اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ساخت خودروی دوچرخ با الهام از فورد ۱۹۶۱ / لپ تاپ محشر ایسوس رونمایی شد

نگام ، علم و تکنولوژی _ ابداع کفش‌های ضد عرق گرافنی ، نسل دوم پردازنده های AMD Threadripper با سقف ۳۲ هسته معرفی شد ، مواد تشکیل دهنده کیهان ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ساخت خودروی دوچرخ با الهام از فورد ۱۹۶۱

مهندس چینی با الهام از خودروی فورد ۱۹۶۱، خودروی دوچرخ/ Gyrocar برقی ساخته که مورد استقبال فراوان قرارگرفته است.خودروهای موسوم به خودموازنه بیش از ۱۰۰ سالی است که وارد دنیای فناوری شده و حالا مهندس «ژو لینگ یون» با ساخت نمونه جدید (نمونه اولیه با نام ۱۷۰۳) سعی دارد آن را از سال ۲۰۲۰ وارد بازار مصرف کند.خودروی دوچرخ پدال گاز و ترمز نداشته و به‌صورت خودبالانس، با یک عدد موس و نمایشگر ۲۴ اینچی راهبری می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

لپ تاپ محشر ایسوس رونمایی شد

ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۸ محصول جدید خود به نام ZenBook Pro را رونمایی کرد که به‌جای تاچ‌پد سنتی، مجهز به نمایشگر لمسی ۵.۵ اینچی شده است.فناوری ScreenPad نمایشگر لمسی به‌اندازه نمایشگر گوشی هوشمند است که ابداعی بی‌نظیر محسوب شده و ممکن است به‌عنوان ترند و گرایش، میان سازندگان باب شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ابداع کفش‌های ضد عرق گرافنی

بسته‌های کوچک ژل سیلیکا که در همه چیز از جعبه‌های کفش گرفته تا دیگر بسته‌بندی‌ها، استاندارد طلایی برای جلوگیری از رشد قارچی و رطوبت هستند. اما دانشمندان اکنون موادی را تولید کرده‌اند که ادعا می‌کنند قدرت جذب دو برابری دارد و با قرار گرفتن در کفش‌ها، آنها را همیشه تازه نگه می‌دارد.استفاده از این ماده در کف کفش‌ها، یکی از اولین برنامه‌های کاربردی است.در قلب این ابداع جدید، ماده خاص و منحصر به فردی به نام گرافن به کار رفته که چندی است تعجب همگان از جمله دانشمندان را برانگیخته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نسل دوم پردازنده های AMD Threadripper با سقف ۳۲ هسته معرفی شد

چند ساعت بعد از اینکه اینتل با وعده عرضه یک پردازنده ۲۸ هسته ای با فرکانس ۵ گیگاهرتز در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۸، چشم ها را به خود دوخت، AMD با پردازنده ای ۳۲ هسته ای به میدان آمده. نسل دوم از پردازنده های Threadripper این کمپانی با بهره گیری از چهار Ryzen APU هشت هسته ای در کنار یکدیگر، شکلی یکپارچه به خود گرفته و تبدیل به غولی ۳۲ هسته ای شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مواد تشکیل دهنده کیهان

یهان از چه موادی تشکیل شده است؟

این که جهان از چه موادی تشکیل شده پرسشی است که اخترشناسان هنوز به دنبال پاسخ آن هستند. شاید فکر کنیم که پاسخ دادن به این پرسش آسان است زیرا ستاره شناسان درباره ستاره ها و کهکشان ها می دانند و می توانند جرم شان را اندازه گیری کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید