اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ جایگزین های خوراکی بی نظیر برای ژلوفن و ایبوپروفن / گیاهانی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کنند

نگام ، سلامت و پزشکی _  زردچوبه ادویه ای مفید اما مضر برای این گروه از بیماران ،  خواص مارچوبه برای فشار خون ، از دید طب سنتی بهترین جایگزین شیر مادر چیست؟  ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ژلوفن و ایبوپروفن از قرص های مسکن است که درکنار آرام بخش بودن می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد. پس بهتر است از جایگزین های خوراکی بی نظیر برای ژلوفن و ایبوپروفن استفاده کنید تا هم دردتان تسکین یابد و هم از عوارض این قرص ها در امان باشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گیاهانی که به پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کنند

مغز مهمترین عضو بدن است و برای سالم و جوان ماندن نیاز به تقویت دارد. برای پیشگیری از زوال مغز در پیری باید در جوانی مغزیتان را با ورزش و تغذیه مناسب شارژ کنید. برخی گیاهان دارویی خواصی دارند که برای تقویت و سلامت مغز بسیار مفید هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زردچوبه ادویه ای مفید اما مضر برای این گروه از بیماران

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به خواص ادویه زردچوبه، گفت: افراد با سابقه ابتلا به سنگ کیسه صفرا و زخم معده و مبتلایان به بیماران قلبی نباید بیش از اندازه زرچوبه مصرف کنند.زردچوبه گیاهی بومی نواحی شرقی شبه‏ قاره هند و مناطق حاره جنوبی‏ است که آب و هوای گرم و مرطوب برای رویش آن مناسب است.در روزگاران کهن در خاور دور به سبب رنگ زرد درخشان و زیبایی که تولید می‏کرد از این ادویه در رنگ‏رزی پارچه‎‏های ابریشمی و پنبه‎ها استفاده می‏شده و از طرفی در خوراکی‎‎ها نیز مورد استفاه قرار می‎گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خواص مارچوبه برای فشار خون

بیش از ۱.۳ میلیارد نفر در سرتاسر جهان به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند، درحالی که این بیماری به‌عنوان یکی از عوامل خطر اصلی در ابتلا به بیماری‌های قلبی و مواجهه با سکته مغزی شناخته می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

از دید طب سنتی بهترین جایگزین شیر مادر چیست؟

ممکن است شما هم به هر علتی مانند مصرف بعضی دارو‌ها نتوانید به نوزادتان شیر خودتان را بدهید و مجبور شوید از شیرهای کمکی استفاده کنید. در این صورت اگر بخواهید از شیری غیر از شیر خشک استفاده کنید لازم است بدانید که چه نوع شیری برای فرزند شما خوب و مناسب است. در این مطلب سعی کردیم به این سوال از دیدگاه طب ایرانی پاسخ بدهیم که اگر مادری نتوانست شیر خودش را به نوزاد بدهد چه شیری برای تغذیه نوزاد او مناسب تر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید