اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ چگونه قابلیت «دیده شدن پیام‌ها» در واتس اپ را غیرفعال کنیم/ ایرپاد اپل به افراد کم‌شنوا کمک می‌کند

نگام ، علم و تکنولوژی _ سربازان آمریکایی به “سایبورگ” تبدیل می‌شوند! ، زیر دریایی بدون موتور ابداع شد ، فرستنده‌ بی‌سیم برای مقابله با هکرها ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

چگونه قابلیت «دیده شدن پیام‌ها» در واتس اپ را غیرفعال کنیم

واتس اپ جزو محبوب‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که چندسال پیش توسط فیس‌بوک خریداری شد.شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در پیام‌رسان واتس اپ حتی بعد از مشاهده و پاسخ به مکالمات شما توسط مخاطبانتان، پیام‌های ارسال و دریافت شده به‌صورت دو عدد تیک طوسی رنگ باقی می‌ماند، درصورتی که اگر مخاطب موردنظر پیام‌های ارسال شده را ببیند باید این دو تیک طوسی رنگ تبدیل به رنگ آبی شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایرپاد اپل به افراد کم‌شنوا کمک می‌کند

ایرپادهای اپل با بهره‌مندی از قابلیت جدید Live Listen، به شنیدن صدای پیرامون کاربران کمک به‌سزایی می‌کنند.قرار است سیستم عامل آی او اس ۱۲ (iOS ۱۲) اپل با ویژگی جدیدش، به ابزار سودمند و کاربردی برای آن دسته از کاربرانی که قدرت شنیداری چندان بالایی ندارند، تبدیل شود.نسخه دوازدهم سیستم عامل آی او اس اپل که در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) رونمایی و معرفی شد، امکان و قابلیت جدیدی به‌نام Live Listen دارد که احتمالا در اختیار کاربران هدست‌های ایرپاد اپل قرار خواهد گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سربازان آمریکایی به “سایبورگ” تبدیل می‌شوند!

سربازان ارتش آمریکا به زودی مانند سایبورگ‌ها، به فناوری دست سوم و همچنین، مفصل ران و زانوهای رباتیک مجهز می‌شوند.پیشتر اعلام شده بود مهندسان مکانیک “آزمایشگاه پژوهشی ارتش” (ARL) آمریکا، ابزاری موسوم به “دست سوم” تولید کرده‌اند که وزنی به اندازه وزن اسلحه – حدود چهار پوند- دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زیر دریایی بدون موتور ابداع شد

محققان موسسه ETH زوریخ با همکاری موسسه فناوری کالیفرنیا یک مینی زیردریایی بدون موتور ابداع کرده اند. این زیر دریایی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده با استفاده از طرح اولیه نیرو محرکه حرکت می کند که برای ربات های شناگر طراحی شده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محققان دانشگاه “ام آی تی” ساختند؛فرستنده‌ بی‌سیم برای مقابله با هکرها

محققان دانشگاه “ام آی تی”( MIT ) روشی برای مقابله با هکرهایی پیدا کردند که سعی در دریافت داده‌های حاصل از سیگنال‌های بی‌سیم دارند. در این روش، محققان مودمی تولید کردند که اطلاعات را بین فرکانس‌های رادیویی مختلف تبادل می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید