اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ با این هدست خارق العاده داستان فیلم ها را تغییر دهید / کشف روش تولید مینای دندان!

نگام ، علم و تکنولوژی _ گوگل سیستم محافظ به گوشی‌هایش اضافه کرد ، امکان تغییر درک مزه ها در مغز فرآهم شد ، تبدیل تگرگ به باران با استفاده از امواج‌صوتی ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

با این هدست خارق العاده داستان فیلم ها را تغییر دهید

هدست “ذهن خوان” به بینندگان اجازه می دهد تا داستان فیلم را تغییر دهند. ریچارد رامچرن، مدیر فیلمبردار، محقق و پژوهشگر، توضیح داد: “هدست، سیگنال های الکتریکی بسیار کوچک تولید شده توسط شلیک نورون ها را در مغز شما می خواند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کشف روش تولید مینای دندان!

دانشمندان بریتانیایی روشی برای رشد مصنوعات مواد معدنی کشف کردند که می‌تواند موادی مشابه استخوان و مینای دندان پرورش دهد.یک گروه از محققان به رهبری دانشمندان دانشگاه کوئین ماری لندن، روشی جدید برای رشد مواد معدنی مصنوعی را کشف کرده‌اند که می‌تواند منجر به تولید بافت‌های سخت بدن مانند استخوان شود.این پیشرفت هیجان‌انگیز حکایت از آینده احیا کننده پزشکی دارد که در آن پزشکان می‌توانند بافت‌های سخت مانند مینای دندان و استخوان را رشد دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گوگل سیستم محافظ به گوشی‌هایش اضافه کرد

گوگل به‌تازگی یک مکانیسم امنیتی جدید برای گوشی‌های هوشمند Pixel 2 خود معرفی کرده که در آینده نزدیک، بدون واردکردن گذرواژه کاربر، امکان به‌روزرسانی یا جایگزینی سیستم‌عامل تلفن را غیرممکن خواهد کرد.به گفته شرکت گوگل، این مکانیسم امنیتی جدید را می‌توان به‌عنوان راهی برای جلوگیری از مهاجمین، هکرها و خرابکاران، حتی کسانی که دارای بالاترین سطح دسترسی به گوشی هستند در غیاب کاربر در نظر گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امکان تغییر درک مزه ها در مغز فرآهم شد

همانطوری که در بخش تشخیص مزه مغز دیده می شود، آمیگدال به مناطق مجزا برای مزه های شیرین و تلخ تقسیم شده است. این تمایز مناطق مزه ها، فرصت مناسبی را برای دستکاری مستقل نورون ها فراهم می آورد.هنگامی که نورون های مسئول درک مزه شیرین در آمیگدال خاموش می شوند، حیوانات در مقابل نوشیدن آب نیز به همان اندازه شکر پاسخ می دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در راستای کاهش خسارات ناشی از تگرگ به کشاورزی صورت گرفت؛تبدیل تگرگ به باران با استفاده از امواج‌صوتی

بارش‌ تگرگ خسارات زیادی به بخش کشاورزی وارد می‌کند که تاکنون سامانه‌های مختلفی برای کاهش خسارات تگرگ عرضه شده است که از آن جمله می‌توان به سامانه “ضد تگرگ” اشاره کرد.این سامانه که تاکنون از خارج وارد می‌شد، از سوی یکی از شرکت‌های فناوری در کشور تولید شد. سامانه طراحی‌شده پرتابل و مجهز به GPS، GPRS و GSM است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید