اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ کیفی‌ترین دانشگاه‌های کشور کدامند؟/ معرفی کامل گلکسی اس ۹ سامسونگ

نگام ، علم و تکنولوژی _ خودروی جدید تسلا با ۱۰ پیشرانه موشک ، ایمپلنت های زیرپوستی با قابلیت انتقال دارو ابداع شد ، جذب “دی اکسید کربن” هوا برای تولید سوخت ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کیفی‌ترین دانشگاه‌های کشور کدامند؟

مجری اولین نظام رتبه‌بندی ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بررسی مقالات اسکوپوس ۸۹ دانشگاه ایران طی ۵ سال اخیر نشان می‌دهد که ۱۰۰ درصد دانشگاه‌ها از لحاظ کمیت تولید علم رشد داشته‌اند. در تولید علم فناورانه و نوآورانه و کیفیت تولید علم ۸۰ درصد دانشگاه‌ها و در توسعه تعاملات علمی نیز ۷۵ درصد آنها رشد کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

معرفی کامل گلکسی اس ۹ سامسونگ

گرچه از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی میان نسل جدید کهکشان و نسل قبلی وجود ندارد اما از لحاظ عملکرد با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. اگر می‌خواهید با این شاهکار کهکشانی بیشتر آشنا شوید، بررسی  گوشی گلکسی اس ۹ را در ادامه دنبال کنید.شرکت سامسونگ روز یکشنبه ۲۵ فوریه در کنگره جهانی موبایل از گوشی‌‌های سامسونگ گلکسی اس ۹ (Galaxy S9) و گلکسی اس  ۹ پلاس ( Galaxy S9 Plus) رونمایی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خودروی جدید تسلا با ۱۰ پیشرانه موشک

الون ماسک در توییتر خود اعلام کرد «بسته آپشن اسپیس ایکس» خودروی رودستار جدید شامل ۱۰ پیشرانه موشک کوچک است که اطراف خودرو بسته می شوند.طبق گزارش ها این کیت تا سطح قابل توجهی فرایند سرعت گرفتن، ترمز گرفتن و دور زدن خودرو را بهبود می دهد.علاوه بر آن ماسک اعلام کرده این خودرو مجهز به ویژگی Augmented Mode خواهد بود که قابلیت رانندگی کاربر را می افزاید. البته این ویژگی سبب می شود کاربر بیشتر به رانندگی توجه نشان دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایمپلنت های زیرپوستی با قابلیت انتقال دارو ابداع شد

محققان دانشگاه MIT مشغول ساخت دستگاه های کوچکی هستند که می توان آنها را در بدن ایمپلنت کرد. این دستگاه ها به طور بی سیم شارژ می شوند و ارتباط برقرار می کنند. در آینده با کمک آنها می توان بیماری ها را درمان کرد، دارو به بدن بیمار رساند یا حتی وضعیت بدن را از داخل آن رصد کرد.از آنجا که این دستگاه ها به باتری نیازی ندارند، بسیار کوچک هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با سرمایه‌گذاری “بیل گیتس” انجام می‌شود؛جذب “دی اکسید کربن” هوا برای تولید سوخت

شرکت انرژی‌های پاک “کربن انجینرینگ”(Carbon Engineering) که یک شرکت کانادایی است، طرح تولید یک کارخانه صنعتی بزرگ را ارائه داده است که با انجام این طرح، هر تن “دی اکسید کربن” هوا با هزینه‌ای بین ۹۴ تا ۲۳۲ دلار، از هوا استخراج می‌شود.”دیوید کیت” استاد فیزیک دانشگاه “هاروارد” و بنیانگذار “کربن انجینرینگ” گفت: پیش از این، هزینه‌های این استخراج حدود ۶۰۰ دلار بوده است ولی تخمین‌های فعلی بسیار پایین‌تر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید