اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ نامه دوم هنرمندان به روحانی و تقاضای بازگشت بهروز وثوقی به کشور / تعداد امضاها به ۱۷۱ نفر رسید/ محمود دولت‌آبادی: گاهی «روایت فتح» می‌بینم و اشک می‌ریزم/ ما نباید آمریکا را تحریک کنیم

نگام ، فرهنگ و هنر _ واکنش ها به مرگ «آنتونی بوردین» و به اشتراک گذاشتن خاطراتی از برنامه تلویزیونی او ، مهاجرت و غربت، تمرکز اصلی اولین جشنواره شعر افغانستان در اوپسالا ، واکنش بازیگر «لاتاری» به ماجرای امیرمهدی ژوله و بازیکنان تیم ملی/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نامه دوم هنرمندان به روحانی و تقاضای بازگشت بهروز وثوقی به کشور / تعداد امضاها به ۱۷۱ نفر رسید

به دنبال نامه حمایت ۱۱۱ هنرمند و فیلمساز و اهالی فرهنگ به رئیس‌ جمهور ۶۰ نفر دیگر از اهالی فرهنگ‌ و سینما با امضای آن‌ نامه، بر تقاضای همکاران خود تاکید کردند. بدین ترتیب شمار امضا کنندگان این نامه به ۱۷۱ نفر رسید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمود دولت‌آبادی: گاهی «روایت فتح» می‌بینم و اشک می‌ریزم/ ما نباید آمریکا را تحریک کنیم

محمود دولت آبادی می‌گوید اهل فکر است اما خود را روشنفکر نمی‌داند و به همین خاطر بی‌توجه به نظر دیگران در این زمینه خود را نه اهل پنهان‌کاری می‌داند و نه اهل سیاست‌بازی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش ها به مرگ «آنتونی بوردین» و به اشتراک گذاشتن خاطراتی از برنامه تلویزیونی او

چهره های مشهور دنیای سرگرمی ، هنر و رسانه به خودکشی آنتونی بوردِین، نویسنده، تهیه کننده و مجری برنامه پرطرفدار «بخش‌های ناشناخته» شبکه تلویزیونی «سی ان ان» واکنش نشان دادند.بسیاری از سرآشپزهای مشهور دنیا به «آنتونی بوردین» ادای احترام کردند از جمله «گوردون رمزی»، سرآشپز مشهور و چهره تلویزیونی که نوشت :«آنتونی بوردین دنیا را به خانه های ما آورد و الهام بخش بسیاری شد تا از طریق غذا در فرهنگ های مختلف کند و کاو کنند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مهاجرت و غربت، تمرکز اصلی اولین جشنواره شعر افغانستان در اوپسالا

اولین جشنواره‌ شعر افغانستان در شهر اوپسالای سویدن (سوئد) در تاریخ نهم جون (ژوئن) برگزار شد. در این سال‌ها به دلیل حضور تعداد فراوانی از مهاجران در کشورهای اروپایی، فعالیت‌های فرهنگی در این قاره و به خصوص در سویدن افزایش داشته است.جشنواره‌ فیلم افغانستان در استکهلم با سابقه‌ای چندین ساله از جمله‌ این فعالیت‌ها بوده است. اکنون جشنواره‌ شعر اوپسالا گام دیگری است که امسال اولین دوره‌ خود را به انجام رساند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش بازیگر «لاتاری» به ماجرای امیرمهدی ژوله و بازیکنان تیم ملی/ عکس

هادی حجازی فر بازیگر فیلم «لاتاری» با انتشار عکسی از امیرمهدی ژوله در اینستاگرام نوشت: «سلام امیر جان، حالِ الانِ تو بیشتر اندوه هست تا عصبانیت، اندوه از بابت گره زدنِ رویایی جمعی به پدیده‌ای همچون فوتبالِ ملی، بلی ، ما هم مثلِ تو دل بستیم به شادی و حتی غمِ جمعی که مدتهاست جُز فوتبال در عرصه دیگری تجربه اش نکرده ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید