کریمی اصفهانی: کشور گوشت قربانی نیست که هر جناحی یک تکه از آن را بردارد ، کشورداری مشابه تیم داری در فوتبال نیست ، هیچ جریانی به تنهایی قادر به برآورده کردن خواسته‌های نظام و مردم نیست

نگام ، سیاسی _ کریمی اصفهانی معتقد است : آنچه در انتخابات هیأت رئیسه مجلس اتفاق افتاد شایسته نبود ، کشور گوشت قربانی نیست که هر جناحی یک تکه از آن را بردارد ، هیچ جریانی به تنهایی قادر به برآورده کردن خواسته‌های نظام و مردم نیست ، بزرگان دو جناح وارد گفت و گو شوند.

به گزارش نامه نیوز عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: این تصور که می توان کشور را مثل دو تیم رقیب اداره کرد و با پیروزی هر تیم، بخشی از هواداران هورا بکشند یا حتی با درست کردن تیم های دیگر، چندصدایی بین هواداران ایجاد کرد اشتباه است چون کشورداری مشابه تیم داری در فوتبال نیست.

احمد کریمی اصفهانی درباره ضعیف شدن جریان اعتدال در عرصه سیاسی کشور با دوری اصلاح طلبان از روحانی و ریزش آراای لاریجانی در انتخابات هیات رییسه مجلس گفت: مطالبی که از چند سال پیش مطرح می کردیم، به تدریج آثارش دارد آشکار می شود. جناح های کشور اعم از اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالی باید به جمع بندی برسند که هیچ جریانی به تنهایی قادر به برآورده کردن خواسته های نظام و مردم نیست.

وی با بیان اینکه زمان آن رسیده که عقلای جریان های سیاسی بنشینند و فکری اساسی برای پاسخگویی به مطالبات نظام و مردم کنند، افزود: ۴۰ سال انقلاب را پشت سر گذاشتیم و تجارب متعدد از جمله جنگ و مبارزه با تحریم ها را کسب کردیم. این تجارب هم اکنون حکم پی و فندانسیون انقلاب محسوب می شوند.

این عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی وحدت کلمه را رمز موفقیت ملت ایران برای عبور از گردنه های سخت خواند و یادآور شد: گمان آنکه دشمنان در شرق و غرب دست از سر ما بر می دارند، اشتباه است. منافع آنها با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به خطر افتاد اما دشمنی ها خللی در پیشرفت ایران ایجاد نکرد.

وی ادامه داد: ایران امروز به عنوان یک قدرت در جهان مطرح است و تکرار ایران را در عراق، لبنان، سوریه و یمن می بینیم بنابراین رفتار و کردار جناح های سیاسی کشور باید با هدف جهانی کردن اسلام همخوان باشد. این تصور که می توان کشور را مثل دو تیم رقیب اداره کرد و با پیروزی هر تیم، بخشی از هواداران هورا بکشند یا حتی با درست کردن تیم های دیگر، چندصدایی بین هواداران ایجاد کرد اشتباه است چون کشورداری مشابه تیم داری در فوتبال نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه کشور گوشت قربانی نیست که هر جناحی یک تکه از آن را بردارد، اظهار کرد: ما منافع و دشمن مشترک داریم بنابراین برزگان هر جریان از جایگاه خود پایین بیایند با عنایت به واقعیت های جامعه و عرصه بین الملل تدبیری شایسته اتخاذ کنند.

وی با اشاره به تهدید منافع ایران از جانب آمریکا و بخشی از غرب افزود: امید آمریکا بر این است که بتواند در میان ملت ایران شکاف ایجاد کند. قسمتی از مدیریت و خنثی سازی این هدف آمریکا در ید جناح های سیاسی ما است. به این صورت که هر جناح سیاسی به جای آنکه برای خود سینه بزند برای نظام سینه بزند چون در این صورت دشمن در مقابل یکپارچگی ملت دوام نخواهد آورد و ما انشاءالله قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح خواهیم کرد.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در سالروز ارتحال امام اظهار کرد: ما در مقابل آمریکا پیروز هستیم به شرط وحدت کلمه و اینکه مسئولان نسبت به ادای وظایف شان تعهد داشته باشند. روحانیت هم باید در این موضوع پیشتاز شود.

وی افزود: نمی‌شود جناح ها مثل کبک سرشان را زیر برف کنند، اگر بزرگان جناح ها با هم به گفتگو ننشینند شاهد این خواهیم بود که بدنه اجتماعی آنها به بزرگان شان خواهند تاخت بنابراین درست نیست بزرگان جریان های سیاسی صبر کنند و زمانی شود که کار از کار بگذرد.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: ما نسبت به اول انقلاب قوی تر هستیم، یقینا امروز اجماع جهانی در مقابل ایران نسبت به سال های ابتدای انقلاب کمتر است اما در مواجهه با زیاده خواهی های آمریکا آنچه باید امروز تقویت کنیم وحدت کلمه است. ایستادن جناح ها مقابل یکدیگر نتیجه اش آن است که نیروی های همدیگر را استحاله می کنند و آنقدر به هم مشغول می شوند که فرصت مقابله با تهدیدهای خارجی را پیدا نمی کنند.

کریمی اصفهانی گفت: آنچه در انتخابات هیأت رئیسه مجلس اتفاق افتاد شایسته نبود. فارغ از مصداق در اوضاع کنونی کشور، رئیس مجلس باید با آرای بالا انتخاب می شد. انتخابات هیأت رئیسه مجلس اول را تا به امروز نگاه کنیم، متوجه می شویم به خاطر اختلافات و مشکلاتی که در درون خودمان ایجاد کردیم اقتدار و صلابت قوه مقننه دارد از دست می رود.