اخبار روز اقتصادی ؛ پایان همکاری شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای فرانسه با ایران / امتناع بانک سرمایه‌گذاری اروپا از پذیرش طرح مبادله با ایران

نگام ، اقتصادی _ آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری اشتغال روستایی/ ۵۰درصد منابع در اختیار بانک‌ها قرار گرفت ، چشم‌شان را روی مشکلات ما بسته‌اند/قاچاق یونجه به حاشیه خلیج فارس ، مدیرعامل هما: انتظار داریم هشت فروند هواپیمای ای‌تی‌آر و سه فروند ایرباس تا پایان سال ۲۰۱۸ تحویل شود ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پایان همکاری شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای فرانسه با ایران

شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای فرانسه (PSA) به همکاری با ایران پایان می‌دهد. این شرکت عصر روز دوشنبه در پاریس اعلام کرد که این اقدام در پی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران صورت می‌گیرد.در بیانیه‌ای که روز دوشنبه (۱۴ خرداد / ۴ ژوئن) از طرف شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای فرانسه، سازنده پژو و سیتروئن، منتشر شده از جمله آمده است که پایان یافتن همکاری این شرکت با ایران به خاطر هماهنگ شدن با قوانین آمریکا بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تحت فشار آمریکا صورت گرفت؛امتناع بانک سرمایه‌گذاری اروپا از پذیرش طرح مبادله با ایران

حت فشار آمریکا، بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) از قبول پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تجارت در ایران به منظور جلوگیری از تحریم‌های آمریکا و حفظ توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، سرباز زده است. این بانک بیشتر سرمایه‌گذاری خود را از آمریکا به دست می‌آورد.مقاومت بازوی بانکی اتحادیه اروپا بر این واقعیت تاکید دارد که توانایی این اتحادیه برای حفاظت از تجارت خود با ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا تا چه حد محدود است. پس از این که دونالد ترامپ تصمیم گرفت آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج کند، این کشور تحریم‌ها را علیه ایران بازگردانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری اشتغال روستایی/ ۵۰درصد منابع در اختیار بانک‌ها قرار گرفت

ابوالفضل رضوی درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال از محل صندوق توسعه ملی، افزود: در کنار این رقم که معادل ۶ هزار میلیارد تومان است ۶ هزار میلیارد تومان دیگر از منابع بانکی در نظر گرفته شده که در مجموع از این ۱۲ هزارمیلیارد تومان ۵۰ درصد آن در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چشم‌شان را روی مشکلات ما بسته‌اند/قاچاق یونجه به حاشیه خلیج فارس

سید احمد مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران درباره اینکه اخیرا برخی دامداران به صادرات یونجه از کشور معترض بوده اند، آیا حجم صادرات این محصول از کشور قابل توجه است؟، گفت: یونجه از کشور صادر نمی شود آن طور که ما شنیده ایم این محصول به برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس مانند کویت قاچاق می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیرعامل هما: انتظار داریم هشت فروند هواپیمای ای‌تی‌آر و سه فروند ایرباس تا پایان سال ۲۰۱۸ تحویل شود

فرزانه شرفبافی مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره تحویل هواپیماهای جدید به ایران‌ایر پس از خروج آمریکا از برجام گفت: «انتظار داریم تا پایان سال جاری میلادی هشت فروند هواپیمای ای‌تی‌آر و سه فروند ایرباس تحویل ایران‌ایر شود.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید