اخبار روز ترکیه ؛ نشست هنرمند ایرانی بنیانگذار سبک آذرنگاری در استانبول / ترکیش ایرلاینز با ارزش ترین برند ترکیه اعلام شد

نگام ، ترکیه _ اظهارات مهم چاووش اوغلو در پی دیدار با همتای آمریکایی اش ، موفقیت دانش‌آموزان ترکیه در المپیاد فیزیک اروپا ، اردوغان: بعد از عفرین، دیگر باتلاقهای تروریستی را نیز نابود می‌کنیم ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نشست هنرمند ایرانی بنیانگذار سبک آذرنگاری در استانبول

احد سعدی، هنرمند ایرانی بنیانگذار سبک آذرنگاری در نشستی که در گالری هنری مرکز خرید «Emaar Square Mall» استانبول برگزار شد، با اشاره به این که هنرش گویای تمامی احساساتش است، گفت: هنر من با یک جرقه آتش آغاز شد، اگر شما بر یک جرقه حاکمیت پیدا کنید می توانید آن را به هر شکلی سوق دهید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترکیش ایرلاینز با ارزش ترین برند ترکیه اعلام شد

موسسه بین‌المللی ارزیابی «برند فاینانس» از معتبرترین موسسات ارزیابی اعتبار و ارزش نشان های تجاری، در گزارش سال ۲۰۱۸ خود شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاینز» را با ارزش ترین برند ترکیه اعلام کرد.ایلکر آیجی، رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی ترکیه در این رابطه گفت: امسال بار دیگر به عنوان با ارزش ترین برند ترکیه در میان تمام بخش ها انتخاب شده ایم. این باعث افتخار ماست. بدین وسیله عنوان بزرگترین سفیر نام تجاری ترکیه در سطح جهان را نیز از آن خود کردیم. تمام تلاش خود را در داخل و خارج از کشور به کار می‌گیریم تا این وظیفه را به نحو احسن انجام دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اظهارات مهم چاووش اوغلو در پی دیدار با همتای آمریکایی اش

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که با هدف پاکسازی سازمان تروریستی PKK/PYD-YPG از منطقه منبج در سوریه یک طرح سه مرحله ای به مورد اجرا درخواهد آمد.چاووش اوغلو در رابطه با دیدار روز گذشته اش با مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن طی سخنانی در آنتالیا گفت: بر اساس توافق حاصله با آمریکا طرح عمل مربوط به منبج را در سه مرحله تهیه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موفقیت دانش‌آموزان ترکیه در المپیاد فیزیک اروپا

دانش‌آموزان نخبه مقطع متوسطه ترکیه در دومین المپیاد فیزیک اروپا که در شهر مسکو، پایتخت روسیه برگزار شد، ۱ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز کسب کردند.سازمان تحقیقات علمی و تکنولوژیک ترکیه (TÜBİTAK) با اعلام این خبر کسب نتایج فوق را بهترین عملکرد دانش‌آموزان کشور در المپیادهای مشابه ارزیابی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان: بعد از عفرین، دیگر باتلاقهای تروریستی را نیز نابود می‌کنیم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در میتینگ انتخاباتی در شهر زونگولداغ با اشاره به تداوم عملیات مبارزه با تروریست ها اظهار داشت: بعد از عفرین، اقدامات لازم برای پاکسازی دیگر باتلاق های تروریست ها را نیز انجام خواهیم داد.وی افزود: تا کنون در عملیات های عفرین ۴۴۹۷، در شمال عراق ۴۴۶ و در داخل کشور ۴۴۳ تروریست از پای درآمده اند.اردوغان در ادامه تصریح کرد: در عملیات های مختلف دو سال اخیر، کمر تروریست ها را شکستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید