اخبار روز بین الملل ؛ ترامپ امضایش را از بیانیه پایانی جی ۷ پس گرفت/ رهبر کره شمالی وارد سنگاپور شد/ تدابیر امنیتی بی‌سابقه برای حفاظت از “اون”

نگام ، بین الملل _ مخالفت توییتری با سیاست‌های ضداسرائیلی جمهوری اسلامی؛ سخنگوی نخست وزیر اسرائیل تشکر کرد ، روحانی در دیدار با پوتین: مسکو نقش مهمی در حفظ برجام دارد ، سوروس: ترامپ خودشیفته‌ای به دنبال نابودی جهان است، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ترامپ امضایش را از بیانیه پایانی جی ۷ پس گرفت

دونالد ترامپ که در هواپیما عازم سنگاپور است با انتشار توییتی گفته از بیانیه پایانی اجلاس جی ۷ حمایت نمی‌‎کند و آمریکا آن را امضاء نخواهد کرد. آقای ترامپ گفته پس از اظهارات “ناصادقانه” جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا که میزبان این اجلاس هم بود تصمیم به پس گرفتن امضایش گرفته است.آقای ترامپ گفته سایر کشورها “تعرفه‌های کلانی” علیه محصولات آمریکایی وضع می‌کنند و از این کشور به عنوان یک “قلک فربه” سود می‌برند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رهبر کره شمالی وارد سنگاپور شد/ تدابیر امنیتی بی‌سابقه برای حفاظت از “اون”

کارشناسان و تحلیل‌گران می‌گویند، پیش‌بینی می‌شود تدابیر امنیتی که برای حفاظت از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در دیدارش با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اتخاذ می‌شود بسیار سختگیرانه و فراتر از تدابیر امنیتی اتخاذ شده در دیدار ۲۷ آوریل میان دو کره باشد.در دیدار اواخر ماه آوریل میان رهبران دو کره، ۱۲ بادیگاردی که مرسدس بنز حامل کیم جونگ اون را احاطه کرده و همزمان با حرکت این خودرو همراه آن می‌دویدند، در رسانه‌های بین‌المللی خبرساز شدند.این تدابیر ممکن است بیشتر نمایشی برای پخش زنده تلویزیونی باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مخالفت توییتری با سیاست‌های ضداسرائیلی جمهوری اسلامی؛ سخنگوی نخست وزیر اسرائیل تشکر کرد

جمعی از کاربران ایرانی توییتر همزمان با برپایی راهپیمایی حکومتی «روز قدس» در ایران با سیاست‌های ضد اسرائیلی جمهوری اسلامی مخالفت کرده و اعلام کردند با اسرائیل همراهی بیشتری دارند تا با حکومت جمهوری اسلامی ایران.این کاربران در پی یک فراخوان توییتری جمعه شب به وقت تهران مطالبشان را با استفاده از هشتگ WeStandWithIsrael به اشتراک گذاشتند و سخنگوی نخست وزیر اسرائیل این از این حرکت قدردانی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی در دیدار با پوتین: مسکو نقش مهمی در حفظ برجام دارد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران برای شرکت در هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای به چین سفر کرده است. او شنبه ۱۹ خرداد با رهبران چندین کشور از جمله روسیه در حاشیه این اجلاس دیدار کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سوروس: ترامپ خودشیفته‌ای به دنبال نابودی جهان است

به نوشته روزنامه نیویورک‌پست، جورج سوروس، میلیاردر و سرمایه گذار مجارتبار ۸۷ ساله آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را یک “خودشیفته” می‌داند که خودش را قدرت تمام عیار فرض می‌کند.وی گفت: هرقدر که خطر بزرگتر باشد، تهدید هم به همان مراتب بزرگتر است و من احساس بیشتری دارم تا با آن مقابله کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید