اخبار روز حقوق بشر ؛ دادگاه ملایر بدون رسیدگی به موضوع شکنجه تیمور خالدیان را به ۲۳ ماه زندان محکوم کرد / تعلل مقامات قضایی و تشدید بیماری ام‌اس ایوب اسدی در زندان تهران بزرگ

نگام ، حقوق بشر _ نسرین ستوده: لیست قوه قضاییه خداحافظی با حق دفاع است و راهی جز لغو آن نیست ، شرح جزییات دستگیری و وضعیت زنان دراویش توسط مادر سپیده مرادی، از دروایش زندانی شده در بهمن ماه ، حمیدرضا امینی به زندان اوین منتقل شد ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دادگاه ملایر بدون رسیدگی به موضوع شکنجه تیمور خالدیان را به ۲۳ ماه زندان محکوم کرد

یک منبع مطلع به کمپین حقوق بشر در ایران گفت شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی بهنام رضاوندی، بدون رسیدگی به موضوع ضرب و شتم و آزار جنسی در زمان بازداشت، تیمور خالدیان را به اتهام شرکت در اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶، به بیست ماه حبس تعزیری و سه ماه حبس تعلیقی محکوم کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تعلل مقامات قضایی و تشدید بیماری ام‌اس ایوب اسدی در زندان تهران بزرگ

برادر ایوب اسدی به کمپین حقوق بشر در ایران گفت این درویش زندانی ۲۸ ساله که به بیماری ام اس مبتلا است، به دلیل تعلل مقامات قضایی-امنیتی از اعزام او به بیمارستان و ارائه درمان مناسب، با ضعف شدید قدرت حرکت، تکلم و بینایی مواجه شده است.شهاب اسدی، برادر ایوب، به کمپین حقوق بشر در ایران گفت دادستانی پس از صد روز بازداشت، دهم خرداد و پس از پیگیری‌های خانواده، او را به بیمارستان منتقل کرده‌ اما بر خلاف توصیه پزشکان مبنی بر لزوم طی کردن دوره کامل درمان، قصد دارند او را دوباره به زندان بازگردانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حمیدرضا امینی به زندان اوین منتقل شد

حمیدرضا امینی، مدیر یک کانال تلگرامی که از تاریخ ۱۱ آذرماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد، روز یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ از زندان فشافویه به قرنطینه زندان اوین منتقل شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نسرین ستوده: لیست قوه قضاییه خداحافظی با حق دفاع است و راهی جز لغو آن نیست

نسرین ستوده وکیل دادگستری به کمپین حقوق بشر در ایران گفت با ارائه لیست بیست نفره وکلای مورد تایید قوه قضاییه، حق دفاعی را که تا کنون متهمان سیاسی و امنیتی به طور نیم بند از آن برخوردار بودند، از بین می‌رود و اجرای این تبصره به معنای خداحافظی با نهاد وکالت در ایران است. این وکیل دادگستری گفت هیچ راهی جز لغو این تبصره وجود ندارد و در صورت لزوم، تعدادی از وکلا برای تحصن و تجمع در اعتراض به این قانون اعلام امادگی کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شرح جزییات دستگیری و وضعیت زنان دراویش توسط مادر سپیده مرادی، از دروایش زندانی شده در بهمن ماه

مادر سپیده مرادی درویش زندانی که نزدیک به چهار ماه است در زندان قرچک به سر می‌برد به کمپین گفت هنوز وکلای فرزندش و ۹ زن درویش زندانی دیگر نه تنها نتوانسته‌اند پرونده را مطالعه کنند بلکه قادر به ملاقات با موکلان خود نیز نبوده‌اند. این در حالی است که تفهیم اتهام نیز در مورد آنها صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید