اخبار روز ترکیه ؛ نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی در آنکارا / چاووش اوغلو با همتای اتریشی خود تلفنی گفت‌وگو کرد

نگام ، ترکیه _ یلدریم: تبدیل به جامعه اطلاعاتی شده ایم ، علاقه مندی گردشگران عرب به استانبول رو به افزایش است ، سرمایه‌گذاری ۲۲۶ میلیون دلاری چین در ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی در آنکارا

نمایشگاه آثار دو هنرمند ایرانی با عنوان «آخرین مهاجر آنکارا» با حضور جمعی از مسئولین٬ دانشجویان و هنردوستان ترک٬ کره ای و ایرانی در مرکز فرهنگی کره در آنکارا پایتخت ترکیه گشایش یافت.علی قلی مردانی هنرمند نقاش از ترکان قشقایی ایرانی در مراسم گشایش این نمایشگاه ضمن بیان اهمیت موضوع مهاجرت و مهاجرین در این برهه از تاریخ گفت: مهاجرت یکی از مهمترین مشکلات جامعه بین المللی امروز است. من نیز تلاش کردم تا این موضوع را در آثار خودم به تصویر بکشم. در هرکدام از این آثار یک ماجرا٬ یک تراژدی و یک حس گم شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چاووش اوغلو با همتای اتریشی خود تلفنی گفت‌وگو کرد

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با کارین کنایسل، همتای اتریشی خود در باره تصمیم وین مبنی بر تعطیلی ۷ مسجد در این کشور و اخراج حدود ۶۰ ائمه این مساجد به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.چاووش اوغلو در این گفت‌وگوی تلفنی مراتب انزجار آنکارا را نسبت به اظهارات سباستیان کورتس، صدر اعظم اتریش در باره عدم صدور مجوز اقامت برای ائمه جماعت که از سوی ترکیه فرستاده شده و وابسته به اتحادیه اسلامی ترک-اتریش هستند و تعطیلی هفت مسجد از جمله یک مسجد متعلق به جامعه ترک های مقیم اتریش، ابراز کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یلدریم: تبدیل به جامعه اطلاعاتی شده ایم

بنعلی یلدریم نخست وزیر ترکیه در یک مراسم افطاری در آنکارا با اشاره به افزایش توانمندی های ارتباطی کشور در دهه های گذشت اظهار داشت: در سال ۲۰۰۳ تنها ۱۹ درصد از جمعیت ۱۶-۷۴ ساله کشور به اینترنت دسترسی داشتند، اما اکنون از هر ۱۰۰ فرد ۶۷ نفر از آن استفاده می کنند. یعنی به هدف خود در تبدیل شدن به جامعه اطلاعاتی نائل آمده ایم.وی افزود: “در سال ۲۰۰۳ حجم معاملات در بخش ارتباطات ۲۱ میلیارد لیر بود که اکنون به ۱۰۰ میلیارد لیر رسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علاقه مندی گردشگران عرب به استانبول رو به افزایش است

اتحادیه هتلداران ترکیه با انتشار گزارشی با اشاره به افزایش پایدار شمار گردشگران عرب در استانبول، اعلام کرد: از هر چهار گردشگر که در چهار ماه اول سال جاری از استانبول دیدن کردند، یک نفر عرب است. انتظار می رود امسال نیز افزایش دو رقمی شمار گردشگران خاورمیانه ای در ترکیه ادامه یابد.بر اساس این گزارش شمار گردشگران خاورمیانه ای در ترکیه در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل آن با صعود ۴۴ درصدی به ۳.۶ میلیون نفر ارتقاء یافت. این تعداد در سه ماهه اول سال جاری نیز با رشد ۴۵ درصدی به ۷۰۳ هزار نفر رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سرمایه‌گذاری ۲۲۶ میلیون دلاری چین در ترکیه

سازمان دولتی توسعه و سرمایه گذاری چین، شرکت Smart Growth و شرکت پیمانکار PowerChina برای اجرای پروژه نیروگاه بادی به قدرت ۱۷۰ مگاوات در استان های آیدین و مانیسای ترکیه توافقنامه ۲۲۶ میلیون دلاری امضا کردند.شرکت PowerChina به عنوان شرکت پیمانکار «پروژه آبی» و سرمایه گذاران آن سازمان دولتی توسعه و سرمایه گذاری چین و شرکت Smart Growth خواهد بود. سهم سازمان دولتی توسعه و سرمایه گذاری چین هشتاد درصد و سهم شرکت Smart Growth بیست درصد خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید