عضو خبرگان رهبری: مجریان سند ۲۰۳۰ به عذاب دنیا و آخرت گرفتار خواهند شد

نگام ، اجتماعی _ محمد حاج ابوالقاسم عضو خبرگان رهبری در اظهار نظری عجیب گفت عده‌ای در کشور سند ۲۰۳۰ را مخفیانه اجرا می‌کنند و طبق وعده قرآن این افراد به عذاب خوارکننده در دنیا و آخرت گرفتار خواهند شد.

سارا آکالین _ محمد حاج ابوالقاسم این اظهارات را با اشاره به عذاب و عقوبت دنیوی و اخروی پرداختن به کارهای لهو بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر پذیرش سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ یونسکو توسط دولت حسن روحانی و عدم انطباق آن با آموزه‌های اسلامی به یکی از محورهای اصلی تبلیغات جناح اصول‌گرا علیه دولت روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شد.
سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز در دیدار با جمعی از فرهنگیان درباره سند ۲۰۳۰ یونسکو، گفت سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی سر و صدای آن قطعا مجاز نیست و به دستگاه‌های مسئول نیز اعلام شده است.
رهبر جمهوری اسلامی به صراحت مخالفت خود با این سند را اعلام کرد و ضمن تاکید براینکه شخصا جلوی اجرای این سند را گرفته اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.
بلافاصله پس از این سخنان رهبر جمهوری اسلامی روند اجرایی سند ۲۰۳۰ متوقف شد و وزارت آموزش و پرورش در نامه‌ای به رهبری به این نکته اشاره کرد که متاسفانه برخی جریانات و گروه‌های سیاسی خاص، از فرصتِ هم‌زمانی و قرابتِ فرمایشات حکیمانه مقام معظمم رهبری با فضای انتخابات ریاست جمهوری، نهایت سواستفاده را به عمل آورده و از آن دستاویزی سیاسی برای وارد آوردن فشار به دولت در ایام انتخابات و تخریب چهره آن خصوصا در میان قشر متدین و مذهبی کشور کردند.