رهبری فرمان می دهد نمایندگان تمجید می کنند

نگام ، سیاسی _ فرمان غنی سازی ۱۹۰ هزار سویی رهبری با تعریف و تمجید برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس همراه شد.

سارا آکالین _ پس از اینکه سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۴ خرداد به سازمان انرژی اتمی دستور داد سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چارچوب توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی فراهم کند، نمایندگان مجلس طبق رویه معمول که در تمامی اظهارات خود صحبتهای خامنه ای را ملاک قرار داده و ربط و بی ربط به تمجید گفته های وی می پردازند به تمجید از این فرمان پرداخته و تحلیل هایی ارائه کردند که در نوع قابل توجه است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی یکی از نمایندگان مجلس :
در یک تحلیل ضمن ستایش از رهبری گفت صحبت های مقام معظم رهبری مشخصا نشان از قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران، مردم و انقلاب اسلامی است و تصور می کنم فرمان مقام معظم رهبری هم نقطه عطفی است در دولتی که برجام امضا شده است مجددا ما اقداماتی را انجام دهیم تا غربی ها پیشمان شوند و به آنها یادآور می شویم تا زمانی که آنها تبلیغات علیه ایران داشتند ما قوی تر از گذشته برگشته ایم.
حمیدرضا حاجی بابایی دیگر نماینده مجلس نیز گفت :
برجام در واقع به پایان رسیده است ، آمریکا تمام گام های ممکن درارتباط با اعمال تحریم های مجدد علیه ایران را برداشته است.
او افزود اروپایی ها نمی تواند کار خاصی انجام دهند، گفت: نبایداجازه دهیم آمریکا همه تحریم های خود را علیه جمهوری اسلامی ایران شکل دهد و ما هم به عنوان اینکه با اروپا مذاکره می کنیم هیچ اقدام بازدارنده ای انجام ندهیم و اجازه دهیم آنها با خیال راحت تحریم های خود را اعمال کنند و بعد از مدتی اروپایی ها نیز خروج از برجام را اعلام کنند چرا که با این اتفاق هم زمان و هم فرصت را از دست داده ایم.
ابوالفضل حسن بیگی نیز گفت فرمان مقام معظم رهبری برای انجام مقدمات غنی سازی هشداری به اروپایی ها و تلنگری به دولتمردان کشور است، نباید منتظر آمریکایی ها، اروپایی ها و سایرین باشیم زیرا آنها همواره با جنگ و عملیات روانی تلاش می کنند شرایط بین المللی را به نفع خود تغییر دهند و هم به نوعی گوشه چشمی به اسرائیل داشته باشند تا نتانیاهو از آنها خشگمین و ناراحت نشود.
فریدون حسنوند دیگر نماینده مجلس نیز همانند رهبر به سازمان انرژی اتمی دستور داد سازمان انرژی اتمی باید هرچه سریعتر دستور مقام معظم رهبری را عملیاتی و اجرایی کند و فعالیت های هسته ای ایران باید در این راستا از سر گرفته شود.
کمااینکه علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی روز گذشته در یک نشست خبری با تبعیت از دستور رهبری گفت که زیرساخت ایجاد چند صد هزار سو در تاسیسات غنی‌سازی نطنز آماده شده است. کار دیگری که در نطنز انجام شد و در چارچوب تعهدات پادمانی ما بود ولی اعلام عمومی نکردیم برای ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته بود.
او گفت برای ساخت این سانتریفیوژها باید تاسیساتی را فراهم و بهترین تجهیزات اندازه گیری و تجهیزات مختلف کنترلی و مکانی برای مونتاژ سانتریفیوژهای جدید را آماده می کردیم که این کار را انجام دادیم و فعالیت های گسترده ای داشتیم ولی آنجا را به کار نگرفتیم.
بنابراین سازمان انرژی اتمی به سرعت اعلام کرد که فرمان خامنه ای را اجرا می کند و نمایندگان نیز در اهمیت این فرمان داستان ها ساخته و به تمجید آن پرداختند.