اخبار روز حقوق بشر ؛ بازداشت ۳ نفر در مشهد به دلیل تبلیغ و آموزش تاتو / علیزاده طباطبایی: پرونده محمدعلی طاهری به شعبه ۳۶ تجدیدنظر ارجاع شد

نگام ، حقوق بشر _ پسرعموی حاتم مرمضی می‌گوید که خانواده تهدید به اعتراف اجباری شده‌اند ، محرومیت یک تن از دراویش گنابادی از خدمات درمانی/ ممانعت درویشی دیگر از حضور در دادگاه ، صدور حکم برای معلمی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود؛ کسر ۶۰ هزار تومان از حقوق معلم تا یک سال ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بازداشت ۳ نفر در مشهد به دلیل تبلیغ و آموزش تاتو

سرهنگ ایرج شریفی روز یکشنبه افزود: “افراد مزبور به تبلیغ و آموزش تاتو و خالکوبی بدن در فضای مجازی و به صورت غیرمجاز مبادرت می کردند”.وی اظهار کرد: “با تحقیقات و رصد شبکه های اجتماعی یکی از متهمان اصلی در مشهد شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد”.وی گفت: “در این ارتباط ۲ متهم دیگر این پرونده نیز که با تبلیغ در شبکه های اجتماعی و دریافت مبالغ هنگفت بدون داشتن مجوز اقدام به خالکوبی می کردند، دستگیر شدند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علیزاده طباطبایی: پرونده محمدعلی طاهری به شعبه ۳۶ تجدیدنظر ارجاع شد

محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع محمدعلی طاهری بنیانگذار گروه عرفان حلقه گفت که پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر ارجاع شده اما هنوز تعیین وقت نشده است. گفتنی است که علیزاده‌طباطبایی ۱۹ اسفند ماه ۹۶ از صدور حکم ۵ سال حبس برای محمدعلی طاهری از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پسرعموی حاتم مرمضی می‌گوید که خانواده تهدید به اعتراف اجباری شده‌اند

در پی انتشار خبر مرگ حاتم مرمضی، فعال سیاسی و زندانی سوسنگردی، و واکنش تعدادی از رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران درباره حضور او در سوریه، فیصل مرمضی، پسرعموی این زندانی با رد تمام اتهامات مطرح شده به ‌بی‌بی‌سی فارسی گفت: “تمام عکس‌ها فتوشاپ شده و اطلاعاتی که این رسانه‌ها دادند، صحت ندارد.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محرومیت یک تن از دراویش گنابادی از خدمات درمانی/ ممانعت درویشی دیگر از حضور در دادگاه

ایوب اسدی ارجنکی، درویش زندانی که روز گذشته در پی تشدید بیماری ام‌اس تحت شرایط امنیتی به بیمارستان امام خمینی منتقل شده بود، بدون دریافت خدمات درمانی صبح دیروز به زندان بازگردانده شد. محمد کریمایی، دیگر درویش زندانی نیز در اعتراض به موارد مطروحه در کیفرخواست صادر شده برای دراویش گنابادی، سؤال‌های عقیدتی قضات دادگاه انقلاب و عدم رعایت تشریفات قانونی در روند دادرسی از حضور در دادگاه خودداری کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صدور حکم برای معلمی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود؛ کسر ۶۰ هزار تومان از حقوق معلم تا یک سال

مسلم امینی نژاد رئیس آموزش و پرورش فسا از صدور حکم معلم متخلفی که موی ۹ دانش‌آموز را قیچی کرده بود خبر داد و گفت که تنزل یک طبقه شغلی به مدت یک سال یعنی ماهی ۶۰ هزار تومان به مدت یک سال از حقوق این معلم کسر خواهد شد. پس از آن معلم ۳۰ سال سابقه خود را تکمیل و بازنشست می‌شود. ضمن اینکه هیچ حکمی برای بازنشستگی معلم صادر نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید