اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ مضرترین مسکن برای بیماران قلبی / از نشانه‌های خاموش بروز مشکل در ریه‌ها

نگام ، سلامت و پزشکی _  ۱۴ نشانه ای که خبر از بیماری های کلیوی می دهند ، علل بوجود آمدن آکنه و داروهای موثر بر آن ،  با علائم کمبود آهن در بدنتان آشنا شوید ، ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مضرترین مسکن برای بیماران قلبی

پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی باید از مصرف مسکن «دیکلوفناک» پرهیز کنند چون مصرف این دارو خطر حمله قلبی را در این افراد تشدید می‌کند.کارشناسان آژانس کنترل محصولات دارویی و درمانی انگلیس دراین‌باره اعلام کردند: با مشخص شدن ارتباط بین مصرف مسکن دیکلوفناک با سکته قلبی و مغزی به افراد مبتلا به امراض قلبی و عروقی توصیه می‌شود که از مصرف این دارو خودداری کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

از نشانه‌های خاموش بروز مشکل در ریه‌ها

اگر احساس می کنید نمی توانید یک نفس عمیق بکشید بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. برای تشخیص دلیل خس خس سینه پزشک احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه یا حتی کم خونی را بررسی می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۱۴ نشانه ای که خبر از بیماری های کلیوی می دهند

کلیه‌ها دو اندام لوبیایی شکل هستند که در دو طرف ستون فقرات و در انتهای قسمت میانی کمر قرار دارند. کلیه‌ها پالایش مواد زائد خون از خون را انجام می‌دهند که این کار با استفاده از میلیون‌ها پالایشگر کوچک به نام نفرون انجام می‌شود و مواد زائد از طریق ادرار دفع می‌شوند.زمانی که نفرون‌ها آسیب دیده باشند، یا بدتر از آن، یک کلیه به طور کامل دچار نارسایی شود، مواد زائد در خون جمع شده و از بدن دفع نمی‌شوند که به بروز بیماری سمی منجر می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علل بوجود آمدن آکنه و داروهای موثر بر آن

آکنه یکی از بیماری های شایع پوستی است که بر زیبایی پوست اثر می گذارد. این امر باعث اعمال فشار شدید روانی بر فرد و آسیب رساندن شدید به پوست می شود. آکنه جز اختلالات مزمن درطبقه بیماری های پوست است که در بین ۸۰ درصد نوجوانان و جوانان دیده می شود. این بیماری بر واحدهای پیلوزباتی پوست اثر گذاشته و ممکن است منجر به ضایعات خفیف تا شدید پوستی شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با علائم کمبود آهن در بدنتان آشنا شوید

کمبود آهن یکی از شایع ترین و فراگیر ترین اختلالات تغذیه ای در جهان است. متاسفانه عده زیدی از مردم اطلاعات چندانی از آهن و یا اینکه چگونه بفهمند مبتلا به کمبود آهن هستند ندارند. در واقع بسیاری از ما نمی دانیم سطح آهن بدنمان چقدر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید