اخبار روز اجتماعی ؛ وضعیت تالاب انزلی وخیم است/نیم‌متر آب هم در بخش‌های عمیق وجود ندارد / ۲۳۳ منطقه کشور در محدوده کانون‌های بحرانی و تحت تاثیر فرسایش بادی

نگام ، اجتماعی _ لزوم خرید دستگاه‌‌ِ شناساییِ گودال‌های خطرناک تهران/در شرف خرید هستیم قیمت‌ها بالاست ، خطر خاموش بیخ گوش کودکان: «اضافه وزن ۲۰ درصد از دانش‌آموزان ایرانی» ، برای حل مشکلات کشور تصمیمات احساسی و لحظه‌ای گرفته می‌شود/عملا مردم را به طرف قاچاق سوق می‌دهیم ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

وضعیت تالاب انزلی وخیم است/نیم‌متر آب هم در بخش‌های عمیق وجود ندارد

زهرا جنسی (عضو جمعیت زنان و جوانان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان)‌  با بیان اینکه تمام تالاب‌ها در استان گیلان در معرض تهدید هستند، گفت: متاسفانه تالاب‌های با ارزش ما در حال از دست رفتن هستند و اقدام عاجل و اثرگذاری در این خصوص نمی‌شود، البته این به معنی این نیست که تاکنون اقداماتی صورت نگرفته، اما آنطور که باید اثرگذار نبوده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۲۳۳ منطقه کشور در محدوده کانون‌های بحرانی و تحت تاثیر فرسایش بادی

ایران با ۱.۲ درصد خشکی‌های جهان، ۲.۴ درصد پدیده‌های بیابانی فاقد پوشش و ۳.۰۸ درصد مناطق بیابانی جهان را در خود جای داده است، همچنین ۶۱  درصد از مساحت کشور در اقلیم خشک و فراخشک قرار دارد که ۳.۱ برابر درصد جهانی است. اگرچه ۳۲.۵ میلیون هکتار از اراضی کشور در وضعیت بیابانی قرار دارد، اما در تقسیم بندی‌های اکوسیستمی ۴۳.۷ میلیون هکتار آن در زمره اکوسیستم بیابانی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس کمیته عمران شورای شهر :لزوم خرید دستگاه‌‌ِ شناساییِ گودال‌های خطرناک تهران/در شرف خرید هستیم قیمت‌ها بالاست

افشین حبیب‌زاده (عضو شورای شهر تهران) با اشاره به نشست زمین در اتوبان صیاد شیرازی و پیگیری‌های انجام شده در شورای شهر و شهرداری در این‌باره گفت: این محل ترمیم شده است اما نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که در شهری مانند تهران، اتوبان‌ها و خیابان‌ها باید مدام پایش شده و گودال‌های نزدیک زمین شناسایی شوند. با شناسایی گودال‌ها قبل از آنکه حادثه یا اتفاقی رخ دهد می‌توان آنها را پر و ترمیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خطر خاموش بیخ گوش کودکان: «اضافه وزن ۲۰ درصد از دانش‌آموزان ایرانی»

دکتر زهرا عبداللهی درخصوص نقش تغذیه در ابتلا به بیماری‌ها گفت: در حال حاضر بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، فشار خون بالا، چربی خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، سکته های مغزی و قلبی و انواع سرطان‌ها، مهم‌ترین علت مرگ و میر در جهان و ایران به شمار می‌روند و از طرفی، الگوی غذایی نامناسب که شامل مصرف بی‌رویه قند، نمک و چربی است، مهم‌ترین دلیل ابتلا به بیماریهای غیرواگیر محسوب میشود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک نماینده مجلس مطرح کرد: برای حل مشکلات کشور تصمیمات احساسی و لحظه‌ای گرفته می‌شود/عملا مردم را به طرف قاچاق سوق می‌دهیم

علی گل‌مرادی (عضو کمیسیون انرژی مجلس، رئیس کمیته نیرو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده حوزه انتخابیه ماهشهر، بندر امام‌خمینی، امیدیه و هندیجان) درباره مشکلات ناشی از مصوبه اصلاح کالای ملوان دولت، گفت: متاسفانه برای حل برخی مشکلات کشور، تصمیمات احساسی، غیرعقلانی و لحظه‌ای گرفته می‌شود. ما نالان از وضع قاچاق هستیم اما با محدود کردن ته‌لنجی و یا کالای همراه مسافر، عملا به توسعه قاچاق کمک می‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید