تجمع طلاب مقابل دفتر رئیس مجلس در قم و جلسه لاریجانی با جامعه مدرسین حوزه علمیه این شهر

نگام ، سیاسی _ جمعی از طلاب حوزه های علمیه در اعتراض به بررسی لایحه تامین مالی تروریسم که چندی پیش نیز در صحن علنی مجلس حاشیه ساز شده بود و احتمال تصویب آن در قم مقابل دفتر علی لاریجانی، رئیس مجلس، تجمع کردند.

 

سارا آکالین _ به  دنبال این تجمع اعتراضی نمایندگان قم به دعوت محمد یزدی شب گذشته در جلسه جامعه مدرسین حضور پیدا کردند.

تجمع کنندگان مقابل خانه لاریجانی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

خبرگزاری خانه ملت در این رابطه گزارش داد که علی لاریجانی، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری به دعوت محمد یزدی ، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه شرکت می کنند.

محمد یزدی در تماس تلفنی از نمایندگان قم برای حضور در این جلسه و بررسی موضوعات مهم روز دعوت کرده بود و در این جلسه قرار بود درباره برخی طرح ها و لوایح مهم مطرح در مجلس از جمله FATF بحث و تبادل نظر صورت گرفته و به سوالات اعضاء جامعه مدرسین پاسخ داده شود.

این در حالی است که چندی پیش تعدادی از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس زمانی که صحن علنی وارد بررسی کلیات لایحه مقابله با تامین مالی ترویسم شد با فریادهای بلند خواستار بررسی نشدن این لایحه در مجلس شدند.

حاجی دلیگانی، آزادی خواه، عباس گودرزی، ابطحی، قاضی پور و تعدادی دیگر از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی با در دست داشتن پلاکاردهایی با فریاد این لایحه را استعماری خواندند.

آنها فضای مجلس را متشنج کردند. گویی که تجمعی در مجلس رخ داده است. آنها در مجلس راه افتاده و دو پلاکارد با این مضمون را در دست داشتند « ملت غیور ایران از پذیرش هر پیمان استعماری بیزار است»، « ملت ایران ما را نخواهد بخشید اگر این لایحه استعماری را مصوب کنیم».

حتی وقتی سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بیان ارائه گزارش کمیسیون پشت تریبون رفت، نمایندگان اجازه صحبت به او را نمی دادند.

گفتنی است که ایران سال‌هاست که از گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان حمایت مالی می‌کند. محمدرضا رضایی، یکی از نمایندگان اصولگرا گفته است: «ما مخالف تروریسم هستیم ولی آنها [گروه ویژه اقدام مالی] خودشان مصادیق تروریسم را تعریف می‌کنند که ممکن است در این تعریف حزب‌الله و سپاه را نیز بگنجانند.