اخبار روز اجتماعی ؛ ردپای تصمیم‌های سیاسی بر گردشگری/ چرا آمار توریسم در مشهد پایین آمده است / اصفهان آب ندارد

نگام ، اجتماعی _ طرح ساماندهی کولبران: کولبری ممنوع می‌شود ، فقدان امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران است ، «فاضلاب و زباله، رنگ دریای خزر را کدر کرده است» ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ردپای تصمیم‌های سیاسی بر گردشگری/ چرا آمار توریسم در مشهد پایین آمده است

کارشناسان معتقدند یکی از دلایل کاهش گردشگری در مشهد تصمیم‌های عجیب و گاه جنجالی در این شهر است؛ تصمیم‌هایی همچون پلمب پاساژ سلمان، عدم اجازه برای برگزاری کنسرت و … جاذبه گردشگری این شهر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. در آخرین خبر شنیده شد گشت نسبت در مشهد فعالیت می‌کند. فیلم‌هایی از این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ فیلم‌هایی که اگرچه از نحوه پوشش افراد نشان می‌داد مربوط به فصل زمستان بوده است، اما تاثیر خود را در گردشگری مشهد گذاشته است. چه اینکه آنگونه که نایب رییس اتحادیه هتل آپارتمان‌داران و مهمانپذیران مشهد می‌گوید با آنکه چیزی به عنوان گشت نسبت مشاهده نکرده  اما آمار گردشگری تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اصفهان آب ندارد

شهروندان اصفهانی در شبکه های اجتماعی از قطع آب آشامیدنی در این شهر در اکثر ساعات شبانه روز خبر می دهند.مردم معترض و کشاورزان اصفهانی در ماه های اخیر بارها در شهر اصفهان و روستاهای اطراف آن تجمع کرده و از بی مسئولیتی مقام های جمهوری اسلامی انتقاد کرده اند.سخنگوی اداره آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در دو روز گذشته با توجه به این‌که آب ورودی به تصفیه‌خانه یا به قولی آبی که از سد خارج شده تقریباً ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده، آب کمتری تحویل اداره آب و فاضلاب شد که با مشکل مواجه شدیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طرح ساماندهی کولبران: کولبری ممنوع می‌شود

دولت جمهوری اسلامی از زمستان سال گذشته عبور و مرور کولبرها را تقریبا غیرممکن کرده است. شمار نیروهای امنیتی در مناطق مرزی و خشونت با کولبران افزایش یافته است.اعمال سیاست انسداد مرزی ایران و اقلیم کردستان و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی توسط کولبران در بازارچه‌های مرزی در ماه‌های گذشته موجب اعتصاب طولانی مدت کاسبان محلی و کولبران در بانه و چند شهر دیگر استان‌های غربی ایران شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دبیر خانه کارگر شیراز مطرح کرد:فقدان امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران است

علی راستگو گفت: نداشتن امنیت شغلی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کارگران کشورمان است و مسئولان باید بتوانند با هر برنامه و روشی این دغدغه را از کارگران برطرف کنند.او با بیان اینکه کارگران برای اینکه بتواند از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کنند و خدمتی مناسب ارائه دهند نیاز به آرامش فکری و روانی دارند، افزود: اگر امنیت شغلی کارگران فراهم نشود و هر روز با این دغدغه که فردا شاغل است یا بیکار، سر کار برود، آسیب روحی بسیاری خواهند دید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«فاضلاب و زباله، رنگ دریای خزر را کدر کرده است»

ولی داداشی نماینده آستارا در مجلس می‌گوید که فاضلاب و زباله، رنگ دریای خزر را کدر کرده است.آقای دادشی افزوده «دریای خزر در شرف آلودگی است. در حال حاضر آب نزدیک به ساحل شفاف نیست و باید چند کیلومتری از ساحل فاصله گرفت تا شفافیت دریا را دید.»به گفته وی «به خاطر فاضلابی که در دریا ریخته می‌شود امروز آب کدر شده و زباله‌هایی که به صورت اصولی دفع نشده به سمت دریا سرازیر می‌شود.»آن‌طور که این نماینده مجلس گفته «به واسطه همین آلودگی دریا ٬کار صید ماهی توسط صیادان به مشکل خورده و ماهی‌ها به لحاظ اکوسیستم کمتر در آب‌های منتهی به ساحل دیده» می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید