اخبار روز بین الملل ؛ دیدار تاریخی رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی برگزار شد؛ رضایت ترامپ از ملاقات خصوصی/ در دیدار تاریخی سه شنبه، ترامپ و کیم را چه کسانی همراهی کردند

نگام ، بین الملل _ سازمان ملل متحد: امسال ۹۲۰ هزار آواره در سوریه، بالاترین تعداد از زمان آغاز جنگ ، “زنگ خطر برای ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی آمریکا” ، واکنش تند ایران به راه‌اندازی سایت فارسی توسط اسرائیل برای «کمک به بازیافت آب» ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دیدار تاریخی رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی برگزار شد؛ رضایت ترامپ از ملاقات خصوصی

رهبران دو کشور در ابتدای این دیدار با یکدیگر دست دادند و پیش از آغاز مذاکرات خود، که پشت درهای بسته و تنها در حضور مترجمان برگزار شد، برای دقایقی کوتاه در برابر دوربین رسانه‌های مختلف جهان قرار گرفتند و با خبرنگاران گفت‌وگو کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در دیدار تاریخی سه شنبه، ترامپ و کیم را چه کسانی همراهی کردند

بعد از دیدار پرزیدنت دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبران آمریکا و کره شمالی، رهبران دو کشور در جلسه دیگری با حضور مشاوران و وزرای دولت های خودش شرکت کردند.اما در این جلسه چه کسانی حضور داشتند.بعد از جلسه خصوصی ۹ صبح که فقط ترامپ و کیم و مترجمان شان حضور داشتند، دیدار گروهی برگزار شد. این جلسه هم پشت درهای بسته بود اما به خبرنگاران یک دقیقه اجازه داده شد برای فیلم برداری وارد شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سازمان ملل متحد: امسال ۹۲۰ هزار آواره در سوریه، بالاترین تعداد از زمان آغاز جنگ

پانوس مومتزیس هماهنگ کننده اقدامات بشر دوستانه سازمان ملل متحد در سوریه در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت:«ما شاهد یک موج گسترده آوارگی در داخل سوریه هستیم. از ژانویه تا آوریل امسال بیش از ۹۲۰ هزار نفر دیگر آواره شده اند. این بالاترین رقم در یک مدت کوتاه از زمان شروع جنگ داخلی است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“زنگ خطر برای ده‌ها هزار متقاضی پناهندگی آمریکا”

وزیر دادگستری آمریکا در حکمی تعیین کننده تقاضای پناهندگی یک زن قربانی خشونت خانگی از ال‌سالوادور را رد کرده است.جف سشنز گفته است صرف اینکه کسی قربانی خشونت خانگی یا خشونت باندهای جنایتکار باشد او را واجد شرایط کسب پناهندگی از آمریکا نمی‌کند.عالیرتبه‌ترین مقام قضایی آمریکا گفته است “وضعیت پناهندگی جوابی برای دشواری‌های عمومی نیست”. او مهاجران را به سوءاستفاده از نظام مهاجرت آمریکا متهم کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش تند ایران به راه‌اندازی سایت فارسی توسط اسرائیل برای «کمک به بازیافت آب»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه در یک پیام ویدئویی با استناد به آمار ارائه شده از سوی نهادها و مقامات جمهوری اسلامی در مورد معضل جدی خشکسالی و بحران آب در ایران، گفت اسرائیل دانش و تجربه رویارویی با این بحران‌ها را دارد و آن را از طریق وبسایتی به زبان فارسی در اختیار مردم و کشاورزان ایران می‌گذارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید