اخبار روز اقتصادی ؛ دلار غیررسمی تکان نخورد / آغاز بازپرداخت سپرده‌های موسسات مالی از فردا

نگام ، اقتصادی _ دوربرگردان پژوسیتروئن: خودروساز فرانسوی به‌دنبال ماندن در ایران است  ، ۲.۵میلیون مسکن خالی از سکنه است/ املاکی‌ها هیچ نقشی در رشد قیمت مسکن ندارند  ، شرایط شش گانه پرداخت ارز به دانشجویان ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارشی از بازار دیروز تهران ؛ دلار غیررسمی تکان نخورد

شکست پی‌درپی مرزهای مقاومتی در بازار سکه، بازتابی از تغییر انتظارات معامله‌گران است. در اولین روز هفته، سکه تمام‌بهار آزادی با ۸۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسید. ثبت سقف تاریخی سکه در شرایطی رقم خورد که بهای طلای جهانی و دلار در بازار داخلی رشد خاصی نداشت. در کنار تغییر انتظارات، گروه دیگری ممنوعیت معاملات ارزی در بازار آزاد را در رکوردزنی سکه موثر دانستند. مهم‌ترین نشانه مشخص از تغییر انتظارات سکه‌بازان، صعود قابل‌ملاحظه قیمت‌ها در بازار آتی بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرد؛آغاز بازپرداخت سپرده‌های موسسات مالی از فردا

محمدعلی کریمی گفت:­ از آخرین مراحل ساماندهی موسسات غیرمجاز به عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی بانک مرکزی در طول فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، بازپرداخت سپرده سپرده گذاری تا سقف یک میلیارد تومان است.وی ادامه داد: تاکنون سپرده گذاران موسسات افضل توس، وحدت (آرمان) و سپرده گذاران تشکیلات البرز ایرانیان، سپرده خود را تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، سپرده گذاران موسسه فرشتگان تا ۲۰۰ میلیون تومان و سپرده گذاران تعاونی غیرمجاز ثامن الحجج تا ۳۰۰ میلیون تومان دریافت کرده بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دوربرگردان پژوسیتروئن: خودروساز فرانسوی به‌دنبال ماندن در ایران است

پژوسیتروئن در شرایطی اعلام کرده به‌دلیل خروج آمریکا از برجام، فعالیت‌هایش را در ایران به حالت تعلیق در خواهد آورد که خبر می‌رسد در حال حاضر مشغول مذاکره با مقامات دولت فرانسه و همچنین لابی با آمریکایی‌ها برای ماندن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ماجرای سکته خریداران مسکن با امضای قطعنامه‌۵۹۸ ؛ ۲.۵میلیون مسکن خالی از سکنه است/ املاکی‌ها هیچ نقشی در رشد قیمت مسکن ندارند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است املاکی‌ها هیچ نقشی در رشد قیمت مسکن ندارند، زیرا کاهش قدرت خرید موجب رکود و کسادی بازار می‌شود؛ هر چند که او بر این باور است افرادی که نیازمند مسکن هستند، اقدام به خرید کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شرایط شش گانه پرداخت ارز به دانشجویان

با تصمیم دولت برای تغییر در نحوه مدیریت ارزی از ۲۱ فروردین سال جاری، شرایط پرداخت ارز و پاسخگویی به نیاز متقاضیان متفاوت شد به گونه‌ای که آن دسته از کسانی که تا پیش از این مشمول ارز مبادله‌ای یعنی نرخ پایین‌تر از بازار آزاد و آنچه که بانک مرکزی تعیین کرده بود، می‌شدند و چه افرادی که نیاز خود را از بازار آزاد تامین کرده و مشمول ارز مبادله‌ای نبودند، در مجموعه قواعد و چارچوب جدید قرار گرفته و تامین ارز بر اساس تعریفی که بانک مرکزی برای نیازها دارد، قرار گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید