مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ آیت‌الله صانعی:در دوران امام(ره) یک ریال اختلاس در کشور نبود ، صدور دستور آمادگی خروج از برجام توسط رهبری

 

نگام ، سیاسی _ آیت‌الله صانعی:در دوران امام(ره) یک ریال اختلاس در کشور نبود ، صدور دستور آمادگی خروج از برجام توسط رهبری ، مخالفت هیأت‌رئیسه مجلس با سفر ۶ نماینده به روسیه برای جام جهانی ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

آیت‌الله صانعی:در دوران امام(ره) یک ریال اختلاس در کشور نبود

آیت‌الله صانعی می‌گوید: مشکلات کشور تقصیر برخی مجریان است که خوب عمل نکردند و متأسفانه حاضر هم نیستند که بپذیریند ما مقصر هستیم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خامنه‌ای دستور آمادگی برای خروج از برجام را صادر کرد

خامنه‌ای به سازمان انرژی اتمی ایران دستور داد سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چارچوب توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی فراهم کند. او گفت، ملت و دولت ایران این را تحمل نخواهد کرد که هم تحریم باشد هم در محدودیت و حبس هسته‌ای.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مخالفت هیأت‌رئیسه مجلس با سفر ۶ نماینده به روسیه برای جام جهانی

عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به خبر سفر شش نفر از نمایندگان به روسیه برای تماشای بازی‌های جام جهانی گفت: هیئت رئیسه مجلس با این سفر کاملا مخالف بوده و اطلاعی از آن هم ندارد.این موضوع حتی در کمیته سفرهای خارجی مجلس هم مطرح نشده و در صورت بیان این موضوع، قطعاً با آن مخالفت خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزارسوفراهم شود/فرمان هسته ای رهبری

رهبری به سازمان انرژی اتمی دستور داد ‘ سریعا آمادگی های لازم و مقدمات را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو ، فعلا در چارچوب برجام فراهم و برخی مقدمات دیگر را که رییس جمهوری دستور داد را از فردا آغاز کند.’

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با اعلام تحویل نامه ایران به آژانس؛کمالوندی: تولید گاز UF6 و UF4 و ساخت “کارخانه روتور” سانتریفیوژ را آغاز می‌کنیم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در نامه‌ای به آژانس انرژی اتمی که از سوی نمایندگی ایران در وین تحویل خواهد شد، اعلام شده است که از روز دوشنبه روند افزایش ظرفیت‌های لازم برای تولید گاز UF6 و Uf4 آغاز خواهد شد و ساخت و مونتاژ “کارخانه روتور سانتریفیوژ” را آغاز می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رهبر ایران به سیم آخر زد ،جنگ تنها راه نجات ولایت مطلقه

صبحت های روز گذشته رهبر ایران در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی اعلام جنگی بود به تمام دنیا.رهبر ایران برای فرار از بحران های داخلی و خارجی و ویران نشدن امپراطوری ولایت مطلقه فقیه چاره ای جز برپایی یک جنگ خانمان سوز ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رهبر ایران صدای مردم را شنید اما چنگ و دندان نشان داد

صحبت های رهبر ایران در حرم امام حاوی یک پیام مهم به مردم ایران بود.رهبر ایران صدای مردم و اعتراضات مردم را شنیده .به خوبی از تمامی مشکلات و معضلات جامعه آگاه است.خود از فقر و فساد و فحشایی که به واسطه ولایت مطلقه اش بوجود آمده خبر دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد جنتی: به طور رسمی اعلام می کنم عمر اسرائیل به سر رسیده/ جشن نابودی، به زودی

احمد جنتی گفت : من به طور رسمی اعلام می کنم عمر اسرائیل به سر رسیده است، طولی نخواهد کشید که جشن نابودی این رژیم را در فلسطین خواهیم گرفت تا بتوانیم قبله اول مسلمین را از شر آنها پاک کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وقتی علی نیز سانسور می شود!/ مجتبی لشکربلوکی

علی نام شخصیتی است که بعد از پیامبر، مشهورترین جهان اسلام است. اما بخش مهمی از تاریخ وی سانسور شده است. اصولا برخی دوست ندارند این بخش از تاریخ تبیین شود. حتی صفویان که مذهب رسمی این کشور را شیعه اعلام کردند فقط جنبه هایی خاص از زندگی و حکمرانی وی را برجسته کرده اند. تصویری که از وی برای ما نشان داده شده؛ قهرمانی جنگ آور، فاتحی قدرتمند و حاکمی مقتدر است که دوران کوتاه حکومتش بیشتر به جنگ گذشت. نام وی با شمشیر و خون و ذوالفقار گره خورده. بگذارید چند تصویر کاملا متفاوت از این شخصیت را با هم مرور کنیم:

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدتقی فاضل میبدی: ادبیات ما در نماز جمعه‌ها روز به روز خشن‌تر شده است ، بازار سرک کشیدن به حریم خصوصی مردم گرم است ، چرا گفت‌وگوی ملی را جدی نمی‌گیریم؟

یک عضو مجمع محققین و مدرسین گفت: ادبیات ما در نماز جمعه‌ها و در خطبه‌ها روزبه‌روز خشن‌تر شده است. خطیبی که می‌آید در نماز جمعه به‌گونه‌ای سخن می‌گوید که گویی نصف مردم ایران غرق در گناه هستند و باید با آن‌ها برخورد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آخر به کدام سو می روید؟ ، تنها یک راه هست : چرخش قهرمانانه و صادقانه به سوی ملت

ردیف کردن ۱۹۰۰۰ سانتریفیوژ هم اشتباهی دیگر است.در ردیف اشتباهات قبلی و حاکمان را از بن بست و بحران نجات نخواهد داد.و هیچ کس را نخواهد ترساند.و فقط اروپا را در همکاری با ایران در تداوم برجام مردد خواهد کرد.تنها یک راه هست : چرخش قهرمانانه و صادقانه به سوی ملت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کاش به جای دستور آمادگی برای ازسرگیری فعالیت های هسته ای ، دستور به رفع نیازهای مهم برزمین مانده را می داد

اش رهبر مسلمانان جهان ؛دستور آماده سازی فقر زدایی را در منطقه جنوب.دستور آماده سازی ایجاد سرمایه گذاری در کردستان.و نواحی کولبر نشین و ….

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاجعه ؛ نمونه ای از دخالت سپاه در همه امور کشور حتی یک استخدام معمولی و ساده + عکس و سند

آیا فعالیت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی و آنهم بصورت قانونی جرم محسوب می‌شود؟!!آیا چنین رفتاری از مسئولین، زیبنده حکومت جمهوری اسلامی است؟!!آیا فرد یا ارگانی در این شهر و استان پیدا نمی شود که به صدای مردم گوش دهد؟آیا درست است که با توجه به این همه مسئول در استان، شکایت ها را جهت پیگیری به دفتر بیت رهبری ببرند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صدقه در ایران ،رستگاری در غزه / میثم بازیاری

گوشه به گوشه ایران پر است از صندوق های صدقات کمیته امداد.صندوق هایی که بر روی آن نوشته شده صدقه دادن هفتاد نوع بلا را دفع میکند.اما حجم بلاهایی که دامن مردم ایران را گرفته از هفتاد نوع بیشتر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

علی مطهری : برجام عینا باید اجرا شود ، تغییر و اصلاح توافقنامه را نمی‌پذیریم

علی مطهری با انتقاد از خروج آمریکا از توافق برجام و قدردانی از مواضع روسیه در این توافق گفت: خروج آمریکا از توافق برجام نشان دهنده بی اخلاقی و عدم پایبندی به تعهدات بین المللی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شیخ الاسلام: اگر به دمشق مشرف شده باشید می‌بینید که اکثر تاکسی‌های آنجا پراید هستند ، این طور نیست که ما از سوریه بکنیم و بیاییم چون سوری‌ها هم از ما دل نمی‌کنند

به دنبال اعتراف رسمی واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد که اعلام کرد در خصوص حضور نیروهای ایرانی در سوریه با اسرائیل توافق کرده اند و اتفاقا از این توافق نیز راضی هستند، حسین شیخ الاسلام، سفیر سابق ایران در دمشق و از مشاوران وزیر امور خارجه کشور در مصاحبه ای به نکاتی چند درباره حضور ایران در سوریه اشاره کرد که قابل تامل هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سلحشوری: خشونت ها و کودک آزاری جامعه ایران را به سمت فروپاشی اخلاقی سوق می دهد ، قانون گریزی در ایران بسیار شایع است

در پی تعرض به دختربچه افغان در ایران که علاوه بر واکنش های گسترده در داخل کشور، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان نیز به آن واکنش نشان داده و از سفیر کشورش در تهران خواست که موضوع تجاوز به دختربچه تبعه این کشور را در اصفهان پیگیری کند. پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان مجلس نیز اظهاراتی در نقد این موضوع بیان کرد که گویای بحرانی بودن وضعیت کودک آزاری در کشور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بیانیه بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی درباره خروج آمریکا از برجام

بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران درباره خروج آمریکا از برجام بیانیه‌ای منتشر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن رضایی هم ضد برجام شد!

محسن رضایی در صفحه اینستاگرامش از اشتباهات در روزهای پس از برجام نوشت، این درحالی است که او در روزهای پس از امضای برجام خود از حامیان این توافق‌نامه بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عواقب اقتصادی که خروج آمریکا از برجام برای ایران داشت

ریچارد نفیو، کارشناس سابق تحریم‌ها در وزارت خارجه آمریکا که بر روی توافق هسته‌ای نیز کار کرده و هم اکنون در دانشگاه کلمبیای نیویورک فعالیت می‌کند، می‌گوید: «من کاملاً بر این عقیده هستم که شرکت‌هایی که در لبه (عملیاتی کردن معاملات با ایران) هستند، دست نگه خواهند داشت. شاید تنها شرکت‌هایی قدم پیش بگذارند که سود فوق‌العاده‌ای از معامله با ایران می‌برند و ریسک تحریم آمریکا نیز برای آنها وجود ندارد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ولایتی هنوز فکر می کند اطراف او را اطفال فراگرفته است

در حال و هوای سال های ابتدایی دبیرستان کتاب «در بهشت شداد» نوشته جلال رفیع را می خواندم. رهاورد او از سفر به نیویورک و مشاهداتش از این کشور و سازمان ملل و … نکته عجیب اینکه از تمام آن کتاب ۵۴۳ صفحه ای این ماجرایش تنها یادم مانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پرده‌برداری مازنی از پیام‌های تهدید‌آمیز برای نمایندگان مجلس!

احمد مازنی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در کانال تلگرامی خود نمونه‌ای از پیام‌های تهدیدآمیز برای نمایندگان مجلس را (همراه با چند غلط املایی!) منتشر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شصت درصد ظرفیت آزمون‌ها با افراد دارای سهمیه پر می‌شود و تنها چهل درصد سهمیه آزاد باقی می‌ماند

یکی از شرکت‌کنندگان در آزمون دستیاری سال ۹۷ گفت: در حال حاضر با اعمال پنج درصد سهمیه که به سهمیه‌های قبلی اضافه می‌شود، ۶۰ درصد ظرفیت آزمون‌ها با افراد دارای سهمیه پر می‌شود و تنها ۴۰ درصد سهمیه آزاد باقی می‌ماند که این مسئله بسیار بدی برای شرکت‌کنندگان آزاد در آزمون دستیاری پزشکی خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عرب سرخی: مایوس سازی مردم «پروژه» یک جریان خاص است ، اینکه رئیس‌جمهور مجبور است با کنایه حرف بزند نشان دهنده بخشی از محدودیت‌هاست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مخالفین دولت کاری با آنچه اتفاق افتاد یا می افتد، ندارند. مبنای آنها مخالفت با دولت یا تضعیف و تحریف آن است و هر روز با تمام قوا این کار را انجام می دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرلوحی در واکنش به مراسم افطاری یکی از مدیران شهرداری تهران:دریافت هزینه‌های مراسم افطاری از شهرداری جرم است و پیگیری می‌شود

عضو شواری شهر تهران می‌گوید: «مسئولان و اعضای شورای شهر می‌توانند با هزینه شخصی خود مراسم افطاری بگیرند ولی اگر این هزینه‌ها از حساب شهرداری پرداخت شود خلاف قانون است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مجید انصاری : نگرانم اختلاس‌گران نفتی دوباره پیدا شوند ، برخی جریان‌ها برای پر کردن جیب خود به بهانه تحریم‌ها خوشحالند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جریاناتی از اینکه بخواهند به بهانه دور زدن تحریم‌ها جیب خود را پر کنند، بسیار خوشحال هستند و من نگرانم افرادی دوباره در اختلاس‌های کذایی نفتی پیدا شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هاشم زاده هریسی: امروز سخنان امام به صورت گزینشی مطرح می شود ، در جایی که یک جناح می خواهد جناح دیگر را زمین زند کلمه ای از حضرت امام را نقل می کند ، بدون در نظر گرفتن شأن نزول از جملات حضرت امام استفاده می شود

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: موسسه تنظیم و نشر آثارحضرت امام باید مسائلی را که از اهمیت بالایی برخوردار است، با کنار گذاشتن رودربایسی ها بشکافد و در اختیار مردم قرار دهد. امروز که سالگرد رحلت حضرت امام است، غیر از آثاری که از ایشان به صورت محسوس در میان ما باقیمانده است، آثار دیگری از امام وجود ندارد. لذا باید از فرصت سالگرد حضرت امام استفاده شود و نظرات و رهنمودها و فرمان های ایشان تحلیل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هادی غفاری:دغدغه اصلی امام خمینی (ره) معیشت طبقه فرودست بود/ اگر به معاش مردم برسیم کشور روی خوشبختی را خواهد دید

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام درباره وصیت امام خمینی(ره) گفت: بیشترین دغدغه امام در این نظام دو عنصر بود، یکی وضعیت معیشت مردم و دیگری عنصری دو پهلو؛ یعنی ضداستبداد داخلی و ضداستعمار خارجی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نکو: امام خمینی(ره) اختلافات را به سمت مفاهمه سوق می‌دادند

یک نماینده سابق مجلس گفت: امام خمینی(ره) با بینش فراجناحی خود و اندیشیدن به منافع ملی، همه جریانات سیاسی را زیر یک پرچم نگه داشتند و اختلافات ایجاد شده را به سمت مفاهمه سوق می دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید محمد غروی:امام(ره) هیچ‌گاه از مردم غفلت نکرد/بعد از انقلاب حصارهای امنیتی بین مردم و مسئولان فاصله انداخت

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: یکی از مشکلاتی که بعد از انقلاب پیدا کردیم و گروهک‌ها هم نقش اصلی در ایجاد آن داشتند این بود که به خاطر حفظ امنیت مسئولان یک حصار امنیتی بین آن‌ها و مردم کشیده شد که خود ایجادکننده فاصله است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مبلغ :وعده‌های انتخاباتی با کابینه منفعل و ساکت محقق نمی‌شود/نظام پایش مستمر برای رصد مدیران ارشد دولتی طراحی شود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این که دولت باید یک نظام پایشی برای انتخاب مدیران در رده‌های مختلف در نظر بگیرد، گفت: این نظام رصدی باعث می‌شود مدیرانی که در جهت سیاست‌های دولت گام بر نمی‌دارند مشخص شوند .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شهبازی‌نیا :لیست‌های غیررسمی درباره پذیرش تعداد معدودی از وکلا در پرونده‌های امنیتی غیرقابل درک است

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: لیست‌های غیررسمی که درباره اجرای تبصره ماده ۴۸ قانون آئین دادرسی کیفری منتشر شده که تعداد معدودی از وکلا مجاز به وکالت در پرونده‌های امنیتی شده‌انددر صورتی که صحت داشته باشد، هم حق اساسی شهروندان را به شدت مخدوش می‌کند و هم باعث تبعیض ناروا بین عموم وکلا و افراد مندرج در لیست می‌شود و رانت زیادی را برای افراد منتخب ایجاد می‌کند .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

راه‌اندازی کمپین مسئولیت اجتماعی برای کودک‌آزاری/در خلال حوادث آزار کودکان، زندگی روزمره‌ را فراموش کردیم

علی منصوری با اشاره به راه‌اندازی یک کمپین مسئولیت اجتماعی در کنار اجرای تئاتری در مورد کودک‌آزاری می‌گوید: دغدغه مالی، تئاتر ما را از پرداختن به مسائل اجتماعی دور کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دلنوشته بازیگر افغان درباره تجاوز سه ایرانی به یک دختر افغان: چه چیزی در من وجود دارد که شما را آنقدر آزار می‌دهد؟ چرا بی احترامی؟

چی باعث می شود وقتی می خواهید کسی را مسخره کنید بگویید «مثل افغانی ها» می ماند؟ چه چیزی در من وجود دارد که شما را انقدر آزار می دهد؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاسخ نماینده نیکی کریمی به شایعات/ افتتاح خانه فرهنگ سرپل ذهاب تا ۲۰ روز دیگر

نماینده نیکی کریمی در سرپل ذهاب تاکید کرد که خانه فرهنگی که این بازیگر وعده‌اش را داده بود تا ۲۰ روز دیگر افتتاح می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد مازنی،نماینده مجلس: خودکشی حرام نبود، روز رحلت امام خودم را می‎کشتم

احمد مازنی، نماینده تهران در مجلس گفت: ۱۲ بهمن ۵۷ وقتی حضرت امام به ایران تشریف آوردند، برای ما مانند خواب بود؛ نمی توانستیم باور کنیم. همانطور که پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ۵۷ باورش برایمان سخت بود. در آن سال من که حدودا ۱۷ ساله بودم سه ماه در زندان مشهد بودم و اصلا امیدی به پیروزی نداشتیم. وقتی امام به ایران بازگشتند ما تصویر ایشان را در شهرستان از تلویزیون تماشا می کردیم اشک در چشمانمان حلقه زده بود. من آن لحظه را هیچگاه فراموش نمی کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت همسایه امام در نجف از زندگی رهبر کبیر انقلاب/خانه اجاره‎ای امام(ره) در نجف، یخچال نداشت| امام برعکس مسئولین کنونی، تنها تردد می‏‎کرد

نماینده‌ کنونی میناب که در مجلس دوم هم بر کرسی نمایندگی تکیه زده بود، از خاطراتش درباره امام (ره) روایت می‌کند؛ او از دورانی گفت که در نجف اشرف همسایه رهبر کبیر انقلاب بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمدی نژاد در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی + عکس

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مجید انصاری:نباید در دشمن‌تراشی پیشگام باشیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در برابر دشمن می ایستیم، ولی نباید پیشگام در دشمن‌تراشی باشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نقطه آغاز انحراف از آرمان های انقلاب

دبیــر کل حزب نهضت آزادی گفــت: « چشــم اندازی کــه امــام ترســیم کرده بودند این بود که انسان ها از کرامت و آزادی برخوردارنــد و مردم نیز بر سرنوشت خودشــان حاکم هستند. ایشان عنوان کرده بود که جمهــوری که در ایران خواهیم داشــت، مشــابه همان جمهوری است که در فرانسه حاکم ا ست که رای مردم تعیین کننده همه مســائل اســت و آنقدر آزادی خواهد بود که حتی دگراندیشــان و مارکسیست ها هم حق اظهار نظر دارند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گزارش ساواک در باره رهبری طیب حاج رضایی در تظاهرات ۱۵خرداد۴۲

در یکی از اسناد ساواک،به حضور طیب حاج رضایی در تظاهرات ۱۵خرداد ۱۳۴۲ اشاره شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ردپای تصمیم‌های سیاسی بر گردشگری/ چرا آمار توریسم در مشهد پایین آمده است

آنگونه که نایب رییس اتحادیه هتل آپارتمان‌داران و مهمان‌پذیران مشهد می‌گوید میزان گردشگران در مشهد ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انصاریان: انسان از رواج برخی خرافات بین مردم متحیر می شود/ ولایت پدر در حدود مصلحت فرزند است

استاد اخلاق حوزه علمیه قم نسبت به رواج برخی خرافات بین مردم بویژه در خصوص پرندگان ابراز حیرت کرد و گفت: می‌گویند پرنده حیوان در خانه‌تان نگه ندارید یمن ندارد، اما در روایات چقدر سفارش شده نگه دارید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افطاری کمیته امداد به مردم غزه + عکس / پاسخ رئیس کمیته امداد به ابهام تامین هزینه آن

این روزها تصاویری از افطاری و سحری کمیته امداد امام خمینی به مردم غزه منتشر می شود اما تاکنون هیچ مقام مسئولی در این باره اظهار نظری نکرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیت الله فاضل لنکرانی: از منیت ها و اختلاف ها دست برداریم

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ضمن تاکید بر لزوم تقویت اعتقادات دینی خود در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: بکوشیم که از اختلافات میان یکدیگر و تشدید آن ها بپرهیزیم چرا که ریشه اختلافات ، القائات شیطانی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دلواپسی واقعی

اظهارات چند روز گذشته علی‌اکبر ولایتی در نقد تیم مذاکره کننده هسته ای، برجام و برنامه دولت برای ادامه اجرای توافق بدون آمریکا واکنش‌های منفی گسترده‌ای را سبب شده است. اما آنچه در این میان تقریبا نادیده گرفته می‌شود اظهارات وزیر امور خارجه اسبق ایران درباره روسیه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس سلیمی نمین : ولایتی هیچ چرخشی نداشته است/ از میزان هجمه اصلاح طلبان در تعجب هستم/ نگاه صفر و صدی مانع از ایجاد فضای باز برای اظهار نظر می‌شود/ تفسیر اظهارات ولایتی با نگاه سیاسی و انتخاباتی درست نیست/ولایتی کسی است که از کلیت برجام به عنوان یک اقدام لازم و موثر دفاع کرده است/کسانی که برجام را مدیریت کردند همه قبلا با ولایتی همکاری داشته اند/ کم تحملی اصلاح طلبان مانند پایداری ها است

عباس سلیمی نمین با انتقاد از واکنش اصلاح طلبان و تندروهای اصولگرا نسبت به مواضع اخیر ولایتی در مورد برجام گفت: نباید نگاه صفر و صدی داشته باشیم. باید سعه صدر خود را افزایش دهیم و اجازه دهیم که کارشناسان نظرات خود را بیان کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاتوق‌های پایتخت در شب قدر؛ «راه کوتاه تا آسمان»/از تریبون‌های رسمی و پاتوق‌های خاص تا خانه‌هیات‌ها و قطب‌های محلی شب قدر در تهران

یکی از مهم‌ترین پاتوق‌ها در شب‌های قدر در تهران مربوط به خانه هیات‌ها می‌شود. در تهران قدیم عموما خانه‌های افراد پر نفوذ در میان مردم مانند روحانیون، بازاری‌ها و دیگر افراد تاثیرگذار محلی برای برگزاری مراسم‌های مذهبی بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سنگینی شعار حمایت از کالای ایرانی بر دوش کارگران است/حواس‌مان به کارگر ایرانی نیست

دبیر خانه کارگر قزوین با بیان اینکه چرخ‌های اقتصاد کشور با همت کارگران زحمتکش بدون وقفه در حرکت است، گفت: ۹۹ درصد ازسنگینی تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» روی شانه کارگران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پژو – سیتروئن هم از ایران رفت

پژو: آنچه در اثر فعالیت در ایران حاصل می‌شود تنها کمتر از یک درصد از گردش مالی شرکت را تشکیل می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش به لیست وکلا موردتأیید رییس قوه‌قضاییه

رئیس کانون وکلا دادگستری مرکز می‌گوید نه تنها از وی یا سایر کانون وکلای درباره لیست وکلای تبصره ماده ۴۸ نظرخواهی نشده بلکه در جریان چنین لیستی قرار ندارد و تا کنون نیز فهرستی به کانون وکلای مرکز ابلاغ نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اکبر حمیدزاده در آخرین مصاحبه : برخی فقها در مساله حجاب حساسیت دارند اما در برابر اختلاس چیزی نمی شنویم ، برخی از حوزویان و دانشگاهیان عامل تمسخر گرفته شدن دین هستند

اکبر حمیدزاده آخرین مصاحبه اظهار داشت : برخی فقها در مساله حجاب حساسیت دارند اما در برابر اختلاس چیزی نمی شنویم ، وی هم چنین گفت : حوزه علمیه تفقه در دین را به دقت دنبال کند ، حمیدزاده تاکید کرد : برخی از حوزویان و دانشگاهیان عامل تمسخر گرفته شدن دین هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید ضیاء مرتضوی: امام علی در پی فرصتی برای آزادسازی کامل دین از شر کجروی های ۲۵ ساله بود

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دین در گذشته اسیر دست نااهلان بوده است، گفت: امیرالمومنین(ع) در پی فرصتی برای آزادسازی کامل دین از شر تفسیرها و رفتارها و کج روی های ۲۵ ساله بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حجت الاسلام رفیعی: رسانه‌ها مسئولان پاک دست و سالم را در جامعه معرفی کنند

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی گفت:رسانه‌ها باید در کنار معرفی مسئولان فاسد و خائن، مسئولان پاک دست و سالم را نیز در جامعه معرفی کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابوالفتح:ترامپ بدنبال استراتژی یاصلح یاجنگ با ایران است/انسجامی در کاخ سفید وجود ندارد| اختلاف بین کاخ سفید و کنگره شدت گرفته است

کارشناس مسائل امریکا در گفت و گو با خبرآنلاین به بررسی استراتژی کنونی امریکا در قبال ایران پرداخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا عربستان با اسراییل همسو شد؟

خاندان حاکم بر عربستان برای سالها سنگ فلسطین را در حالی بر سینه زده است که افشای اسناد نشان می دهد این رژیم طی دستکم نیم قرن اخیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دنبال یا حداقل از آن حمایت کرده است .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

القدس العربی: آیا روسیه ایران را فروخت؟ حزب الله اگر اسد بخواهد عقب می کشد

روزنامه القدس العربی چاپ لندن امروز(سه شنبه) در مطلبی نوشت: سایت «مانیتور»در مقاله ای اختصاصی نوشته «ماکسیم سوشکوف» متخصص امور روسیه و خارومیانه به تغییر قواعد بازی در سوریه توسط روسیه و آینده روابط این کشور با اسرائیل و ایران پرداخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«البناء» بررسی کرد؛معادله پیچیده‌ای که پوتین در پی حل آن است / گره خوردن پرونده های «برجام»، «سوریه» و «کره شمالی»؛ کارت‌هایی که روسیه با آنها بازی می‌کند

دیپلماسی واقعیت مفهوم موازین قدرت و حاشیه های حرکت را خوب می داند و برای ترسیم سقف هایی تلاش می کند تا معادلات قدرت رشد کرده و به تدریج بالا رود؛ همانطور که از زمان آغاز جنگ در سوریه چنین بوده است؛ سقف دیپلماسی مسکو در سوریه در آغاز ممانعت از دخالت نظامی غربی بوده و وتوی آن در شورای امنیت بین المللی بوضوح در همین راستا بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«الاخبار» بررسی کرد؛آیا خواسته اسرائیل درمورد ایران، با آمریکا تفاوت دارد؟ / آنچه نتانیاهو از پوتین می خواهد: خروج ایران از «تمام خاک سوریه» نه فقط «جنوب سوریه»

در میان حرکتی که حامیان توافق کاهش تنش در جنوب سوریه برای تعیین سرنوشت توقف آتش بس رهبری می کنند، بویژه در سایه تنش زایی اسرائیل در قبال ایران، استحکامات نظامی تا نقاط تماس در دو منطقه درعا و قنیطره ادامه یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

المانیتور؛گزینه مطلوب ایران برای نخست وزیری عراق کیست؟ / العبادی گزینه نخست نیست اما …

انتخاب مجدد حیدرالعبادی در مقام نخست وزیری مشروط به حمایت ایران است. ایران و عراق در طول دوران حیدرالعبادی روابط خوبی با یکدیگر داشتند که برای نمونه می توان به نقش تعیین کننده ایران و واحدهای بسیج مردمی در واکنش به همه پرسی استقلال کردستان اشاره کرد که این اقدام پیروزی بزرگی برای حیدرالعبادی بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایران زیر ذره بین AFC/ جوان‌ترین و قدبلندترین تیم آسیا در جام جهانی

با وجود آنکه ۳ دیدار دوستانه تیم ملی ایران در راه جام جهانی لغو شد، ایران همچنان به واسطه استعدادهای خوبی که دارد، امیدوار به درخشش در جام جهانی است. تیم ملی ایران در جام جهانی در گروهی که به گروه مرگ معروف است قرار گرفته است با این حال خط دفاعی که در ۱۸ دیدار انتخابی جام جهانی تنها ۵ گل خورده است و مهاجمان خوبی که خیلی از آنها در سطح قاره بهترین هستند به ایران کمک می کند تا امیدوار به کسب نتایج خوب در جام جهانی و ایجاد مشکل برای سه تیم دیگر گروه باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احتمال جنگ علیه ایران چقدر معتبر است؟

عربستان و اسراییل از تبدیل ایران به یک بازیگر کلیدی در منطقه ناخشنودند و آمریکا را هم در این ناخرسندی با خود همراه کرده اند. آیا می توان پیش بینی کرد که اختلافات استراتژیک ایران با اسراییل و عربستان بر سر نفوذ و ژئوپولتیک با گفتگو حل شود؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

راه تکراری ولایتی

چند سال پیش و زمانی که محمدباقر قالیباف به کرسی شهرداری تهران تکیه زده بود، بعضی از اقدامات و اظهارنظرهایش به شکلی بود که گویی او از جناح اصولگرایان در حال انتقال به طیف میانه رو و اصلاح طلب است. در آن روزها و همزمان با انتخابات۹۲ این وجه از شخصیت شهردار سابق بیشتر از گذشته خود را نشان می‌داد. در همان روزها صادق زیباکلام در یادداشتی درباره این موضوع نوشته بود که این رفتارهای قالیباف به جایی نخواهد رسید زیرا اصلاح طلبان با توجه به سوابق و چارچوب فکری او باور نخواهند کرد که آقای شهردار به اردوگاه اصلاح طلبی پیوسته باشد و مشخص خواهد شد که این اقدامات و اظهارات تنها برای جلب نظر مردمی است که تمایلی به چهره‌های سیاسی اصولگرا ندارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نتانیاهو مدعی شد:اسناد هسته‌ای ایران را در اختیار آلمان قرار دادیم

نخست‌وزیر اسرائیل که روز گذشته -دوشنبه- به اروپا سفر کرد، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که اسناد هسته‌ای تهران را در اختیار آلمان قرار داده‌ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مشکل اصلی اسرائیل با اسد، ارتباط با ایران است/ در نظام بین‌الملل اصل بر منافع ملی است نه اطمینان متقابل

اینکه تهران و مسکو دارای تهدید مشترک هستند، دلیل بر همراهی تمام قد روسیه با ایران نمی‌شود چراکه در قطب مخالف شاهد روابط مشهود نزدیک نظامی و تجاری میان روسیه و اسرائیل هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترامپ: با توافق جدید، نقش ایران در منطقه محدود می‌شود

«دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس، درباره ایران و لزوم مجبور کردن تهران به پذیرش توافق جدید هسته‌ای صحبت کرد. کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ در این تماس تلفنی ادعا کرده مجبور کردن ایران به پذیرش یک توافق جدید، می‌تواند نقش تهران در منطقه از جمله سوریه و یمن و همچنین فعالیت‌های ثبات‌زدایش را محدود کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

الشرق‌الاوسط :پایگاه آمریکا در مرز سوریه بسته و ایران از جنوب سوریه خارج می‌شود

نشریه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط وابسته به حکومت عربستان سعودی ادعای جدیدی در مورد حضور نیروهای ایرانی در سوریه مطرح کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عجب ماه بلندی بود / دوباره امام را مبنا قرار دهیم / قدرناشناسی نسبت به امام افسوس بزرگی است

نسل ما هرگز دو لحظه را فراموش نمی کند. یکی اوج شعف در لحظه ی فرود پرواز انقلاب در خاک میهن و دیگری عمق اسف در لحظه عروج ملکوتی امام خمینی (ره). امام خورشیدی بود که بازه ی طلوع معنوی و غروب مادی اش برای یکایک ما ترسیم کننده یک روز آسمانی و زیست در روضه ی رضوان بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آمانو: آژانس به تمامی سایت‌های نیازمند بازرسی ایران ‌دسترسی دارد

مدیر کل آژانس انرژی اتمی گفت: آمریکا که یکی از طرف‌های برجام بوده است، ماه گذشته (میلادی) خروج خود از این توافق را اعلام کرد. آژانس به راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران ذیل برجام همانطور که شورای امنیت سازمان ملل خواستار شده و شورای حکام نیز اجازه آن را داده است، ادامه می‌دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس دادگستری تهران: در پرونده تعرض به دانش آموزان غرب تهران، دقت را فدای سرعت نمی کنیم

رئیس دادگستری استان تهران گفت: با توجه به تحقیقات اولیه و اتهاماتی که تاکنون مطرح شده، این پرونده در دادگاه کیفری دو استان تهران ( دادگاه ویژه کارکنان دولت) رسیدگی می شود؛ مگر اینکه بعد از تحقیقات بعدی اتهامات دیگری مطرح شود که در این صورت پرونده به دادگاه دیگری ارجاع داده می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

«القدس العربی» گزارش داد؛تلاش آمریکا برای محاصره ایران با کشورهای عربی / آیا قطر در این دیوار، شکاف ایجاد می‌کند؟

تحلیلگران آمریکایی نزدیک به دولت ترامپ انتظار نداشتند که قطر از دولتهای چهار گانه خلیج فارس چشم پوشی کند. آنچه برای واشنگتن اهمیت دارد آن است که دوحه در خط گرایشهای آمریکا قرار گرفته و در مسیر تحقق استراتژی های محاصره ایران از کمک آن برخوردار باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فهرست ۱۰ مربی گران‌قیمت حاضر در جام‌جهانی/ کی‌روش با ۱.۶۹ میلیون پوند بالاتر از سرمربی مراکش

سایت africanews در این فهرست هکتور کوپر سرمربی تیم ملی مصر با دستمزد ۱.۳۰ میلیون پوند را گران ترین مربی تیم‌های آفریقایی حاضر در جام جهانی معرفی کرده است.همچنین در این فهرست کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان با دریافت مبلغ ۱.۶۹ میلیون پوند به همراه ساوت گیت سرمربی انگلیس جزو ۱۰ مربی گران جام جهانی محسوب می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نتانیاهو با جعل سند علیه ایران به اروپا می‌رود

نتانیاهو روز یکشنبه در نشست هفتگی کابینه گفت که قرار است برای رایزنی درباره ایران و توافق هسته‌ای به اروپا سفر و در دیدار با سران انگلیس،‌ فرانسه و آلمان آن‌ها را متقاعد به خروج از این توافق کند. نتانیاهو اخیرا نیز ادعا کرده بود به پرونده‌هایی دست پیدا کرده است که ثابت می‌کند ایران همچنان به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چین: روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران حفظ خواهیم کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: چین و ایران به طور تزلزل ناپذیری روابط عادی تجاری و اقتصادی خود را حفظ خواهند کرد. چین به همکاری با ایران در حالی که به تعهدات بین المللی خود پایبند است، ادامه خواهد داد.هوآ چونیینگ توسل به تحریم های یکجانبه تنها براساس قوانین داخلی یک کشور را محکوم کرده و تأکید کرد که چین به حمایت خود از اجرای مفاد برجام ادامه خواهد داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ایلدیریم: ایران، ترکیه و روسیه برای حل بحران سوریه همکاری می‌کنند/ حضور ترکیه در عراق دو برابر شده است

نخست‌وزیر ترکیه گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و نیروهای ائتلاف، گمان می‌کنند که به اندازه کافی در سوریه فعال نیستند. آنها می‌گویند ترکیه، روسیه و ایران در جبهه جنگ هستند و برای توازن قدرت، تقلّا می‌کنند.کاری که ایران، ترکیه و روسیه در حال انجام آن هستند، خودنمایی نیست بلکه در حال تلاش و همکاری با یکدیگر هستند تا به این بحران (سوریه) پایان داده و میلیون‌ها نفر را از تلف شدن نجات دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نتانیاهو: ایران قصد دارد به اسرائیل حمله کند

نخست وزیر رژیم اسرائیل که در آلمان به‌سر می‌برد، روز دوشنبه در نشست خبری پس از دیدار با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان مدعی شد که ایران قصد دارد نیروهای خود را در سوریه باقی نگه دارد و به اسرائیل حمله کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ماموریت ضدبرجامی نتانیاهو در برلین ناکام ماند

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سفر به آلمان ضمن تکرار ادعاهای بی اساس خود، خواستار موضع گیری «شدید» برلین علیه ایران شد اما موفق نشد سران آلمانی را به خروج از برجام ترغیب کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید