اخبار روز ترکیه ؛ کارشناس محیط‌ زیست ایران: هر بار که به ترکیه می‌روم چیز تازه‌ای می‌آموزم/ ضیافت افطاری ۵۰ هزار نفری در منطقه اسکودار استانبول

نگام ، ترکیه _ پاراتکواندوی ترکیه قهرمان اروپا شد ، ناجی آغبال: رشد ربع اول سال جاری را بیش از ۷ درصد تخمین می زنیم ، نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه امنیت عفرین را تقویت می کنند ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کارشناس محیط‌زیست ایران: هر بار که به ترکیه می‌روم چیز تازه‌ای می‌آموزم

دکتر حسین آخانی استاد دانشگاه تهران و از کارشناسان و فعالان محیط زیست ایران شامگاه یکشنبه طی مطلبی در صفحه فیسبوکش نوشت: “بعد از یک هفته سفر علمی از ترکیه در راه تهرانم. اگر چه سفر به ترکیه برای من تازه نبود، ولی هر بار که می‌روم چیز تازه‌ای می‌آموزم. بسیاری از ایرانیان به ترکیه می‌آیند، تفریح می‌کنند، خرید می‌کنند و به دلیل اشتراکات فرهنگی، سفری اروپایی را در بستری شرقی تجربه می‌کنند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ضیافت افطاری ۵۰ هزار نفری در منطقه اسکودار استانبول

شهرداری منطقه اسکودار استانبول ضیافت افطاری برای بیش از ۵۰ هزار نفر در منطقه ای به درازای ۲ کیلومتر در مسیر ساحلی اسکودار تا حرم برپا کرد.در این ضیافت برات آلبایراک، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه و حلمی ترکمن شهردار منطقه اسکودار استانبول شرکت کردند.مراسم مذکور با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و با سخنرانی شهردار منطقه اسکودار استانبول ادامه یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پاراتکواندوی ترکیه قهرمان اروپا شد

تیم ملی پاراتکواندو ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا در فیلیبه بلغارستان با کسب ۷ مدال طلا و ۴ نقره و ۵ برنز به مدال قهرمانی دست یافت.براساس اعلام فدراسیون تکواندو ترکیه همچنین تیم ۹ نفره بانوان تکواندوکار در رده نخست و تیم مردان با ۱۷ تکواندوکار در رده دوم اروپا قرار گرفته اند.متین شاهین رئیس فدراسیون تکواندو در پیامی این موفقیت پاراتکواندوکاران را تبریک گفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ناجی آغبال: رشد ربع اول سال جاری را بیش از ۷ درصد تخمین می زنیم

رشد ترکیه در ربع اول سال جاری بیش از ۷ درصد تخمین زده می شود.ناجی آغبال وزیر دارایی ترکیه در اتاق بازرگانی و صنایع افیون کارا حیصار با صاحبان کار گردهم آمد.آغبال طی سخنانی اعلام داشت، اقتصاد ترکیه یک دوره جدید و بسیار متفاوتی را سپری می کند.آغبال اظهار داشت، روز دوشنبه ارقام رشد ربع اول سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد. تخمینهای متفاوتی وجود دارد. رشد ربع اول را بیش از ۷ درصد تخمین می زنیم. پرفورمانسی که در اقتصاد سال ۲۰۱۷ نشان دادیم، در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه امنیت عفرین را تقویت می کنند

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در ادامه تقویت امنیت عفرین مناطق آزاد شده از لوث تروریست ها را مین زدایی می کنند.فعالیت‌های مین زدایی نیروهای مسلح ترکیه و واحد‌های ارتش آزاد سوریه برای تقویت امنیت در عفرین همچنان و روند پاکسازی تونل و پناه‌گاه‌های نزدیک به کوه حسن دیره منطقه بلبل محل اختفای تروریست‌های پ.ک.ک/ ی.پ.گ ادامه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید