اخبار روز اجتماعی ؛ ملوانان بوشهر از حداقل حقوق و بیمه بازنشستگی محرومند؛در نبود انجمن صنفی، کارفرما هر طور که بخواهد رفتار می‌کند / توضیحات پزشکی قانونی درباره تست رواشناسی ناظم مدرسه غرب تهران

نگام ، اجتماعی _ چرا در اینستاگرام ریپورت می‌شوید؟ ، ادامه سرگردانی کارگران کیش چوب برای دریافت مطالبات مزدی/کارفرما: مطالبات، پرداخت و بیکار شده‌ها بازگردانده می‌شوند ، نابودی شهر در نزاع میان مال‌سازها/با توقف و تخریب یک پروژه غول‌پیکر، پیام خود را داده‌ایم ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ملوانان بوشهر از حداقل حقوق و بیمه بازنشستگی محرومند/در نبود انجمن صنفی، کارفرما هر طور که بخواهد رفتار می‌کند

نبود انجمن صنفی در میان ملوانان بوشهر، آن‌ها را زمین‌گیر کرده است. دستمزد ملوانان از جانب کارفرما سلب می‌شود و کارفرما حق بیمه و بازنشستگی ملوانان را پرداخت نمی‌کند. به گفته‌ی ملوانان بوشهری زمان طی شده برای هر سفر آبی، حداقل دوماه است. این درحالی است که کارفرما تنها حقوق ده روز سفر دریایی را به ملوانان می‌دهد. از زمانی که کارت ملوانی ملوانان در اختیار صاحبان لنج قرار می‌گیرد تا زمان ترخیص کالا حداقل دوماه زمان می‌برد و در این مدت در عمل ملوان در اختیار کارفرماست و نمی‌تواند به سفر دریایی دیگری برود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

توضیحات پزشکی قانونی درباره تست رواشناسی ناظم مدرسه غرب تهران

احمد شجاعی رئیس پزشکی قانونی کشور در حاشیه جلسه هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در رابطه با حادثه سقوط هواپیما در یاسوج اظهار کرد: تنها یک جسد از اجساد مربوط به حادثه سقوط هواپیما در یاسوج پیدا نشده است.وی گفت: علت دیر پیدا شدن اجساد، شرایط سخت منطقه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا در اینستاگرام ریپورت می‌شوید؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام برای اشتراک عکس و ویدئوست که این امکان را به کاربرانش داده که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و فلیکر هم‌رسانی کنند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتالی برای عکس‌هایشان استفاده کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ادامه سرگردانی کارگران کیش چوب برای دریافت مطالبات مزدی/کارفرما: مطالبات، پرداخت و بیکار شده‌ها بازگردانده می‌شوند

کارگران کارخانه «کیش چوب» مدعی هستند برای دست‌کم ۱۴ ماه دستمزد و عیدی سال ‌۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند. این کارگران سال گذشته چندین بار در مقابل ساختمان اشتغال منطقه آزاد کیش دست به اعتراض صنفی زده بودند.این کارگران می‌گویند: از مهر ماه سال گذشته فعالیت تولیدی این واحد متوقف شده و حدود ۲۰۰ کارگر آن بلاتکلیف شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عضو شورای شهر تهران :نابودی شهر در نزاع میان مال‌سازها/با توقف و تخریب یک پروژه غول‌پیکر، پیام خود را داده‌ایم

الهام فخاری (عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر)  با اشاره به تاثیر و پیامدهای مخرب مال‌سازی بر کیفیت زندگی ساکنان شهر تهران گفت: وقتی پروژه‌هایی مال‌سازی رخ می‌دهد، متاسفانه‌ ذی‌نفعان و ذی‌صلاحان درنظر گرفته نمی‌شوند و پرسش اساسی این است که اصولا چه کسی ذی‌صلاحان را تعیین می‌کند؟ روایت تعاملی شهر و شهروندان قربانی مونولوگ تحمیلی بین ویترین مغازه و شهروند شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید