فاجعه ؛ نمونه ای از دخالت سپاه در همه امور کشور حتی یک استخدام معمولی و ساده + عکس و سند

حسن مقیمی

 

عبدالرضا تیموری ساکن شهر خورموج و سرپرست سابق برق پالایشگاه نفتی واقع در شهر بوشهر ( منطقه ویژه اقتصادی شماره ۲ بوشهر- شرکتهای نفتی پرنده آبی جهان، حافظان انرژی بی همتا، تجارت نفت لیان و آراز شیمی جلفا)؛ بعد از ۴ ماه دوندگی، رایزنی و مصاحبه، در تاریخ سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه تمام مراحل اداری کاری در کارخانه سیمان مند دشتی به اتمام رسید و فردای آن روز (چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت) طبق اطلاع رسانی قبلی و همزمان با حضور دکتر نوبخت جهت افتتاح کارخانه، قرار بر آغاز کار بود (البته دکتر نوبخت هم حضور پیدا نکردند و شنیده شده که افتتاح به تابستان و با حضور رئیس جمهور موکول شده است)، حتی لباس کار و یک قطعه عکس جهت کارت ورود و خروج نیز آماده نموده تا صبح چهارشنبه با خود ببرد، اما سه شنبه شب از کارخانه تماس گرفتند و گفتند: مهندس اسفندیار باقری مدیر شرکت بهره بردار (یسنا) استخدام شما را بعلت فعالیت سیاسی رد کرده است!!! اینطور به نظر می رسد که آقایان عظیمیان ( مدیرعامل) و پاکروان ( مدیر کارخانه) و حتی دستگاههای نظارتی شهرستان نقشی در استخدامی ها ندارند!!! و همه چیز به شرکت بهره بردار واگذار شده است و مشخص است وعده هایی که در سالها و ماههای گذشته توسط مسئولین کارخانه سیمان و شخص مدیرعامل با رسانه های به اصطلاح خبری داده بودند؛ فقط در حد حرف باقی مانده است، وعده هایی همچون استخدام ۳۰۰ نفر نیرو، بومی گزینی و…..
لازم به ذکر است شرکت بهره بردار چند روز بعد از اینکه او را استخدام ننمود، مبادرت به استخدام برقکار از شهرکرد کرد!!!
شرکت بهره بردار یسنا با کمترین نیرو در حال کار است و حتی اندک نیروی بومی که استخدام کرده اند باید در بدو ورودشان تا مدتی فقط ضایعات جمع آوری کنند و این کار باعث شده که تعدادی از نیروها در همان روزهای اول کار را ترک کنند و کاملاً واضح است که شرکت یسنا چه هدفی را از برخورد با کارگران بومی دنبال می کند. این کارخانه ۱۴ سال طول کشیده تا راه اندازی شده است.

تمامی فعالیت سیاسی آقای تیموری از جمله عضویت در حزب اعتماد ملی ( کانال اطلاع رسانی حزب)، عضویت در مجمع اصلاح طلبان شهرستان دشتی ( اینستاگرام و کانال اطلاع رسانی مجمع) و ستاد انتخاباتی دکتر روحانی ( ادمین کانال با روحانی تا ۱۴۰۰ در استان بوشهر) همگی در چارچوب قانون بوده است.

حتی با توجه به اینکه در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری به حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پلیس فتا احضار شد اما هیچگونه تخلفی نیز از طرف او صورت نگرفته بود.

آیا فعالیت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی و آنهم بصورت قانونی جرم محسوب می‌شود؟!!

آیا چنین رفتاری از مسئولین، زیبنده حکومت جمهوری اسلامی است؟!!

آیا فرد یا ارگانی در این شهر و استان پیدا نمی شود که به صدای مردم گوش دهد؟

آیا درست است که با توجه به این همه مسئول در استان، شکایت ها را جهت پیگیری به دفتر بیت رهبری ببرند؟

 

عبدالرضا تیموری

در زیر تبلیغاتی که شرکت سیمان مند دشتی جهت استخدام نیروهای بومی منتشر کرده است را میخوانید که در عمل چیز دیگری دیده می شود :

شرکت سیمان مند دشتی:

به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیمان در داخل کشور، مصمم است با ایجاد توازن در نیازهای ذینفعان خویش و محور قرار دادن نیازها و انتظارات مشتریان و پایداری اقتصادی سازمان در جهت گیری ها، بی وقفه در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز خویش تلاش نماید.

آدرس ما:

دفتر مرکزی:
تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد)، بین خیابان ۵۸ و ۶۰، پلاک ۴۳۰، طبقه چهارم

تماس با ما:

۰۲۱-۸۸۶۰۴۰۴۵-۹

آدرس ما:

کارخانه:
استان بوشهر، شهرستان دشتی ( شهر خورموج)، روستای لاور شرقی، ۱۰۰ کیلومتری بندر بوشهر

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما