تشدید درگیری ها بین سپاه و پژاک در آذربایجان غربی

نگام ، سیاسی _ چند روز پیش بود که دو مرزبان در استان آذربایجان غربی در درگیری با گروهی که علیرضا رادفر، معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، آن را «تروریستی» عنوان کرد، کشته شدند.

 

سارا آکالین _ این درگیری در منطقه کانی سیب سردشت واقع در شمال غربی کشور رخ داد. جایی که همواره صحنه درگیری نیروهای امنیتی کشور با پژاک، شاخه ایرانی گروه تروریستی پ.ک.ک و کومله بوده است و شب گذشته نیز روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران در اطلاعیه ای از انهدام یک تیم تروریستی در منطقه مرزی اشنویه در این منطقه خبر داد.

 

 

طبق این اطلاعیه، یک تیم تروریستی مسلح که با برنامه‌ریزی و هدایت از منطقه شمال عراق ،قصد نفوذ به خاک کشور و انجام اقدامات خرابکارانه و ضد امنیتی را داشتند، طی یک درگیری در منطقه مرزی اشنویه ، این تیم تروریستی به طور کامل منهدم شد.

 

در این اطلاعیه آمده است در این درگیری تمامی ۷ عضو این تیم تروریستی کشته و زخمی شده و مقادیری سلاح، مهمات و تجهیزات از آنان کشف و ضبط شد.

 

با اینهمه درگیری ها در مرزهای آذربایجان غربی همواره وجود داشته و اخیرا تشدید یافته است. در اتفاقی بد پاییز ۱۳۹۶ هشت تن از نیروهای مرزی چالدران در درگیری نیروهای مرزبانی با گروه های تروریستی پژاک کشته شدند. گروه تروریستی که در برخی موارد به بریدن سر سربازان کرده و در استان آذربایجان غربی بارها وحشت آفریده اند. به گونه ای که پژاک در این استان مورد نفرت شدید مردم منطقه بوده و ناامنی هایی را ایجاد کرده است.