اخبار روز ترکیه ؛ افزایش ارزش لیر ترک در مقابل دلار/ سفر پاریس هیلتون به آنتالیا/ واکنش اردوغان به تصمیم اخیر اتریش

نگام ، ترکیه _ کودتاگران فراری در یونان تحت حراست ویژه قرار داده شده اند ، “استادیومی که بتواند میزبان فینال مسابقات جهانی باشد، خواهیم ساخت” ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

افزایش ارزش لیر ترک در مقابل دلار

بولنت تفنگچی وزیر بازرگانی و گمرکات ترکیه در گفتگو با روزنامه نگاران در مالاتیا اظهار داشت، در اقتصاد ترکیه مداخلاتی صورت گرفته است.تفنگچی با تاکید براینکه، ما نیز در مقابل این مداخلات تدابیری اتخاذ کردیم، گفت، جهت دلار و یورو را نیز به سمت پائین تغییر دادیم. لیر ترک در بین ارزهای خارجی، بیشترین افزایش ارزش در مقابل دلار را از آن خود ساخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سفر پاریس هیلتون به آنتالیا

«پاریس هیلتون» طراح مد، مانکن و بازیگر مشهور آمریکایی برای شرکت در شوی «Dosso Dossi Fashion» که در مرکز «Land Of Legends» آنتالیا برگزار خواهد شد، به این شهر سفر کرده است. وی پس از فرود در فرودگاه آنتالیا عازم هتل محل اقامت خود شد. هیلتون قرار است فردا به عنوان مانکن در شوی Dosso Dossi Fashion روی پودیوم برود. چندین مانکن تُرک از جمله چاغلا شیکل، دنیز آک کایا، دمت شنر، شبنم شفر و اؤزگه اولوسوی نیز در این شو به روی صحنه خواهند رفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش اردوغان به تصمیم اخیر اتریش

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در یک مراسم افطاری در استانبول با اشاره به تصمیم اخیر دولت اتریش در بستن ۷ مسجد در این کشور گفت: بیم از آن دارم که اقدامات نخست وزیر اتریش جهان را به سوی جنگ های صلیبی سوق دهد.وی اظهار داشت: اروپا باید این قبیل رفتارهای خود را اصلاح کند. در غیر این صورت حساب چنین رفتارهایی را باید به طرق دیگری پس دهند. تصور نکنید که پس از آنکه شما ائمه جماعت ما را اخراج کردید، ما نظاره گر آن خواهیم بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کودتاگران فراری در یونان تحت حراست ویژه قرار داده شده اند

مطبوعات یونان اعلام داشتند، کودتاگرانی که در کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه سال ۲۰۱۶ در ترکیه به یونان فرار کرده و با حکم دستگاه قضایی آزاد شدند، با احساس نگرانی از ربوده شدن و سوء قصد، در یک اردوگاه نظامی تحت حفاظت قرار گرفته اند.روزنامه تا نئا طی چزارشی با عنوان ” کودتاگران را در اردوگاه نظامی پنهان کرده اند ” ادعا کرد، کودتاگران که در پی پایان مدت بازداشت ۱۸ ماهه از سوی دادگاههای یونان آزاد گذاشته شدند، یکی از پادگانها تحت حراست ویژه قرار داده شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

“استادیومی که بتواند میزبان فینال مسابقات جهانی باشد، خواهیم ساخت”

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه در میتینگ انتخاباتی خود در آنکارا با اشاره به طرح های جدید دولت در پایتخت اظهار داشت: به جای استادیوم فعلی «۱۹ مه» آنکارا یک ورزشگاه ۵۵ هزار نفره با استانداردهای بین المللی که بتواند میزبان فینال مسابقات قهرمانی جهان باشد، خواهیم ساخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید