اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ دستبند هوشمندی که ذهن کاربر را با دقت بالا می خواند/ گزارش تماس‌های مزاحم، یکی از امکانات iOS ۱۲

اخبار روز علم و تکنولوژی _ گوشی‌های با دوربین اصلی چهارگانه در راهند ، تولید نانوکامپوزیت‌ و جاذب‌های هوشمند سبز با عصاره دارچین ، زنبورها قادر به درک محاسبات ریاضی هستند ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دستبند هوشمندی که ذهن کاربر را با دقت بالا می خواند

کمپانی CTRL-labs که توسط خالق اینترنت اکسپلورر اداره می شود، از نمونه اولیه دستبندی رونمایی کرده که قابلیت خواندن دستورات ذهنی کاربر را دارد.CTRL-labs که مقر اصلی آن در نیویورک قرار دارد از فناوری رابط کاربری عصبی بهره می برد که ماشین ها را به تابعی از افکار انسانی بدل می سازد. Josh Wolfe موسس «لوکس کاپیتال» که نمونه اولیه ای از این گجت را تست کرده می گوید:با چشمان خودم آینده را دیدم و حقیقتا عاشق آن شده ام. این فناوری آنقدر منحصر به فرد است که از جادو قابل تمایز نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش تماس‌های مزاحم، یکی از امکانات iOS ۱۲

سیستم عامل آی او اس ۱۲ با اینکه تغییرات ظاهری چندان زیادی به خود ندیده، اما ویژگی های جالب و جذابی به آن اضافه شده است که یکی از این موارد امکان گزارش تماس های مزاحم است. اپل تصمیم گرفته تا اکسنشن مربوط به این قابلیت را در اختیار توسعه دهندگان نیز بگذارد و به این ترتیب سازندگان اپلیکیشن های مختلف نیز می توانند این ویژگی را در اپلیکیشن های خود قرار دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گوشی‌های با دوربین اصلی چهارگانه در راهند

یکی از مسئولین وبسایت و آزمایشگاه معروف تست دوربین DxOMark به تازگی در مصاحبه‌ای عنوان داشته است که به زودی شاهد معرفی گوشی‌هایی با دوربین اصلی مجهز به ۴ سنسور خواهیم بود.در این مصاحبه ذکر‌ شده‌است که سیستم‌های عکس‌برداری متشکل از چندین دوربین یک راهکار منطقی برای جبران محدودیت‌های فیزیکی گوشی‌های موبایل برای افزایش کیفیت و قدرت تصویر‌برداری هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تولید نانوکامپوزیت‌ و جاذب‌های هوشمند سبز با عصاره دارچین

به گفته محققان این شرکت دانش‌بنیان هدف از مطالعات انجام شده در این زمینه، توسعه یک روش ساده و سبز برای سنتز نانوذرات نقره و نانو ترکیبات آن با خاصیت ضد باکتریایی و جاذب مغناطیسی موثر بوده است. برای رسیدن به این هدف از عصاره دارچین به عنوان یک ماده کاهنده زیستی سبز استفاده شد؛ چراکه نتایج بررسی خصوصیات آنتی باکتریایی عصاره دارچین نشان می‌دهد این ماده مانع رشد باکتری‌های گرم مثبت و منفی پاتوژن منتقل شده از غذا و یا باکتری‌های عامل فساد، مخمر و قارچ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زنبورها قادر به درک محاسبات ریاضی هستند

محققان فرانسوی دریافتند زنبورها قادرند مفهوم عدد صفر را به درستی درک کنند. در این تحقیقات ابتدا زنبورها برای برداشتن محلول شکر از مخازنی که روی آن ها تصاویری چسبانده شده بود، تربیت شدند. در هریک از این تصاویر تعدادی نقطه وجود داشت.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید