آیا می دانید چرا رهبر کره شمالی ناگهان از برنامه هسته ای خود گذشت و دست دوستی به سوی جامعه جهانی دراز کرد ؟

سبز اندیش

 

بنا به نوشته خبرگزاریهای معتبر جهانی، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای بازدید از یک پروژه به یکی از سواحل کره شمالی رفته بود.

او در حالی که در ساحل قدم می زد، می بیند پیرمرد و پیرزنی از ساحل خزه دریایی جمع آوری می کنند. او از همراهان خود می پرسد که آنها دارند چکار می کنند ؟

 

به او می گویند که مردم از شدت فقر خزه های دریایی را به خانه برده، می پزند و می خورند!

 

کیم جونگ اون که شوکه شده بود بازدید خود را متوقف می کند و همانجا تصمیم می گیرد سرزده پیاده به سمت شهر برود تا وضع اقتصادی مردم را با چشمان خودش ببیند.

خبرگزاریها نقل کرده اند که کیم جونگ اون پس از پیاده روی در شهر، گفتگو با مردم، سرزده وارد چندین خانه شدن، کنار خیابان روی جدول می نشیند و از فقر و بدبختی مردمش شروع می کند به هق هق گریه شدید!

او سپس بلافاصله به مقامات ارشد دستور می دهد که با رهبر کره جنوبی و پرزیدنت ترامپ تماس بگیرید و اطلاع دهید که کره شمالی آماده مذاکره و کنار گذاشتن تمامی برنامه های هسته ای و موشکی خود است

 

حتی بدترین دیکتاتورهای جهان هم در مقابل فقر و رنج ملت خود دوام نمی آورند، می شکنند و از همه خواسته های خود می گذرند تا زنان و مردان و کودکان کشورشان در سختی و مشقت زندگی نکنند.

 

قابل توجه سران و مسولین ایران

لطفا در شهر یکبار بگردید و میلیونها کودک خیابانی، میلیونها ایرانی گرسنه در جستجوی سطلهای آشغال، میلیونها کارگر و معلم و… فقیر و ندار، میلونها جوان بیکار و افسرده، صدها هزار کارتن خواب و بی خانمان و و و… را ببیند.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما

One thought on “آیا می دانید چرا رهبر کره شمالی ناگهان از برنامه هسته ای خود گذشت و دست دوستی به سوی جامعه جهانی دراز کرد ؟

  • ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ at ۲:۴۲ ب٫ظ
    Permalink

    آقا یا خانم سبزاندیش، البته میدانم که بمجرد دیدن این سوال، بلافاصله مطابق معمول دیگرهموطنانمان بقضاوت ذهنی خود تکیه میکنی و باپیش داوری که هم اکنون من انجام میدهم اما فقط برپایه وحسب تجربه و شناخت ازجامعه خودم است،… لذا عرض کنم که نه کمونیستم و نه دفاع میکنم و نه تعصبی دراین خصوص دارم … ، اما سوال، ۱- منبع اولیه خبرونام خبرنگارذکر نشده است ؟!…، ۲- وقتی که صدای کیم جنگ اون باین نزدیکی با خبرنگار شنیده میشود احتمالا ضبط هم شده است؟!…، ۲- تصویری ازآندو پیرمرد و پیرزن چاپ نشده است !؟…، ۳- تصویری از فقرازسایرخانه ها که زکه شده است دیده نشده است دراین خبرو همچنین ازگریه کردنآقای رهبرکره شمالی ؟! … مایلم پاسخ شما را داشته باشم حسب رسالت خبرنگاریتان… سپاس گزار خواهم شد.

Comments are closed.