اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ دلیل تأسیس شرکت فیلم‌سازی شهاب حسینی در آمریکا چیست؟‌ / استقبال خوب فرانسوی‌ها از فیلم‌های فرهادی، پناهی و کاهانی

نگام ، فرهنگ و هنر _ تام پین؛ قهرمان دو انقلاب که برای مردم عادی می‌نوشت ، سخنان ناصر ملک‎مطیعی در «دورهمی» که اجازه پخش نگرفت/ اینجا مملکت خودم است و پایم روی زمین است ، مصدومیت شدید امیر کربلایی‌زاده در تصادف با اتوبوس/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دلیل تأسیس شرکت فیلم‌سازی شهاب حسینی در آمریکا چیست؟‌

چندی پیش خبر تاسیس شرکت فیلمسازی شهاب حسینی در آمریکا منتشر شد. این بازیگر درباره این خبر توضیح داد: «پیرو خبری که در خصوص فعالیت های اخیر بنده منتشر شده لازم دیدم توضیح مختصری به محضر شما تقدیم کنم. در پى فعالیتی که از دو سال پیش آغاز کردم به لطف الهی موفق به تاسیس شرکت فیلمسازی با نام ندای هفت آسمان شدم که هدفی جز کشف آثار و استعداد های جوان را در حیطه های مختلف نمایشی اعم از تئاتر، سینما، فیلم های کوتاه، مستند، انیمیشن، دنبال نمیکند که در راستای هدفی است که همواره در جهت اهمیت به وجود منابع انسانی برای خود تعریف کردم و امیدوارم به یاری یگانه یار، موفق به این مهم شوم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال خوب فرانسوی‌ها از فیلم‌های فرهادی، پناهی و کاهانی

فیلم «۳رخ» ساخته جعفرپناهی با تبلیغات بسیار گسترده درخیابان‌ها و متروهای شهر پاریس از چهارشنبه ۱۶ خرداد (۶ ژون) به پرده سینماها آمد و در پاریس و حومه با ۳۱ سینما در روز اول ۴۱۲۰ تماشاگر داشته است.دو سال پیش از همین کارگردان فیلم «تاکسی» به نمایش در آمده بود که روز اول ۶۱۱۵ تماشگر داشته بود. فیلم «۳رخ» با وجود بدست آوردن جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره کن از فروش کمتری برخوردار بوده است. البته باید منتظر پایان هفته اول و فروش کلی آن در فرانسه بود تا بتوان مقایسه درست تری نسبت به آن کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تام پین؛ قهرمان دو انقلاب که برای مردم عادی می‌نوشت

اگر تامس پِین که ۲۰۹ سال پیش در چنین روزی درگذشت، زنده بود، احتمال یکی از برجسته‌ترین، موثرترین و سازش‌ناپذیرترین صداها در مخالفت با قدرت‌مداران بود و قلم به دست گرفته بود و برای مردمان عادی می‌نوشت. آنچه او در دوران زندگی‌اش نوشت بر رویدادهای زمان خودش تاثیر گذاشت و بسیاری از نوشته‌های او حتی در دنیای متلاطم سال ۲۰۱۸ که به عصر ترامپ معروف شده هم موضوعات روز هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مصدومیت شدید امیر کربلایی‌زاده در تصادف با اتوبوس/ عکس

روابط عمومی شبکه امید از تصادف شدید کربلایی زاده خبر داد و گفت: سحرگاه شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حالی که کار تصویربرداری برنامه زنده “کوچه بهار” به پایان رسیده بود، وی در راه منزل با یک اتوبوس تصادف کرد و راهی بیمارستان شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنان ناصر ملک‎مطیعی در «دورهمی» که اجازه پخش نگرفت/ اینجا مملکت خودم است و پایم روی زمین است

چند ماه پیش، درست شب یلدا بود که خبر حضور ناصر ملک مطیعی در برنامه «دورهمی» پخش شد و علاقه مندان به این بازیگر را پای جعبه جادویی نشاند تا پس از سال ها ستاره محبوبشان را در قاب تلویزیون ببینند. دیداری که هرگز محقق نشد و بنا به تصمیم مسئولان سازمان تنها چند دقیقه مانده به آغاز برنامه از پخش آن جلوگیری شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید