اخبار روز اجتماعی ؛ مهم‌ترین پرونده‌های کودک آزاری؛ از تهران تا خمینی‌شهر / صدایمان را هنگام سیاست‌گذاری بشنوید/اجرای مصوبه دولت یعنی مرگ کامل مردمِ دریای جنوب

نگام ، اجتماعی _ قبرستانی که در آتش می‌سوزد/ تصاویر ، مکارم: فضای مجازی باعث سوءاستفاده جنسی از دانش آموزان در دبیرستان تهران شد ، نماینده آبادان: آب آبادان برای شستن صورت هم مناسب نیست/ شوری آب باعث سوزش چشم ها می شود ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

مهم‌ترین پرونده‌های کودک آزاری؛ از تهران تا خمینی‌شهر ؛کودک‌آزاری در ایران خشن‌تر از گذشته شده است؟

در هفته گذشته با انتشار خبر آزار و اذیت گروهی دانش‌آموزان یک دبیرستان در غرب تهران و آزار یک کودک افغان در خمینی‌شهر مهم‌ترین پرونده‌های کودک‌آزاری در سال رقم خورد. پربازدیدترین پرونده اجتماعی و شاید کل حوزه اخبار کشور، ماجرای آزار جنسی گروهی دانش‌آموزان، در مدرسه‌ای در غرب تهران بود. ماجرایی که اندکی پس از انتشار بلافاصله  تایید شد و آخرین جزییات آزارگروهی دانش‌آموزان تهرانی به اطلاع همه رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدایمان را هنگام سیاست‌گذاری بشنوید/اجرای مصوبه دولت یعنی مرگ کامل مردمِ دریای جنوب

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های لنج‌داران و حمل‌و‌نقل دریایی استان بوشهر می‌گوید: بسیاری از پدران ما با همین لنج‌های سنتی مهمات و محموله‌های جنگی را برای رزمندگان جابجا می‌کردند. همین تلاش‌ها و جانفشانی‌ها بود که جلوی سقوط آبادان را گرفت حال لنج‌داران و مردم این خطه، کمترین سهمی هم از انقلاب در طول چهار دهه اخیر نبرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قبرستانی که در آتش می‌سوزد/ تصاویر

«خالد نبی» در استان گلستان بار دیگر آتش گرفت و این بار فضای مجازی منعکس‌کننده این خبر و وضعیت نابسامان محوطه‌ای تاریخی بود که به قبرستان خاص مشهور است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مکارم: فضای مجازی باعث سوءاستفاده جنسی از دانش آموزان در دبیرستان تهران شد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دینی بار دیگر به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تاخت و بیشتر مسائل اجتماعی گریبانگیر جمهوری اسلامی را به این شبکه نسبت داد. او گفت برخی از مسئولان این مسائل را می‌بینند اما همچنان بر حفظ این شبکه‌ها پای می‌فشارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده آبادان: آب آبادان برای شستن صورت هم مناسب نیست/ شوری آب باعث سوزش چشم ها می شود

غلامرضا شرفی، نماینده آبادان در مجلس گفت: نصب آب شیرین کُن در خرمشهر می تواند تا ۱۵ هزار مترمکعب آب را در حجم مصرفی به شهروندان تحویل دهد؛ مقدمات آن فراهم و استانداری و سازمان آب و برق خوزستان پیگیر هستند تا این حجم آب هم به حجم آب مصرفی اضافه شود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید