مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ موتلفه‌ای‌ها هم از جمنا رفتند؟ ، اظهار نظر چهرهای سیاسی و حقوقی در رابطه با لایحه تجمعات اعتراضات و حق آزادی انتخاب وکیل

 

نگام ، سیاسی _ موتلفه‌ای‌ها هم از جمنا رفتند؟ ، اظهار نظر چهرهای سیاسی و حقوقی در رابطه با لایحه تجمعات اعتراضات و حق آزادی انتخاب وکیل ، رئیسی دانشگاه هنر رضوی تاسیس می کند ، اعلام وصول سوال کریمی قدوسی از وزیر اطلاعات درباره نفوذی ندانستن دری اصفهانی ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

نقد سخنگوی اسبق قوه قضاییه به نحوه انتخاب وکلای امنیتی:چطور از میان ده‎ها هزار وکیل، تنها۲۰ نفر انتخاب شدند؟ | نباید آرامش جامعه را به هم ریخت

سخنگوی اسبق قوه قضاییه گفت: اینکه از میان جمعیت چند ده هزار نفری وکلا فقط اسامی ۲۰ نفر اعلام شود و بگویند اینها مورد تایید قوه قضاییه هستند، نوعی توهین به سایر وکلاست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نگاهی کوتاه به دیدار ترامپ-اون / افشار سلیمانی

این دیدار از این جهات میتواند تاریخی تلقی،شود که اولا رهبر کره شمالی می‌خواهد کاری را به انجام برساند که پدر و پدربزرگش هرگز نتوانستند؛ بانجام برسانند ،ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا، کاری که احتمالا از نظر کیم جونگ اون باعث تحکیم و تثبیت مشروعیت رهبری او بر کره شمالی خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

استراتژی خون در عراق،سپاه چه خواب شومی دیده؟

سلسله اتفاقاتی که طی چند روز گذشته در عراق اتفاق افتاد ،کفه ترازو را به نفع سپاه و رهبر ایران در عراق سنگین کرد.سپاه قدس توانست با بمب گذاری در یکی از مساجد شیعه طرفدار جریان صدر در عراق و آتش زدن صندوق های رای ،سررشته امور عراق را دوباره در دست بگیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گفت‌¬و¬گو با افشار سلیمانی : چرخش به سمت چین و روسیه مشکل ایران را حل نمی‌کند

سفیر پیشین ایران در جمهوری آذربایجان معتقد است سازمان همکاری شانگهای هرگز نمی‌خواست ایران را به عضویت دائم خود درآورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یادداشت از صالح نقره‌کار؛تهدید حق آزادی انتخاب وکیل؛ مغایر حقوق شهروندی

صالح نقره‌کار در یاداشتی معرفی لیست ۲۰ نفره از وکلا و تهدید حق آزادی انتخاب وکیل را مغایر حقوق شهروندی دانست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بازداشت شدند/استاندار خوزستان: پیگیر آزادی کارگران هستیم

شب گذشته تعدادی از کارگران فولاد اهواز بازداشت شدند. این کارگران به دلیل نبود مواد اولیه و معوقات مالی سه ماه خود در چند روز گذشته مقابل دادستانی تجمعاتی داشته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اعلام وصول سوال کریمی قدوسی از وزیر اطلاعات درباره نفوذی ندانستن دری اصفهانی

سوال نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی از وزیر اطلاعات درخصوص نفوذی ندانستن دری اصفهانی اعلام وصول شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افسانه ای به نام ترامپ

دیدار بی سابقه رییس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی اتفاقی است که هیچ کس از قبل پیش بینی آن را نمی کرد.کسانی که تا قبل از این ترامپ را دیوانه خطاب می کردند ،حالا باید عزم و اراده این تاجر و سیاست مدار را بستایند.ترامپ نشان داد به خوبی فرصت ها و تهدید ها را می شناسد و مهره های بازیش را به درستی حرکت می دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

راه حل های عالمانه بحران آب در ایران کدامند؟ آیا خواندن دعای باران چنان که امام جمعه بی عقل مشهد گفته کفایت می کند؟

مقامات ایران حتی حاضر نشدند از خدمات دانشمند به نامی چون کاوه مدنی در سمت معاونت سازمان محیط زیست ایران بهره ببرند.و با برخوردهای امنیتی که با فعالان زیست محیطی در ایران شد عملا کاری کردند که او فرار را بر قرار ترجیح دهد.حال با این اوصاف جا دارد که ؛از رهبر ایران سوال شود به نظر ایشان راه حل عالمانه بحران آب در ایران چیست؟آیا خواندن دعای باران چنان که امام جمعه بی عقل مشهد گفته کفایت می کند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آقاتهرانی: در انتخابات ٩٨ و ١۴٠٠ وسط میدان می‌آییم/هدف نخست‌مان گسترش و توسعه ساختار تشکیلات در شهرستان‌هاست/خیلی‌ها قربت‌الی‌الله به «جبهه پایداری» حمله می‌کنند/قرار نیست شب انتخابات به یاد آن بیفتیم/پس از ماه رمضان برای برنامه‌ریزی درباره آینده تشکیل جلسه می‌دهیم

١۴ خردادماه امسال آخرین ضرب‌الاجل وزارت کشور به تمامی احزاب بود که یا با برگزاری کنگره و افزایش تعداد اعضای شورای مرکزی و فعال کردن دفاتر استانی، در یک کلام اساسنامه‌شان را با قانون جدید تطبیق دهند یا حداقل گزارشی از آنچه تاکنون در این راستا انجام دادند، تقدیم این کمیسیون و وزارت کشور کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سه عضو موتلفه در جلسات جمنا شرکت نمی‌کنند؛ موتلفه‌ای‌ها هم از جمنا رفتند؟

احمد کریمی اصفهانی عضو شورای مرکزی موتلفه گفت: جمنا الان فعال نیست و سه عضو موتلفه هم در جلسات آن شرکت نمی‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تفاوت یهودیان آمریکا و شهروندان اسرائیل

یکى از تصورات غلط مشهور در جامعه ایران،یکسان دانستن کل یهودى هاى آمریکایی با جمهورى خواهان افراطى و دولت اسرائیل است،در حالى که اکثریت جامعه یهودیان آمریکا دموکرات بوده و اختلاف نظر زیادى با دولت اسرائیل دارند و دیدگاه هاى سیاسى شان با مردم اسرائیل از تفاوت هاى چشمگیرى برخوردار است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جمهوری اسلامی برای حفظ منافع ملی باید در سیاست های خود تجدید نظر کند

به نظر من سیاست مثل بازی شطرنج می ماند.با داشته ها و امکانات باید جلو رفت.برای منافع ایران، جمهوری اسلامی باید عقب گرد کند.به نفع ملت ایران هم است که جمهوری اسلامی از کشورهای دیگر بیرون بیاید و منابعش را برای ملتش خرج کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دیپلمات ایرانی در پی توافق روسیه با اسرائیل علیه ایران:روسیه و اسرائیل روابط گسترده‌‌‌ای باهم دارند و روسیه ضامن حفظ امنیت اسرائیل است

چندی پیش بود که واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد علنا اعلام کرد که در خصوص حضور نیروهای ایرانی در سوریه با اسرائیل توافق کرده اند و اتفاقا از این توافق نیز راضی هستند، سیدحسین موسویان، دیپلمات سابق کشور نکاتی را درباره وضعیت پیش رو در سوریه و یمن و احتمال معامله پشت پرده میان اسرائیل و روسیه عنوان کرد و حال، سید رسول موسوی، استاد دانشگاه و سفیر پیشین ایران در فنلاند نکاتی را درباره روسیه اعلام کرد که در نوع خود قابل تامل است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیسی دانشگاه هنر رضوی تاسیس می کند / نباید نگاه سکولار به هنر وارد کرد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی تأسیس و فعال کردن مؤسسه هنری با حضور هنرمندان متعهد و فرهیخته را یکی از مأموریت‌های خود می‌داند.باید بستری فراهم شود تا تمام هنرمندان دلداده به حضرت رضا(ع) بتوانند آثار فرهنگی و هنری خود را در جوار بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) به ظهور و بروز برسانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مخالفت مافیای قدرت و ثروت با تصویب FATF

اف ای تی اف یا همان قانون شفافیت بانکی چیز جدیدی نیستکه نمایندگان ‌مجلس ایران تحت تاثیر جوسازی های مافیای قدرت و ثروت تصویب آن را برای مدت ۲ ماه به تعویق انداختند.نکند قرار است در این مدت خبرجدیدی بشود که ملت از آن بی خبر است ؟!قانون شفافیت بانکی در واقع همان اجرای عدالت علوی استکه ۱۴۰۰ سال پیش ا ز اجرای این قانون توسط غیر مسلمانها ، علی در هنگام قبول خلافت گفت:اگر مال حرامی در اموالتان پیدا کنم بی هیچ تردیدی آن را به سر جای خود برمی گردانم حتی اگر به کابین زنانتان رفته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

۲۱ ابرچالش جهموری اسلامی ایران

ابرچالش های جمهوری اسلامی ایران چیست و چه تهدیدهایی از درون، متوجه آن است؟ آنچه در این فهرست می خوانید، صرفاً نگاهی تیتروار به این آسیب هاست بی آن که بخواهیم بسط شان دهیم، چه آن که هر کدام از این موارد را می توان، در کتابی جداگانه به طور مفصل بررسی کرد. ضمن آن که الزاماً همه آسیب ها احصا نشده اند و می توان با همفکری خوانندگان، این متن را نقد و تکمیل کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تصاویر نشست چهارجانبه درباره اوضاع اردن در مکه؛ بن سلمان هم آمد/ ادعای کیهان درباره ترور بن سلمان حقیقت نداشت

در این نشست که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نیز حضور داشت سران عربستان، کویت و امارات برای ارایه یک بسته دو و نیم میلیارد دلاری کمک های اقتصادی به دولت اردن برای عبور از مشکلات اقتصادی توافق کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روایت صفاری عضو کمیسیون امنیت ملی از مخالفت ها با لوایح مرتبط با «اف.ای.تی.اف»/لیست سیاه « اف ای تی اف» یعنی انزوای کامل مالی و بانکی / ارسال ۶۰۰ پیامک تهدید آمیز به نمایندگان

 ۶۰۰ پیامک تهدید آمیز به نمایندگان رسیده بود که ۹۰ درصد شماره های ارسال کننده خاموش بود

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گفتگوی نگام با آرمان مرتضوی فعال حقوق کودکان کار و خیابانی وخواننده سبک اعتراضی از آلمان / تاثیر کودک آزاری بر آینده ی جامعه و بی توجهی مسئولان

طیبه سیاوشی، نماینده مجلس هم به‌تازگی اعلام کرده که ۴۲ درصد موارد کودک‌آزاری توسط افراد خانواده انجام می‌شود. رئیس اورژانس اجتماعی هم گفته بود در شش ماهه نخست سال ۹۶ حدود ۱۶ هزار مورد کودک‌آزاری به این نهاد گزارش شده است.او گفته بود ۲۹ درصد از آزارها جسمی و ۳ درصد جنسی بوده است. این آمار درحالی ارائه شده که بیشتر خانواده‌ها بدلایل مختلف موضوع آزار جنسی فرزندشان را پنهان کرده و گزارش نمی‌دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا مقتدی صدر خواستار خلع سلح سراسری است؟ مقتدی صدر علیه حشد شعبی
«مشکلی که بروز کرد این بود که این نیرو‌ها بنا به دستور دولت عمل نمی‌کنند بلکه بنابه تشخیص مقامات خود دست به اقدام می‌زنند و گاهی هم با نیرو‌های دولتی درگیری می‌شدند. هیچ گروه مسلح دیگری در عراق این خصوصیت را ندارد. در یک نمونه فرمانده کل نیرو‌های حفاظتی نخست وزیر که برای میانجیگری و برقراری آتش بس بین نیرو‌های سراالسلام و نیرو‌های دولتی به سامرا رفته بود، توسط نیرو‌های سرایا السلام کشته شد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تعیین اماکن برای تجمعات عمومی ، سرکوب آزادی اجتماعات یا تضمین آن ؟ / محمد اولیایی فرد

هیئت وزیران ایران روز یکشنبه ۲۰ خرداد با ابلاغ شرایط ساماندهی تجمعات در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، چندین وزرشگاه و پارک در نقاط مختلف تهران را به عنوان محل تجمعات در پایتخت تعیین کرد. طبق مصوبه هیئت وزیران٬ ورزشگاه‌های دستجردی، تختی، معتمدی، آزادی٬ و شهید شیرودی، و بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، و شهر و همچنین ضلع شمالی مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های «مناسب» تجمع در کلانشهر تهران تعیین شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضوکمیسیون ماده۱۰: قوانین برگزاری تجمعات جسته و گریخته است

یک عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: برگزاری تجمعات قانونی از حرکت‌های خوبی در مسیر شفافیت دموکراسی و بازشدن فضاهای رسمی برای بیان مطالبات مردم است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هدایت تجمعات / علی صوفی

قانون اساسی جمهوری اسلامی به حق برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌های اعتراضی از سوی مردم تاکید کرده است اما با وجود اینکه این مساله جزومطالبات مردم بود، معطل ماند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نعمت احمدی:دعوا سر مجوز بود، نه محل اعتراض

اقدام دولت مبنی بر تعیین محل های مناسب تجمع در سطح تهران با استقبال فعالان سیاسی و حقوقی همراه شد. نعمت احمدی یکی از این افراد است که ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر تکمیلی این اقدام را گامی رو به جلو ارزیابی می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد مسجد‌جامعی :اعتراض‌ها سر و شکل قانونی پیدا می‌کند

شورای شهر تهران چند ماه قبل پیشنهاد داده بود که نقاطی برای برگزاری تجمعات اعتراض آمیز مشخص شود. این طرح در ابتدا با انتقاداتی همراه شد اما دولت نهایتا طی مصوبه‌ای آن را عملیاتی کرد. اکنون در گفت وگو با مسجد جامعی به ابهامات باقی مانده در این‌باره پرداخته ایم .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس سازمان جوانان هلال احمر:برخی افراد مشهور در کمک به زلزله زدگان سوء استفاده کردند

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به جمع آوری کمک برای زلزله زدگان کرمانشاه گفت: متاسفانه در گذشته برخی بی اعتمادی ها به هلال احمر وجود داشت که سبب شد بعضی افراد مشهور با بهره گیری از این شرایط، در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه سوء استفاده کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرسلیم :پای اقتصاد رقابتی می‌لنگد/حامی صنعتی هستیم که ورشکسته است/نمی‌خواهیم مردم کالای بد مصرف کنند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی در جامعۀ تولیدمحور محقق می‌شود گفت: جامعه‌ای که تولید دانش، تولید فکر، تولید کالا، تولید فرهنگ خلاق داشته باشد. آن‌گاه کالای با کیفیت هم تولید می‌کند و مردم آن مصرف‌کنندۀ کالای تولید داخل نیز می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مافی:برگزاری تجمعات در محلی غیر از اماکن تعیین شده غیرقانونی است/ تجمع‌کنندگان باید مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را اخذ کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص تصویب تعیین مکان‌هایی برای برگزاری تجمعات،‌ عنوان کرد: برگزاری تجمعات در جایی غیر از مکان‌های تعیین شده غیرقانونی است و حضور نیروی انتظامی برای حفظ امنیت افراد در این محل است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تشریح ابعاد لایحه تجمعات اعتراضات مردمی در ایران ، نحوه رسیدگی به توهین به صالحی و دختر هاشمی رفسنجانی در گذشته باید مشخص شود

لایحه تجمعات اعتراضات مردمی پس از تجمعات دی ماه سال ۹۶ در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت و بنا به گفته قدرتعلی حشمتیان، نائب رئیس خانه احزاب ایران نخستین جلسه کارشناسی تدوین این لایحه نیز در آخرین روزهای سال گذشته برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عبدالصمد خرمشاهی : مصوبه تعیین مکانی جهت برگزاری تجمعات هیچ دَردی را دوا نمی کند/ این برخلاف قانون اساسی است که مصوبه ای این اجازه را بدهد تا تجمعات تحت “شرایطی خاص” برگزار شود/ دولت صورت مسئله را پاک نکند و به حرف دل مردم گوش بدهد

این وکیل پایه یک دادگستری در رابطه با مصوبه روز گذشته هیئت دولت مبنی بر تعیین مکان تجمعات مغایرت و یا عدم آن با اصل ۲۷ قانون اساسی بیان کرد: این قبیل مصوبات عملی نیست و اجرایی هم نخواهد شد چراکه برخی مصداق هایی در همین باره وجود دارد که نمایانگر نقض همین اظهارات است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کجا اعتراض کنیم؟ / هیات دولت محل‌های مناسب برای برگزاری تجمعات را مشخص کرد / بهمن کشاورز: محل نامناسب برای تجمع یکی از مشکلات اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی بود/ وزارت کشور باید تدابیر لازم برای تامین امنیت تجمع کنندگان را اتخاذ کند/ مناقشات در مورد ضرورت اخذ مجوز برای تجمع هنوز ادامه دارد

بهمن کشاورز وکیل پایه یک دادگستری ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدام دولت مبنی بر مشخص کردن محل های برگزاری تجمع، گفت : این می‌تواند مفید و موثر باشد مشروط به اینکه وزارت کشور دستورات لازم را برای حفظ امینت تجمع کنندگان در این محل ها صادر کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تضمین امنیت تجمعات / عماد افروغ

دیروز دولت در راستای اجرای منشور حقوق شهروندی و با هدف ساماندهی برگزاری تجمعات، مکان‌هایی را برای بیان خواسته‌ها و مطالبات قانونی شهروندان تعیین کرد و این فرصت را برای همه گروه‌ها و فعالان مدنی جامعه فراهم نمود تا بتوانند به‌طور رسمی، اعتراضات و مطالبات خود را مطرح کنند. به عبارتی دولت برای یکایک شهروندان، حق اعتراض را به‌ رسمیت شناخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

میرزایی‌نیکو : باید مشخص شود شرکت‌کنندگان در اماکن تجمعات قانونی بعدها مکافات نمی‌کشند/ دولت در حال تدوین لایحه برگزاری تجمعات اعتراضی است

یک عضو کمیسیون شوراهای مجلس درخصوص تعیین محل‌هایی برای تجمعات گفت: باید مشخص شود اگر فردی در محل‌ قانونی تجمعات حضور پیدا می‌کند بعدها مکافات نمی‌کشد و کسی به آن‌ها تعرض نمی‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بهاره آروین مطرح کرد؛سازمان‌های وابسته به شهرداری، مجرای تخلف و فساد هستند/ضرروت تعطیلی حیاط‌خلوت‌ها/ نمی‌دانیم آیا اطلاعات منتشر شده همان چیزی‌ست که در قراردادها آمده‌‌است

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت و دلایل ایجاد کمیته شفافیت، نقش شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری را در شکل‌گیری چرخه فساد تشریح کرد. او بر ردپای مدیران شهری در برگزاری قراردادها بدون مناقصه تاکید کرده و از ضرورت انحلال برخی از این شرکت‌ها خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

در انتقاد از معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری مطرح شد؛تهران حال و هوای جام‌جهانی را ندارد/پخش مستقیم فوتبال در پارک‌ها و فضاهای عمومی موجب سرزندگی تهرانی‌ها می‌شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به نزدیک شدن مسابقات جام‌جهانی فوتبال، از عملکرد معاونت فرهنگی و احتماعی شهرداری انتقاد کرد. وی با بیان اینکه، شهر تهران آماده نشده است، بر پیشنهاد شورای شهر برای پخش مستقیم فوتبال در پارک‌ها و فضاهای عمومی تاکید کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پرونده شکایت از فیلترینگ تلگرام هنوز باز است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت جمعی از وکلا از بیژن قاسم‌زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه، صادرکننده دستور فیلترینگ تلگرام، ۲۰ خرداد در دادسرای کارکنان دولت برگزار شد. در این جلسه، ۶ وکیل دادگستری علیه این مقام قضایی به‌دلیل «سلب آزادی شخصی افراد ملت» شکایت کردند. دو وکیل دیگر و یک شهروند اصفهانی نیز از دیگر شاکیان این پرونده بودند. برگزاری این دادگاه بهانه‌ای شد تا در گزارشی، نگاه تحلیلی به روند فیلترینگ تلگرام داشته باشیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

خط تخریب بیت بنیانگذار جمهوری اسلامی در بنگاه دروغ پراکن و بی دین فارس با چه هدفی دنبال می شود؟

در ادامه خط تخریب و تدوام بی دینی و لامذهبی حاکم بر بنگاه دروغ پراکن فارس، باز هم رسانه بی دین در مصاحبه ای با فردی معلوم الحال به نام سید حمید روحانی که در تغییر مواضع و نان به نرخ روز خوردن شهره عام و خاص است ، به تخریب بیت امام روی آورده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حناچی به معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رفت / ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شد

شهردار تهران در جلسه امروز شورای معاونین، دو معاون و مدیرکل حوزه شهردار را معرفی کرد. سیدمحمد علی افشانی با اشاره به سوابق کاری پیروز حناچی، وی را به عنوان معاون معماری و شهرسازی و ایرج معزی را به عنوان معاونت فنی و عمران شهرداری تهران منصوب کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اصلاحات در اردوگاه سنت‌گرایان/ آیا جامعه روحانیت خواهد توانست به جایگاه قبلی خود در سیاست ایران بازگردد؟

تحولات اخیر اساسنامه‌ای و مدیریتی در جامعه روحانیت مبارز را چقدر باید جدی گرفت؟ آیا واقعا می‌توان گفت که فصل جدیدی از فعالیت این نهاد مذهبی – سیاسی آغاز شده یا همه چیز در سطح تغییر روسا و شاید برخی تغییراتی جزئی شکلی باقی خواهد ماند؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وکیل مدافع محمد حبیبی ؛تاج: با توجه به ارجاع پرونده آقای حبیبی به دادگاه تجدید نظر، پرونده ایشان در سیستم نیست/ نگهداری محمد حبیبی در زندان بزرگ تهران با توجه به روند پرونده، خلاف قانون است

سید حسین تاج دررابطه با آخرین اخبار و جزئیات پرونده محمد حبیبی بیان کرد: پرونده آقای حبیبی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع شد اما متاسفانه قرار وثیقه ایشان نیز مورد تایید مسئولان دادسرا قرار نگرفت و مجداً پرونده حبیبی تعدیل به تمدید قرار بازداشت شد. پس از اعلام به قرار دوباره بازداشت، پرونده جهت رسیدگی به قرار بازداشت به دادگاه تجدید نظر ارجاع شده است که متاسفانه تا به امروز در سیستم دادگاه تجدید نظرنامی از پرونده محمد حبیبی وجود ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بازگشت به خانه اول / آیا لاریجانی جدیدی متولد می‌شود؟

آنچه چهارشنبه گذشته  در صحن علنی مجلس رخ‌نمایی کرد را نمی‌توان فقط در کم‌شدن رای علی لاریجانی یا یک رخداد ساده پارلمانی خلاصه کرد. این تحول در واقع نشانه‌ای است از تغییرات محسوس آرایش سیاسی کشور که البته نشانه‌های دیگرش را نیز در چند ماه اخیر به خوبی دیده‌ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آیا احمدی نژاد دلیل امتناع رییس جمهور از جلسات مجمع است؟

حضور نیافتن رییس جمهور در چلسات مجمع از موضوعات مطرح در فضای سیاسی کشور است و گمانه زنی هایی را در اطراف خود پدید آورده است. امروز رییس دفتر رییس جمهور توضیحاتی در این خصوص ارائه داد که بر شبهات افزود و شاید از لابلای سخنان وی بتوان دریافت که رییس جمهور در واقع به مسئله ای خاص معترض است و از این رو در جلسات شرکت نمی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاضی زاده هاشمی کاندیدای ۱۴۰۰؟

انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ در کنار چهره هایی که در گذشته کاندیدا شدند،  چهره های جدیدی را به خود خواهد دید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تاجگردون: لیدرهای سیاسی مجلس در مورد مسکوت ماندن لایحه «مقابله با تامین مالی تروریسم» اتفاق‌نظر داشتند / این کار مشورتی هر دو جریان در ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بود / بسیاری از تندروها به مسکوت ماندن لایحه رای ندادند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه پیشنهاد مسکوت ماندن لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم مورد اتفاق نظر لیدرهای جریانات سیاسی مجلس بوده، گفت که با این اقدام طرف ایرانی می‌تواند در مذاکرات از این ابزار استفاده کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

احمد مازنی: کسانی که به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی قادر به اداره یک نانوایی نیستند اجازه نمی دهند که کشور توسط کارشناسان و برحسب قانون اداره شود ، این کار درستی نیست که به نمایندگان مجلس با یک پیامک گفته شود FATF به چه معناست

یک نماینده مجلس گفت: متاسفانه اقلیتی با اتکا به روش های غیرمدنی و غیرقانونی، از ظرفیت های نظام استفاده کرده و افرادی را وادار می کنند تا در قالب ها و اشکال مختلف، به صورت گروه فشار حرف خود را در مسأله ای که می توان آن را به صورت منطقی حل و فصل کرد، به کرسی بنشانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دعوای آبی ایران و اسرائیل ؛ از پیشنهاد نتانیاهو تا توهین های مقامات ایرانی

پس از اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه در پیامی به ایرانی ها درباره وضعیت کم آبی و بحران خشکسالی در ایران گفته و عنوان کرد که کشورش وبسایت فارسی آموزشی برای مقابله با بحران آب راه اندازی کرده تا تجریبات اسرائیل در این زمینه را به ایرانی ها منتقل کند، دعوای آب بین ایران و اسرائیل آغاز شد و مقامات کشور در واکنش هایی شدید نتانیاهو را هدف قرار دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد: انتشار خبر کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای تحت‌الشعاع قرار دادن عکس‌های اخیر بقایی بود ، درسال ۱۴۰۰ خیلی چیزها تغییر خواهد کرد.

بهمن شریف‌زاده، یکی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد گفت : احمدی‌نژاد حرفی از کاندیداتوری برای انتخابات ۱۴۰۰ نزده و نمی‌زند ، او معتقد است انتشار خبر کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای تحت‌الشعاع قرار دادن عکس‌های اخیر بقایی بود ، این روحانی نزدیک به محمود احمدی‌نژاد تاکید می کند انتشار اخبار درباره کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات آینده دروغ است و او درباره این موضوع حرفی نزده‌ و نمی‌زند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش غرویان به ادعای جدید احمدی‎نژاد: او فاقد عقلانیت و فردی با شعارهای توخالی است

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: نتیجه انتخابات خبرگان، ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی نشان داد که مردم با شناخت به گفتمان اعتدال رأی دادند و تداوم این گفتمان را مصلحت کشور می‌دانند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاضل میبدی: آیا حوزه علمیه باید در همه مسائل فنی دخالت کند ؟! ، کلیت حوزه مخالف «اف‌ای‌تی‌اف» نیست

محمد تقی فاضل میبدی، عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم نوشت: در جریان برگزاری تجمع مقابل دفتر آقای لاریجانی هم جمع چند ده نفره تجمع‌کنندگان و معترضین بخوبی نشان می‌داد که این گروه به لحاظ عددی در حوزه علمیه به هیچ عنوان نمی‌توانند دارای دست بالا بوده و نمایندگی اکثریت نظرات حوزه را در اختیار داشته باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نماینده مجلس: خشکی دریاچه ارومیه می تواند کل ایران را تبدیل به کویر نمک کند

میکائیل کلور برشتولد، سفیر جدید آلمان در ایران سال گذشته وقتی از دریاچه ارومیه بازدید کرد، گفت علاقه‌مند به دیدار نزدیک وضعیت دریاچه ارومیه بودم؛ متاسفانه وضعیت دریاچه ارومیه بسیار حاد بود و مرا بسیار تحت تاثیر قرار داده و غمگین کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مسیح مهاجری: عده ای از علمای دین که حتی دانش وافر دارند بدلیل نداشتن صفا باری از دوش مردم برنمی‌دارند

آدم‌ها، چه باسواد و چه بی‌سواد، چه فقیه و چه فیلسوف، چه حوزوی و چه دانشگاهی، چه دولتمرد و چه عادی، دو دسته هستند؛ باصفا و بی‌صفا. آنکس که اهل صفاست، حتی اگر از علم هم تهی باشد، دوست داشتنی و منشا اثر است و آنکس که اهل صفا نیست علامه دهر هم که باشد، فلسفه و حکمت و عرفان و تفسیر و فقه و ادبیات را هم در خود جمع کرده باشد، هیچ ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افشاگری علیرضا رحیمی : مشهد مرکز طراحی پیامک‎های تهدیدآمیز به نمایندگان علیه FATF بود

علیرضا رحیمی با انتشار توئیتی افشا کرد که مرکز طراحی و ساماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گفتگو با چند نماینده مجلس : گشت نسبت سرک کشیدن در زندگی خصوصی مردم است/ مشهد تافته جدا بافته نیست

باید توجه داشت که مشهد تافته جدابافته نیست که برخی برخوردها و طرح‌ها تنها در آنجا اجرا شود و نگاه مسئولین استان هم خارج از نگاهی باشد که در دیگر استان‌ها حکمفرماست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موسوی لاری: “پارلمان اصلاحات” نهاد بالادستی اصلاح‌طلبان می‌شود

نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری گفت که پارلمان اصلاحا یک تشکیلاتی است که بعد از شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری به‌عنوان نهاد بالادستی شورا کارش را شروع می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد حسینی: جمنا آمادگی مدیریت لیست‌های انتخاباتی سال ۹۸ را دارد/ رئیسی در جلسات جمنا شرکت می‌کند، اما درباره قالیباف خبری ندارم

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از آغاز رایزنی‌ اصولگرایان برای رسیدن به یک ساز و کار مناسب برای انتخابات ۹۸ خبر داد.سید محمدحسینی گفت: صحبت در مورد انتخابات سال ۹۸ زود به نظر می‌رسد. اکنون باید افکارعمومی را نسبت به عدم تحقق وعده های انتخاباتی نمایندگان جناح رقیب آگاه کنیم و این امر هم با بازنمایی موضع گیری های نمایندگان در زمان رقابت های انتخاباتی محقق می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کمیسیون سیاسی مجمع حضور سپنتا نیکنام را تایید کرد / کمیسیون قضایی مخالف است

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی در زمینه حضور اقلیت های مذهبی در شوراهای اسلامی شهر و روستا هفته آینده تعیین تکلیف می شود.نظرنهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد حضور اقلیت‌ها اگر مطابق مصوبه مجلس باشد، پس از تعیین تکلیف نهایی ابلاغ خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:حادثه مدرسه غرب تهران ربطی به سند ۲۰۳۰ ندارد/ این حادثه آسیب بزرگی برای نظام تعلیم و تربیت ما است/ آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اتفاق رخ داده در مدرسه‌ای در غرب تهران، اتفاق روی داده را نشات گرفته از خلاءهای موجود در سیستم آموزش و پرورش دانست و ضمن تاکید بر اصلاح آنها گفت: نباید این موضوع باعث شود تا ساحت آموزش و پرورش دچار خدشه شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

امام جمعه اصفهان: روایت داریم اگر فردی سه هفته نماز جمعه را ترک کند، باید خانه را روی سرش خراب کرد

سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت نمازجمعه افزود: نمازجمعه یک واجب عینی است که روایت داریم اگر فردی سه هفته از روی بی اعتنایی نمازجمعه را ترک کرد باید خانه را روی سرش خراب کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید احمد خاتمی: موسسه FATF به بهانه مبارزه با تروریست،ما را زیر نظر دارد

سید احمد خاتمی بیان داشت: آمریکا کشوری نیست که قابلیت مذاکره را داشته باشد و همانطور که پیداست آمریکا شیطان بزرگی است که با این شیطان آتش بسی وجود ندارد.برخی از سران آمریکا جدیدا اذعان کردند که تحریم‌هایی وضع می‌کنیم که در تاریخ بی‌سابقه باشد ما هم به فضل خدا جوابی خواهیم داد که در تاریخ بی سابقه باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

موسی غنی نژاد: دور باطل ارزپاشی و پول‌پاشی/ تا کی باید تاوان انکار علم و عقل سلیم از سوی صاحبان قدرت را پرداخت؟

دکتر موسی غنی نژاد نوشت: درخواست ثبت‌سفارش برای واردات کالا در دو ماه اخیر به‌شدت بالا رفته است. نزدیک به نیم قرن است که مسوولان دولتی در ایران، با سیاست‌گذاری‌های نادرست اقتصاد ملی را دچار دور باطل پول‌پاشی، ارزپاشی و اتلاف منابع کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عباس عبدی: «ترس مدرن» چیست؟/ ترس انسان در دنیای امروز چه تفاوتی با گذشته پیدا کرده است؟

عباس عبدی، پژوهشگر مسائل اجتماعی گفت: بزرگترین ترسی که بشر امروز می‌تواند داشته باشد، به ویژه بعد از جنگ جهانی دوم، ترس از جنگ هسته‌ای است که البته این روزها این ترس کمرنگ‌تر شده است. یک زمان مسائل بهداشتی و ایدز منشاء ترس بشر بود و حتی نظام محدودی از روابط اجتماعی را تا حدی تغییر داد. به هر حال این موارد پیش می‌آید و انسان هم تا حدی بر آنها غلبه می‌کند و برخی از جاها هم غلبه پیدا نمی‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گلاره عباسی بازیگر سریال «شهرزاد»:مردم دلشان برای «شهرزاد» تنگ می‌شود/ کار با حسن فتحی جذابیت‌های خاص خودش را داشت/ دوشنبه‌های بدون «شهرزاد» سخت خواهد بود

گلاره عباسی با اشاره به حضورش در سریال «شهرزاد» به عنوان بازیگر گفت: «همکاری با حسن فتحی برای من جذاب و متفاوت بود. تجربه خاصی را کسب کردم. حسن فتحی کارگردانی توانا است که قصه و روایت را به صورتی شاعرانه تعریف می‌کند.»
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید
سید احمد خاتمی: FATF پنجره ورود خائن‌هایی است که ۴۰ سال پیش آنها را با خفت از کشور بیرون کردیم

امام جمعه موقت تهران گفت: FATF پنجره ورود خائنینی است که ما ۴۰ سال پیش آنها را باخفت و خواری از کشور بیرون کردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آملی لاریجانی:تایید وکلا در جرایم امنیتی، پیشنهاد دستگاه قضایی نبوده / وکلای مورد تایید در جرایم امنیتی صرفا مربوط به «تحقیقات مقدماتی» هستند / متأسفانه برخی وکلا بادوربین تلفن همراه خود ازبرخی پرونده ها و اطلاعات آن تصاویری ثبت و منتشر کرده اند/چنین اقدامی مطمئناً برخلاف حقوق عموم مردم و مصلحت عمومی است/ اصلاحیه تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری را تهیه کرده ایم

رئیس قوه قضاییه گفت: رئیس جمهوری فعلی آمریکا علاوه براینکه قابل اعتماد نیست، از عدم تعادل روحی و روانی نیز رنج می برد چنانکه همه مشاهده کردند چند روز قبل پس از امضای بیانیه گروه «جی۷»، امضای خود را در هواپیما پس گرفت! این نوعی تفرعن جدید است. فرعون ها تصور می کرده و می کنند که با قدرت ظاهری قادر به انجام هر اقدامی هستند؛ حال آنکه چنانکه قرآن نیز تصریح کرده است عزت و قدرت تنها از آن خداست. فرعون ها تخیل قدرت می کنند. عزّت و قدرت مومنان ناشی از عزّت و قدرت حق تعالی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محسن هاشمی: بعضی‌ها زیر پاگذاشتن شایسته‌سالاری را جوان‌گرایی معرفی کرده‌اند! / انتصاب‌ها در شهرداری نباید باندی و جناحی یا خانوادگی باشد

رئیس شورای شهر تهران ، آسیب‌های ناشی از عدم بکارگیری نیرو‌های متخصص در حوزه‌های تخصصی‌شان را به بخش خانواده، نظام آموزش عالی و در نهایت آسیب به دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: آسیبی که به خانواده و خود این متخصصان جوان وارد می‌شود، این پیامد را دارد که با عدم استفاده از توانمندیشان دچار نارضایتی، رخوت و یاس و ناامیدی می‌شوند و برخی از آن‌ها در برابر فرصت‌های شغلی و تحصیلی خارج از کشور، گزینه مهاجرت را انتخاب می‌کنند.همچنین آسیبی که به نظام آموزش عالی وارد می‌شود این است که با هزینه قابل توجه، نیرو تولید می‌کند، اما زمانی که از این نیرو‌ها استفاده صحیح نشود، عملا منابع سیستم آموزشی کشور هدر می‌رود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاسخ وزارت خارجه به شبهات درباره سفرهای ولایتی به مسکو

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره سفرهای ولایتی به مسکو گفت: آقای ولایتی از تجارب ارزشمندی در حوزه‌ سیاست خارجی برخوردارند اما اینکه تعداد سفرهای ایشان به روسیه بیش از تعداد سفرهای وزیر امور خارجه باشد فکر می‌کنم که یک آمار اشتباهی است.آقای ولایتی هم چندین سفر به روسیه داشتند، ایشان به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در بزنگاه‌هایی ماموریت‌هایی را دنبال می‌کردند و موضوعات سیاست خارجی را پیگیری می‌کنند و ایشان تا آنجا که من می‌دانم ارتباط خوبی با وزارت خارجه دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

درنشست‌حامیان ستاد روحانی در گیلان‌مطرح‌شد:دولت خودش را بی‌نیاز از حامیانش نمی‌داند/ سوریه‌شدن آرزویی است که بعضی در سر می‌پرورانند/ نباید راه را برای مخالفان بازکنیم

در ضیافت افطاری که استاندار گیلان نیز میهمان ویژه آن بود جمعی از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی به بیان نظرات خود پیرامون دولت دوازدهم پرداختند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو کمیسیون صنایع و معادن خبر داد؛جلسه اضطراری کمیسیون صنایع برای بررسی قراردادهای پژو و رنو/ رسیدگی به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو

نماینده کردکوی از برگزاری جلسه اضطراری کمیسیون صنایع برای بررسی قراردادهای پژو و رنو خبر داد و گفت: در جلسه فردا کمتر به بحث قیمت‌ها وارد می‌شویم و بیشتر قراردادها را در این حوزه بررسی خواهیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جهانگیری:برنامه‌ریزی دقیقی برای اولویت‌بندی منابع مالی در راستای کاهش آثار تحریم‌ها انجام شده است/ در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل آب شرب آبادان و خرمشهر حل شود

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رویترز خبر داد؛کاهش واردات نفت ایران توسط شرکت هندی «نایارا»

کاهش خرید نفت توسط نایارا آخرین نشانه‌های توقف سفارشات کشورهای آسیایی از ایران بعد از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رویترز خبر داد؛توقف خدمات یک شرکت حمل و نقل آلمانی در تهران/ خروج سومین کمپانی کانتیری بزرگ جهان از بازار ایران

شرکت «هاپاگ لیولد» هامبورگ، پنجمین کمپانی بزرگ کانتینر در جهان، اعلام کرده که فرآیند توقف انتقال کالاهایی که شامل فهرست تحریم‌های آمریکاست را در مدت زمان تعیین شده از سر خواهد گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واکنش ایران به بیانیه پایانی گروه هفت

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اصرار بر رفتار و اقدامات یکجانبه و خودخواهانه دولت آمریکا تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی به شمار می آید که این روزها جهان بویژه دیگر اعضای گروه ۷ نمونه های آشکار آن را شاهد هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس دفتر سیاسی حماس:روابط امروز با ایران ممتاز و پیشرفته است/ امیدواریم سوریه به جایگاه منطقه‌ای خود بازگردد

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش از هیچ‌گونه محور عربی یا منطقه‌ای علیه د دیگری پشتیبانی نمی‌کند و روابط آن با ایران و قطر بسیار خوب است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف:در اجلاس شانگهای بر حمایت قاطع از برجام تاکید شد

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری از تاکید طرف‌های حاضر در اجلاس شانگهای بر لزوم حمایت از برجام خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس قوه قضاییه:انتشار فهرست وکلای مورد تأیید، اجرای قانون بود/ ما هم نسبت به مفاد تبصره منتقد هستیم

رئیس قوه قضاییه، ضمن پاسخ به برخی انتقادات پیرامون انتشار فهرست وکلای مورد تأیید در پرونده های امنیتی، این اقدام را اجرای قانون عنوان کرد و با بیان اینکه ما هم نسبت به تبصره مذکور منتقد هستیم و بر همین اساس اصلاح آن را به نحو دیگری به مجلس محترم پیشنهاد داده ایم، به دادگستری های سراسر کشور اعلام نمود که در چارچوب مستفاد از تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری که ظاهر آن اختصاص اسامی اعلامی به مرحله تحقیقات مقدماتی است عمل کنند و لذا دادگاه های بدوی و تجدیدنظر نباید نسبت به پذیرش وکلای خارج از این فهرست امتناع نمایند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

استاندار تهران:ملاک جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی استان تهران نیازمند اصلاح است

استاندار تهران با بیان اینکه آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی موجود باید در برنامه ریزی‌ها گنجانده شود، تاکید کرد: ملاک جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی استان تهران نیازمند اصلاح است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

معاون اول رییس‌جمهور:فاصله کشورهای پیشرفته با ایران در بخش نانو فاصله چندان زیادی نیست/ صدور دستور بررسی تنگناهای بودجه‌ای در بخش نانو

جلسه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو عصر دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

توکلی: بیماری هاشمی شاهرودی مانع کار مجمع نشده

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیماری آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی که خدا ایشان را شفا دهد هیچ روزی مانع کار مجمع نشده است. اگر ایشان نتواند بیاید آقای موحدی‌کرمانی جلسات را اداره می‌‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزارت کشور: «بیمه کولبران» منتفی است

شهریار حیدری، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور، از ابلاغ آیین‌نامه «ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی» و همچنین آیین‌نامه «ساماندهی ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تن (ته‌لنجی)» به استانداران و دستگاه‌های ذی‌ربط خبر داد. او در این میان هم گفت که به علت اینکه کولبری، یک فعالیت موقتی است، بیمه آنها منتفی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فعالیت ۳۲ هزار کسب و کار اینترنتی در کشور

سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی گفت: هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور در حال فعالیت است. این تعداد هویتشان مشخص شده است و ۱۸ هزار کسب و کار دیگر در مرحله تأیید هویت هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

واعظی: این روزها سر روحانی بسیار شلوغ است / روش او تغییری نکرده؛ لازم باشد در جلسات مجمع حاضر می‌شود

رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره غیبت رئیس‌جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روش آقای رئیس‌جمهور برای حضور در جلسات مجمع با گذشته فرقی نکرده است اما این روزها سر ایشان بسیار شلوغ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ظریف: در اجلاس شانگهای برعملیاتی شدن تعهدات برجامی تاکید شد / در صحبت‌های روسای جمهور چین و روسیه، انجام تعهدات برای اطمینان از بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام مشهود بود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حمایت جهانی از برجام در اجلاس شانگ‌های، گفت: استفاده ایران از مزایای اقتصادی برجام و عملیاتی شدن تعهدات روسیه و چین و همچنین کشور‌های اروپایی امضا کننده این توافق بین المللی مورد تاکید قرار گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ذوالنور: اروپا به امید دلالی در برجام مانده / ترامپ آرزوی مذاکره با ایران را به گور می‌برد

مجتبی ذوالنور گفت: گزارش‌های سه ماهه وزارت امور خارجه درباره برجام، همچنان به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارسال می‌شود. در شرایط فعلی ضرورتی برای تهیه این گزارش در کمیسیون احساس نشد چرا که دیگر برجامی وجود ندارد. با این حال وزارت امور خارجه گزارش‌های خود را برای کمیسیون ارسال می‌کند، اما ما خیلی ضرورتی در این رابطه احساس نمی‌کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزارت بهداشت: استعفای وزیر بهداشت، صد درصد شایعه است

سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به شایعه استعفای وزیر بهداشت گفت: این حرف را باید به عنوان دروغ ۱۳ مطرح می‌کردند. تاکید می‌کنم که چنین حرفی صد در صد شایعه و ۱۵۰ درصد بی‌اساس است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنگوی وزارت خارجه:در مذاکراتی که با مقام های روسی در تهران و مسکو داشتیم مواضع آنها پیرامون لزوم خروج ایران از سوریه تایید نشد

قاسمی گفت: امیدواریم لایحه FATF در دو ماه آینده به تصویب برسد. مزایای بسیاری برای جمهوری اسلامی ایران درصورت پیوستن به این لایحه وجود دارد.بهرام قاسمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن عرض تسلیت درگذشت یمین مردوخ کردستانی گفت: ایشان به عنوان خبرنگار پیشکسوت دارای تجارب بسیاری بودند و امیدواریم نسل جوان عرصه رسانه بتواند در همان مسیر و روش‌ها، راه را ادامه بدهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هشدار نسبت به شیوع بالای ویروس HPV در ایران/ تزریق واکسن از ۱۲ سالگی ضروری است

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در واکنش به برخی اظهارنظرها در رابطه با ویروس HPV که این ویروس می‌تواند از طریق تماس جنسی یا تماس بین پوست و پوست از فرد مبتلا به ویروس، منتقل شود، گفت: عده‌ای با اظهارنظرهای نامربوط ما را خسته کرده‌اند، آنها در واکنش به نگرانی بسیاری از فعالان اجتماعی اظهارات بی‌اساسی مطرح می‌کنند و با این اظهارات با سلامت مردم بازی می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حمله مهاجمین برای فراری دادن زندانیان در خوزستان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامهرمز گفت: ظهر امروز مامورین نیروی انتظامی رامهرمز در حال انتقال متهمین از دادگستری شهرستان رامشیر به زندان رامهرمز بودند که توسط ۲ تن راکب موتورسیکلت مسلح ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند.این موضوع در حوزه قضایی شهرستان رامشیر بوقوع پیوسته و هیچکدام از زندانیان موفق به فرار نشده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طعنه سخنگوی وزارت خارجه به دلواپسان: مگر شرکتی در ایران وجود داشت که برود!

بهرام قاسمی گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام برخی شرکت ها که در ایالات متحده سهام دارند با مشکل مواجه خواهند شد. هر شرکت با شرکت دیگری متفاوت است. باید صبر کنیم تا ببینیم چه اقداماتی در پیش است. طرف ایرانی هم طبق قرارداد با شرکت های خارجی برخورد خداهد کرد. وزارت خارجه هم در کنار دستگاه های اقتصادی خواهد بود و در صورت نیاز اقدام خواهیم کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اظهارات سردار سلیمانی درباره دخالت سعودی‌ها در انتخابات لبنان: عربستان ۲۰۰ میلیون دلار صرف انتخابات لبنان کرد، اما حزب‌الله لبنان پیروز شد

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس طی سخنانی درباره انتخابات اخیر لبنان، گفت: انتخابات اخیر لبنان یک رفراندوم بود. خدمت امام جمعه توضیح می‌دادم که چرا این انتخابات یک رفراندوم بود. کسانی که ناشیانه و نادانسته تحلیل‌های غلط می‌کنند باید بدانند که این انتخابات در شرایطی صورت گرفت که همه حزب‌الله را در دخالت در امور سوریه، لبنان، عراق، یمن و منطقه متهم می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گشتی لا به لای آگهی‌های نماز و روزه استیجاری/ هر ماه نماز قضا ۱۰۰ هزار تومان و هر ماه روزه ۴۵۰ هزار تومان/ تخفیف برای نماز بالای ۳ سال!

ادای دین نماز و روزه مردگان، این روزها برای خیلی‌ها اشتغالزایی کرده. چه کاری بهتر از این برای یک خانم ۷۰ ساله که تنها کنج خانه نشسته. هم ثواب می‌برد و هم درآمدی کسب می‌کند. حتی کار آنقدر بالا گرفته که در سایت‌های پربازدید هم برای این کار آگهی می‌دهند؛ آگهی‌هایی عمدتاً با عنوان «نماز و روزه استیجاری» که در آن به شما اطمینان می‌دهند اعمال توسط طلبه سطوح عالی یا فرد مورد اطمینان، انجام می‌شود و موازین شرعی به طور کامل رعایت خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کمالوندی : اجرای FATF شاید به نفع کشور باشد

معاون بین‌الملل سازمان انرژی اتمی می‌گوید که در حال حاضر طرف مقابل بخشی از اقدامات ایران در صورت خروج اروپا از برجام را می‌داند اما در صورت خروج اروپا از برجام خواهیم گفت که چه اقداماتی را انجام خواهیم داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روسیه: ارتش آزاد سوریه درحال تدارک برای حمله شیمیایی است

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: تروریست های «ارتش آزاد سوریه» به کمک نیروهای اطلاعاتی آمریکا در حال تدارک حمله شیمیایی جدید برای توجیه حمله دوباره به سوریه هستند.آنان درحال طرح ریزی فتنه جدیدی با استفاده از گاز کلر در استان دیرالزور سوریه هستند تا بهانه جدیدی به دست ائتلاف آمریکایی برای حمله به مواضع دولتی سوریه بدهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هنیه: ایران کشوری محوری و مهم در منطقه است/ هیچ وقت در حال دشمنی با نظام سوریه نبودیم

رئیس دفتر سیاسی حماس بیان داشت: ما روابط خود با سوریه را قطع نکردیم اما برخی شرایط روابط ما را به سطح فعلی رسانده است. سوریه کشوری برادر است و دولت و نظام سوریه همیشه از حق فلسطینیان حمایت کرده‌اند. وی گفت: رابطه با مصر صرف نظر از نظام حاکم در این کشور، روابطی راهبردی است. ما در حالی که روابطی قوی با مصر داریم، روابط قوی خود با قطر و ایران را نیز حفظ می‌کنیم. ایران کشور محوری و مهمی در منطقه است و روابط ما ابعادی استراتژیک دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو فراکسیون امید: با مسکوت گذاشتن CFT به کشورهای خارجی بهانه‌ دادیم/ بعضاً فکر می‌کنیم روسیه و چین دایه دلسوزتر از مادر هستند

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با انتقاد نسبت به حواشی جلسه روز گذشته مجلس، این اقدامات را موج‌سواری، پوپولیسم و سوءاستفاده از احساسات مردم خواند با تاکید بر تایید لوایح چهارگانه از سوی شورایعالی امنیت ملی، گفت که وقتی عده‌ای اجازه تصمیم‌گیری نمی‌دهند می‌توانیم بنابر قانون به رای مردم رجوع کنیم و درعین حال تاکید کرد که نباید بیش از حد به اروپا اتکا کنیم، چرا که روسیه و چین هم کار خاصی برای ما نکرده‌اند و صرفاً دنبال منافع خود بودند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو مجلس خبرگان: رهبری اروپا را قابل اعتماد نمی دانند، به نظر عقلا هم به اروپا نمی‌توان اطمینان داشت

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حرف‌های ترامپ فاقد منطق، استدلال و بی‌پایه بوده و برای اکثریت مردم آمریکا این امر روشن شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با دیده بان ایران مطرح کرد؛دلیل تعویق در تصویب FATF ، بررسی بیشتر در این رابطه و همچنین جویا شدن نظر رهبری بود/ حکومت ما در جهان منحصر بفرد است

این عضو فراکسیون امید در خصوص دلیل به تعویق افتادن تصویب FATF بیان کرد: در رابطه با تعلل صورت گرفته در امر باید گفت که مجلس با توجه به شرایطی لزوم بر بررسی هرچه بیشتر پیوستن به این کنوانسیون را در نظر گرفت لذا جلسات متعددی چه کمیسیون ها و چه تمامی نمایندگان برای بررسی کارشناسانه این موضوع و همچنین مسئله مهم و به روز برجام را در ارتباط با این مسئله خواهند داشت. از طرفی نظر رهبری نیز در این امر بسیار کارساز و برای ما راه گشا خواهد بود لذا تصمیم و نظر ایشان نیز در این مسئله تاثیر گذار خواهد بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

داوود هرمیداس باوند: آنچه کودتای انگلیس و امریکا را رقم زد عوامل داخلی بود

داوود هرمیداس باوند گفت: انگلیس پس از ملی شدن نفت ایران اعلام کرد نفت ایران حکم کالای قاچاق را دارد و صدور آن غیرقانونی است و بنابراین علیه یک شرکت ژاپنی که نفت ایران را حمل کرده بود اعلام جرم کرده بود و جالب است که این دادگاه نیز به نفع انگلیس تمام نشد و آن شرکت ژاپنی مجرم شناخته نشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 حق آزادی انتخاب وکیل/علی نجفی توانا
حق دفاع حضور قانونمند و آزادانه وکیل در فرآیند دادرسی از جلوه‌های یک حکومت مردم‌سالار و دموکراتیک است. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل ٣۵ با پذیرش حضور وکیل در چارچوب تعهدات بین‌المللی و یک نظام دادرسی عادلانه استوانه اصلی وجود یک نهاد دفاعی مستقل را ایجاد کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 جعفرزاده ایمن‌آبادی:به‌گفته رهبری، مجلس محل مباحث حکیمانه است

به نظر می‌رسد با این تعویق ٢ماهه عملا انرژی دلواپسان گرفته شد. این یک تاکتیک بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هادی غفاری مطرح کرد: مهم‌ترین نیاز کشور؛ وحدت و توجه به مستضعفین

هادی غفاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در کنار وحدت، توجه به مستضعفین را یکی از مهم‌ترین نیاز‌های امروز کشور می‌داند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمود صادقی:عمل به اصلاح‌طلبی تنها راه خنثی‌کننده توطئه‌های براندازان است

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید که نقش پررنگی در توییتر دارد و بارها در معرض این حملات قرار داشته در مورد هدف و چرایی هجمه به اصلاح‌طلبان از سوی براندازان می‌گوید: بخشی از براندازان به طور آشکار با بیگانگان پیوند دارند. بخشی از آنها ممکن است بدنه اجتماعی باشند اما عمدتا اپوزیسیون خارج کشور هستند که در فضای واقعی جامعه حضور ندارند و تلاش می‌کنند با تشدید نارضایتی‌ها در سطح جامعه عمل کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

جامعه دو‌قطبی به کجا می‌کشد؟/ناصر فکوهی

تاکنون بارها بحث دو‌قطبی شدن جامعه ایران مطرح شده و از متخصصان درباره آن اظهار‌نظر خواسته‌ شده است. دلیل، تا اندازه زیادی روشن است: به نظر می‌رسد ما ایرانیان، در زندگی روزمره و قضاوت‌هایی که باید بر اساس آنها به تصمیم‌گیری‌های مهمی برای زندگی‌مان برسیم، اغلب به‌شدت دو‌قطبی فکر می‌کنیم

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد غروی، عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم :توهین به صالحی از روی جهالت و نادانی بود/ صالحی از خدمتگزاران کشور است

یک عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم درباره توهین به علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در راهپیمایی روز قدس گفت: این حرکات از جهالت و نادانی نشات می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 کارشناس سرمایه‌گذاری دانشگاه اسکس انگلستان، راهکارهای عبور از تحریم‌ها را بررسی کرد/۴۰۰‌ میلیارد دلار پول بلوکه‌شده
برجام که می‌رفت تا به گمان برخی از کارشناسان افق روشنی را پیش‌روی اقتصاد ایران بگشاید و فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی، توسعه بازار، تجارت، انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین بیافریند، با خروج آمریکا از آن و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه، به چالشی جدید برای ایران، اتحادیه اروپا و سایر کشورها تبدیل شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

این توهین‌ها باسابقه است

چند سالی است که دیگر توهین به یک مقام مسئول در مجامع عمومی یا رسانه‌ها به امری عادی تبدیل شده است. چند سالی است که حاشیه بر متن اغلب مراسم‌های رسمی و نیمه‌رسمی که در سطح عموم برگزار می‌شود، می‌چربد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فرهاد جعفری به دلیل حمایت از دختران خیابان انقلاب و نشر اکاذیب بازداشت شده است

پدر فرهاد جعفری – درباره بازداشت شدن فرزندش به ایسنا گفت: فرهاد روز ۱۱ خردادماه بازداشت شده است. امروز با او ملاقات داشتم و گفت دلیل بازداشتش حمایت از دختران خیابان انقلاب و نشر اکاذیب عنوان شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 انزوا طلبی، آفت توسعه است
در شرایط کنونی خروج آمریکا از برجام سبب آشفتگی اقتصاد ایران شده است، اما در چنین شرایطی برخی از بازگشت تحریم‌ها استقبال می‌کنند البته پس از این اتفاق کشورهای اروپایی حمایت خود از برجام را اعلام کرده‌اند اما هنوز هم نگرانی‌هایی وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ناصر ایمانی:ظریف محافظه‌کار می‌شود

بعد از خروج آمریکا از برجام انتقادات زیادی نسبت به تیم مذاکره کننده به وجود آمد؛ به نظر می‌رسد فشارها هم بیشتر متوجه آقای ظریف به عنوان وزیر امورخارجه است. با این تعابیر به نظر شما دکتر ظریف بین حاکمیت و دولت کجا قرار می‌گیرد؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید:طومار نویسی در مجلس، سوءاستفاده از احساسات مردم است/ فرصت از دست رفت

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با انتقاد نسبت به حواشی جلسه روز گذشته مجلس، این اقدامات را موج‌سواری، پوپولیسم و سوءاستفاده از احساسات مردم خواند و گفت وقتی عده‌ای اجازه تصمیم‌گیری نمی‌دهند می‌توانیم بنابر قانون به رای مردم رجوع کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 ممنوعیت ۴۰ ساله حضور حشمت مهاجرانی در صدا و سیما برداشته شد

سرانجام شایعه ها به‌واقعیت پیوست و ممنوعیت ۴۰ ساله حضور یکی از بزرگان فوتبال در تلویزیون برداشته شد. دقایقی قبل حشمت مهاجرانی به اتفاق علی پروین در برنامه ۹۰ حضوریافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ارزیابی وضعیت ژانرهای مختلف سینمایی در میزگرد «ایران» با حضورپرویز جاهد ، جواد طوسی و محمدعلی سجادی/بزرگترین قربانی فضای سیاست زده خود «سینما»ست.

نبود تنوع ژانر در سینمای ایران، بررسی وضعیت ژانر کمدی، مافیای اکران، جایگاه سینمای ایران در بازارهای جهانی و انتظارات و اقبال جشنواره‌های جهانی به آن و در نهایت چشم‌انداز سینمای کشورمان بخشی از موضوعاتی است که در نشستی با پرویز جاهد (منتقد سینما)، جواد طوسی (منتقد سینما) و محمدعلی سجادی (فیلمساز) به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید محمود حسینی احتمال انتصاب خود به عنوان معاون شهردار تهران راتکذیب کرد

وی اظهار داشت:آقای افشانی با او دراین خصوص تاکنون هیچ صحبتی نداشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نشنال اینترست: استراتژی ترامپ در قبال ایران لحظه ای و کوتاه مدت است

نشنال اینترست نوشت: سخنرانی اخیر مایک پومپئو، وزیر امور خارجه، در مورد ایران با عنوان «بعد از توافق: یک استراتژی جدید در قبال ایران»، در واقع هیچ چیز جدیدی نداشت. تکرار خسته کننده همان استدلال ها با همان اشتباهات و اطلاعات گمراه کننده، بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ادعای نتانیاهو: ایران اسرائیل را به کشورهای عربی نزدیک کرد

بنیامین نتانیاهو که در کنفرانس یهودی آمریکایی «دموکراسی و دستاوردهای اقتصادی» در قدس سخن می گفت، مدعی شد: تهران برای دستیابی به سلاح هسته ای تلاش می کند اما این کشور یک کار خوب هم انجام داده،  آن هم اینکه اسرائیل را به کشورهای عربی نزدیک کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وبگاه آمریکایی: با کمک واشنگتن، دموکراسی در ایران برقرار می‌شود

یک وبگاه آمریکایی در یادداشتی با اشاره به اظهارات ضدایرانی اخیر توسط مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا درباره برقراری دموکراسی در ایران آن هم با کمک ایالات متحده ابراز امیدواری کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

هیاهوی اقلیت عقب نشینی اکثریت!

دو روز گذشته مجلس شورای اسلامی شاهد اتفاقات عجیبی در صحن بود. عده ای تومار باز کردند، عده ای به مخالفت و ربط دادن موضوعات بی ربط به هم کوشیدند و قشری دیگر در رای پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم درجا زدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فرصت ها و تهدیدهای پیش رو

کرم محمدی در سرمقاله روزنامه مردم سالاری نوشت؛ فضای سیاسی کشور، فضای دگرگون شونده و متغیر و به عبارتی دیگر این فضا همواره سیال و در حال عوض شدن است. برخی عوامل و عناصر هر واحد سیال و یا جغرافیایی برای بقا نیازمند تلاش، کوشش، شناخت و اقدام بهنگام برای پیشگیری از غافلگیری در برابر حوادث ناگهانی اعم از طبیعی و غیرطبیعی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سید رسول موسوی :چین و روسیه در روابط بانکی از توان اروپا برخوردار نیستند/ پوتین هرگونه توافق جدید خارج از برجام را قابل بحث می‌داند

سفیر پیشین ایران در فنلاند تاکید کرد: کسانی که تصور می‌کنند روسیه در چارچوب دیدگاه‌های ایران به محور مقاومت وارد شده و در جهت خواست محور مقاومت در سوریه عمل می‌کند، دچار اشتباه تحلیلی شده‌‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباحی‌مقدم :باید صدای واحد از ایران شنیده شود/ دستور رهبری در چارچوب برجام است

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به دستور رهبری برای آمادگی‌های لازم هسته‌ای گفت: این اقدام فعلا در چارچوب برجام است و فرض بر این است که اروپایی‌ها جدی پای معرکه بیایند و بپذیرند که از برجام حمایت عملی کنند و منافعی که برای ما از ناحیه برجام باید تامین شود را در نظر بگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

می خواهند کاری کنند که بگوییم برجام برای ما ضروری نیست/ دولتمردان بدون نظر رهبری کاری انجام نمی دهند

دبیرکل حزب اسلامی کار تاکید کرد: دولتمردان مداران بدون نظر رهبری کاری را انجام نمی دهند که به نفع جامعه ما نباشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنان اخیر رهبری اتمام حجت با اروپایی‌ها برای تصمیم‌گیری درباره برجام بود/ تحریم‌های آمریکا دیگر تاثیر قبل را ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است اروپا ضمانتی به ایران بدهد باید زودتر مشخص شود و سخنان رهبری اتمام حجت برای تسریع در تصمیم‌گیری آنها در قالب برجام بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روسیه: فعلا جایز نیست ایران از سوریه خارج شود

سفیر روسیه در لبنان اظهار داشت، جایز نیست و امکان ندارد حزب‌الله لبنان و ایران در این شرایط از سوریه خارج شوند زیرا که روند نابودی تروریسم هنوز به سرانجام نرسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

افشاگری آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا؛دیدار محرمانه یک مقام ارشد اماراتی و نتانیاهو با محوریت ایران در قبرس

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا متوجه تماس‌های تلفنی بین مقام‌های ارشد امارات متحده عربی و مقام‌های اسرائیل از جمله تماس‌هایی بین یکی از شیوخ ارشد اماراتی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پایکوبان شکست برجام/داوود هرمیداس‌باوند استاد روابط بین‌الملل

هم‌زمان با تحولات ماه‌های اخیر در فضای بین‌الملل و در بحبوحه تهدیدات ترامپ علیه ایران و برجام، شعارها و مواضع برخی افراد که بعضا در قوه مقننه یا سایر دستگاه‌ها مسئولیت دارند، هزینه‌هایی را برای ملت ایران ایجاد کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 مسیح در قصر؛ تاریخ شفاهی از نوعی دیگر/سیدعلیرضا حسینی‌ بهشتی
در کشوری مثل کشور ما که تاریخ‌نگاری، به‌ویژه اگر به دوره معاصر مربوط باشد و خاطره‌نگاری، اعم از آنکه خودنگار باشد یا دیگرنگار، سنتی رایج نیست، انتشار هر متنی که بازتاب زمانه از دریچه نگاه هر فردی باشد، برای هر جست‌وجوگری که در پی بازسازی تصویری کامل‌تر از گذشته است،

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رئیس بخش معاینات روان‌پزشکی سازمان پزشکی‌قانونی : ناظم خاطی، روانی و منحرف جنسی نیست

پشت تلفن زنی با صدای لرزان صحبت می‌کند که ما با نام مستعار مریم صدایش می‌کنیم. مریم مادر یکی از دانش‌آموزان مدرسه غیرانتفاعی در منطقه ۲ تهران است که اولین کسی است که از اتفاقات عجیب مدرسه از طریق موبایل پسرش باخبر می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تشکل ها؛ اپوزیسیون یا مشاور؟

محمد رضا بهرامن در نوشتاری با عنوان تشکل ها؛ اپوزیسیون یا مشاور؟ در روزنامه اعتماد نوشت، این روزها وقتی به مصاحبه برخی از همکارانم در سایر تشکل‌ها نگاه می‌اندازم متوجه می‌شوم حرف‌هایی را می‌زنند که بسیار عوامانه‌است. شاید اگر از میوه فروش سر کوچه هم بپرسیم این حرف‌ها را به زبان می‌آورد. مردم کوچه و بازار اگر غر بزنند قابل درک است چون با توجه به اینکه روزنامه نمی‌خوانند، از آمارهای اقتصادی کلان کشور مطلع نیستند، شرایط موجود را درک نکرده‌اند، تحلیل خاص خود را دارند…

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ابراز خرسندی نهادهای اطلاعاتی اسرائیل از نتایج فشارهای ترامپ بر ایران

نهادهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نتایج فشارهای رییس جمهور آمریکا علیه ایران از جمله اعمال مجدد تحریم ها را بهتر از آنچه پیشتر پیش بینی شده بود، دانست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزارت کشور: افراد نامعلوم با اهداف نامشخص، پروژه تخریب وزیر کشور را کلید زده اند

مرکز اطلاع‌‌‌رسانی و امور بین‌‌الملل وزارت کشور تاکید کرد: قرار دادن نام مقامات اجرایی کشور در کنار متهمان دارای احکام قطعی کیفری اقدامی غیراخلاقی و غیر حرفه‌ای است که با اهداف نامعلومی پروژه فضاسازی تخریبی علیه وزیر کشور را دنبال می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چرا سرمایه‌ ایرانی‌ها به وطن برنمی‌گردد؟جلوگیری ازنقض حقوق مالکیت سرمایه‌گذار | کاهش میزان دخالت دولت در اقتصاد

پرونده جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور،اگر مثنوی هفتادمن کاغذ نباشد،دست کمی از آن ندارد.تقریبا همه دولت های بعد از جنگ برنامه داشتند که از سرمایه ایرانیان خارج از کشور برای توسعه و تکمیل زیرساخت های اقتصادی بهره بگیرند،اما هر بار بعد از مطرح شدن و به اصطلاح داغ شدن خبر،از دستور کار دولت ها خارج شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباحی‌مقدم: دستور هسته‌ای رهبر برای آمدن جدی اروپایی‌ها پای برجام است/ رهبری گفتندبه گذشته نپردازید

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به دستور رهبری برای آمادگی‌های لازم هسته‌ای گفت: این اقدام فعلا در چارچوب برجام است و فرض بر این است که اروپایی‌ها جدی پای معرکه بیایند و بپذیرند که از برجام حمایت عملی کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کارشناسان اقتصادی بررسی کردند؛دلیل مسدود شدن حساب ایرانیان در گرجستان؛ پولشویی یا کارت اقامت؟

رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تهران درمورد ماجرای مسدود شدن حساب ایران درگرجستان گفت : این مسئله عمومیت نداشته است و مربوط به برخی از بانک های گرجستان بوده است و تنها مربوط به افرادی که فاقد کارت اقامت دارند و مختص به یک بانک می شده است که دربخشنامه دوم نیز اصلاحیه ای برای رفع نگرانی مردم داده شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

گزارش از آخرین وضعیت مدرسه معین؛۴ مدیر نظارتی به خاطر تجاوز به دانش آموزان عزل شدند/ شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در حال بررسی انحلال مدرسه

سخنگوی کمیسیون آموزش بر این عقیده است که به خاطر موضوع تجاوز به دانش آموزان باید جلوی فعالیت مدرسه معین گرفته شود زیرا نظام آموزش را لکه دار کرده است و از اعتماد مسئولان سوء استفاده شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شورای شهر رشت تغییر کرد؛قوی‌تر شدن دست اصلاح‌طلبان رشتی برای تغییر شهردار +جدول تغییرات

تعداد اصلاح‌طلبان حاضر در شورای شهر رشت به چهار نفر خواهد رسید و با تعداد اصولگرایان برابر خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید