه میشوند و کاربران نگران امنیت مودم خود و استفاده دیگران از آن هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اینتل در برابر AMD؛ راهنمای انتخاب بهترین پردازنده برای سیستم

اغلب افراد هنگام خرید یا حتی ارتقای یک سیستم کامپیوتری با یک دو راهی سخت برای انتخاب قلب تپنده سیستم مواجه می شوند: اینتل یا AMDمقایسه بین این دو شرکت برای فعالان در زمینه کامپیوتر و کاربران حرفه ای به مجادلات طرفداران اندروید و iOS شباهت زیادی دارد و رقابت بین اینتل و AMD در سال جاری به اوج خود رسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ساخت سیستم اکسیژن‌رسانی که تا عمق بیش از ۵۲ متر زیر آب کار می‌کند

سیستم‌های اکسیژن‌رسانی معمولا دستگاه‌هایی هستند که طی دهه‌های پیشین مورد استفاده قرار گرفته‌اند و با استفاده از یک تصفیه‌کننده شیمیایی، موجب خروج دی‌اکسید کربن حاصل از بازدم غواص می‌شوند. این سیستم توسط آتشنشان‌ها، معدنچیان، کوهنوردان و افراد دیگر که در مناطقی با سطح اکسیژن کم و غلظت بالای گازهای سمی کار می‌کنند، استفاده می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تصاویر ابر قایق تفریحی ۱۱۴ متری را ببینید

به تازگی از تصاویر یک ابر قایق تفریحی رونمایی شده که شبیه کانو (Canoe) است. این قایق ۱۱۴ متری با توجه به کشتی های باستانی ساخته شده اما فضای داخلی و فناوری به رفته در آن بسیار نوین است.قایق مذکور Tuhura نام دارد و آشیل سالوانی طراح فضای داخلی، فضای درونی قایق را طراحی کرده است. در فضای داخلی عناصر نوین و سنتی درهم آمیخته شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید