اخبار روز بین الملل ؛ سپاه پاسداران مسئولیت حمله موشکی به بلندی‌های جولان را پذیرفت/داعش ‘بخش‌هایی از شهر البوکمال سوریه را تصرف کرد’

نگام ، بین الملل _ نشست سازمان شانگهای با حضور سران ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود ، نماینده ایران در اوپک: کشورهای تولیدکننده نفت با آمریکا همکاری نخواهند کرد ، آیا تفاهم احتمالی روس ها با آمریکا و اردن، به معنای دور زدن ایران است؟ ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سپاه پاسداران مسئولیت حمله موشکی به بلندی‌های جولان را پذیرفت

سردار پاسدار حسین سلامی در سخنانی در نماز جمعه مشهد اعلام کرد که سپاه پاسداران با حمله موشکی به بلندی‌های جولان، به حمله موشکی ارتش اسرائیل به پایگاه تیفور در نزدیکی حمص که به کشته شدن ۱۱ تن از نفرات سپاه منجر شد، پاسخ داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

داعش ‘بخش‌هایی از شهر البوکمال سوریه را تصرف کرد’

مرکز ناظر حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، می‌گوید که همزمان با درگیری مسلحانه ارتش سوریه و شبه نظامیان متحدش با نیروهای داعش صدای دست کم ١٠ انفجار شدید در این مناطق شنیده شده است.بر مبنای این گزارش این انفجارها حملات انتحاری اعضای داعش بوده‌اند.گروه داعش شکست‌های سنگینی را متحمل شده و تقریبا تمامی قلمرو وسیعی را که زمانی در اختیار داشت از دست داده است، با این وجود در ماه‌های اخیر همچنان حملاتی را انجام داده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نشست سازمان شانگهای با حضور سران ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود

نشست سازمان همکاری شانگهای با حضور سران چین، ایران و روسیه همزمان با نشست سران هفت کشور صنعتی، در شهر چینگ‌دائو چین به میزبانی شی جین‌پینگ برگزار می‌شود.حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در کنار رهبران پاکستان و هند هم به این شهر سفر کرده‌اند.چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان اعضای اصلی این سازمان هستند و ایران به عنوان عضو ناظر در این نشست شرکت کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده ایران در اوپک: کشورهای تولیدکننده نفت با آمریکا همکاری نخواهند کرد

نماینده ایران در هیأت عامل اوپک پیش‌بینی کرده که در اجلاس اوپک در وین، کشورهای تولیدکننده نفت خام درخواست آمریکا برای جبران کاهش تولید نفت ایران را اجابت نمی‌کنند. حسین کاظم‌پور اردبیلی می‌گوید قیمت نفت در اثر تحریم نفتی ایران قطعاً افزایش می‌یابد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«المیادین» بررسی کرد؛آیا تفاهم احتمالی روس ها با آمریکا و اردن، به معنای دور زدن ایران است؟
تلاشهای روسیه برای توافقی در مورد کاهش تنشها با اسرائیل، واشنگتن و اردن در جنوب سوریه، با خطر عقب نشینی آمریکا و اسرائیل از تفاهم های اولیه شان مواجه است. اما این عقب نشینی که در معرض تهدید افزایش تشنج ها علیه سوریه و ایران قرار دارد، راهی برای روسیه باقی نمی گذارد جز مقابله با تنشها در جنوب سوریه.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید