اخبار روز بین الملل ؛ آتش‌سوزی در انبار صندوق‌های رای انتخابات عراق؛ عبادی: توطئه است/ آیت‌الله خامنه‌ای اظهارات نتانیاهو درباره تلاش ایران برای «نابودی یهودیان» را رد کرد

نگام ، بین الملل _ سفر رهبران آمریکا و کره شمالی به سنگاپور برای دیدار تاریخی ، نشست همکاری شانگهای: تلاش روحانی برای عضویت ایران، حمایت پوتین از «اجرای دقیق» برجام ، ایتالیا به کشتی پناهجویان اجازه ورود نداد ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آتش‌سوزی در انبار صندوق‌های رای انتخابات عراق؛ عبادی: توطئه است

چند روز پس از درخواست پارلمان عراق برای بازشماری آرای انتخابات اخیر آن کشور، انباری حاوی نیمی از صندوق‌های رای بغداد، آتش گرفت.حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، این واقعه را «توطئه‌ای با هدف اخلال در روند دموکراسی عراق» توصیف کرده است.آقای عبادی، پس از این آتش‌سوزی با انتشار بیانیه‌ای گفت با هر کسی که امنیت کشور و شهروندان را به خطر اندازد «با مشت آهنین برخورد خواهد شد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیت‌الله خامنه‌ای اظهارات نتانیاهو درباره تلاش ایران برای «نابودی یهودیان» را رد کرد

رهبر جمهوری اسلامی اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل درباره تلاش ایران برای «نابودی یهودیان» را رد کرد و آن را «مظلوم‌نمایی» و «دروغ» خواند. وی بار دیگر ایده برگزاری رفراندوم برای «تعیین تکلیف کشور فلسطین» را مطرح کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سفر رهبران آمریکا و کره شمالی به سنگاپور برای دیدار تاریخی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای دیداری تاریخی وارد سنگاپور شده ند.خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای) اعلام کرده که کیم جونگ اون قصد دارد درباره “ساز و کار دائم و پایدار حفظ صلح” و عاری شدن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای با دونالد ترامپ گفتگو بکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نشست همکاری شانگهای: تلاش روحانی برای عضویت ایران، حمایت پوتین از «اجرای دقیق» برجام

رئیس‌جمهوری ایران و همتای روس او، از جمله رهبران کشورهای ناظر و عضو سازمان همکاری‌ شانگهای، در نشست چینگ‌دائو به سخنرانی پرداختند. انتقاد از خروج ایالات متحده از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) و وعده افزایش همکاری‌های «امنیتی» و «ضدتروریستی» موضوع مشترک سخنان حسن روحانی و ولادیمیر پوتین بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ایتالیا به کشتی پناهجویان اجازه ورود نداد

ماتئو سالوینی، وزیر کشور جدید در دولت ایتالیا، به یک کشتی حامل بیش از ۶۰۰ پناهجوی نجات یافته از سواحل لیبی، اجازه پهلو گرفتن در بنادر ایتالیا را نداده است.ماتئو سالوینی که رهبر حزب راست افراطی “لیگ” است، خواهان آن شده که کشور مالت این پناهجویان را بپذیرد. مقامات مالت این درخواست را رد کرده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید