خشایار دیهیمی: من هر روز کیهان حسین شریعتمداری را می‌خوانم تا یادم نرود چه فاصله اندکی با فاجعه تمام عیار داریم تا یادم بیاید که اگر رئیسی الان رئیس حکومت بود چه حال و روزی داشتیم

نگام ، سیاسی _ خشایار دیهیمی ضمن انتقاد از برخی افراد که با ایجاد جو و غوغا سالاری ، هم چون حاکمیت اجازه ابراز عقیده ای متفاوت با خود را به دیگران نمی دهند گفته است :  نگرانم و ضروری است از این نگرانی ام بنویسم.جو ارعابی که براندازان و پشیمانان به راه انداخته اند به هیچ روی دست کمی از ارعاب پلیسی و امنیتی حکومتیان ندارد. اگر تسلیم این جو ارعاب شویم هرگز نخواهیم توانست در برابر آن ارعاب دیگر بایستیم.

خشایار دیهیمى، مترجم و ویراستار آثار فلسفی در یادداشتی چنین نوشته است :

نگرانم و ضروری است از این نگرانی‌ام بنویسم.

جو ارعابی که براندازان و پشیمانان به راه انداخته‌اند به هیچ روی دست کمی از ارعاب پلیسی و امنیتی حکومتیان ندارد. اگر تسلیم این جو ارعاب شویم هرگز نخواهیم توانست در برابر آن ارعاب دیگر بایستیم.

اینان یا فراموشکارند یا فراتر از نوک دماغشان را نمی‌بینند یا جز به خوشان نمی‌اندیشند و بدتر هم آنکه سنگ ملت را به دروغ به سینه می‌زنند. اینان یا دوران نکبت احمدی‌نژادی را ندیده‌اند یا به همین زودی آن را به دست فراموشی سپرده‌اند.

ای پشیمانان و ای انقلابیون!

من هر روز کیهان حسین شریعتمداری را می‌خوانم تا یادم نرود چه فاصله اندکی با فاجعه تمام عیار داریم تا یادم بیاید که اگر رئیسی الان رئیس حکومت بود چه حال و روزی داشتیم.

من از شما نمی‌ترسم. از تهمت‌هایتان و از کوته‌بینی‌تان نمی‌ترسم. برای من هر روز زندگی این مردم و آینده‌شان مهم است. این آینده از نظر من از مسیر امروزهایمان می‌گذرد. از مسیر روزنه‌های کوچکی که با اصلاحات و تحولات کوچک و ایستادگی‌های راستین باز می‌شود تا به اصلاحات اساسی‌تر برسیم.

من چشمم بر مصایب موجود بسته نیست اما فائق آمدن بر این مصایب را هم جز از طریق باز شدن تدریجی راه تنفس و آگاهی بیشتر همین مردم میسر نمی‌دانم.

من هیچ روزی از روزهای گذشته‌مان را فراموش نمی‌کنم. زمانی که به روحانی رای دادم در خواب و خیال نبودم و الان هم رویا نمی‌بافم.

جبونانه نمی‌توان زیست و جبونی تن دادن به ارعاب است، چه ارعاب حکومت باشد چه ارعاب انقلابیون. چهل سال از عمرم را صرف مقابله با این هر دو ارعاب کرده‌ام و همچنان پشیمان نیستم.

اگر شما از حرف‌های ترامپ بوی کباب شنیده‌اید من به چشمم می‌بینم که دارند خر داغ می‌کنند.