اخبار روز اقتصادی ؛ آشفته بازار خودرو بدون نظارت دولت؛سکوت عجیب وزیر در مقابل گرانی‌/ هیوندای و مزدا قراردادهای خود را با خودروساز ایرانی ‘لغو کردند’

نگام ، اقتصادی _ کنترل وضعیت اجاره‌بها با مهار تورم ممکن است/ ایجاد سامانه املاک روشی برای کنترل بازار مسکن ، کاهش فعالیت‌های بزرگترین شرکت کشتیرانی آلمان و شرکت نفتی نارایا انرژی هند در ایران ، «قدرت خرید مسکن در تهران ۲۵ درصد کاهش یافت» ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی  بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آشفته بازار خودرو بدون نظارت دولت/سکوت عجیب وزیر در مقابل گرانی‌

بازار خودرو ماههاست که آشفته است. درست از بعد تصمیم غیرمنطقی و حاشیه‌دار وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر توقف ثبت سفارش واردات خودرو به دلایلی واهی بود که افزایش نامعقول قیمت در بازار رقم خورد. تمام اینها البته در شرایطی است که تحقیق و تفحص‌های مجلس و دستگاههای نظارتی، به صراحت تخلف وزارت صنعت، معدن و تجارت و دسترسی برخی واردکنندگان خاص به سیستم ثبت سفارش را درست در مقطعی که ممنوعیت اعلام شده بود، تائید کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هیوندای و مزدا قراردادهای خود را با خودروساز ایرانی ‘لغو کردند’

به گفته یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران، دو شرکت خودروسازی مزدا و هیوندای به دلیل تحریم‌های آمریکا، قراردادهای خود را با ایران لغو کرده‌اند.ولی ملکی به خبرگزاری خانه ملت گفته “این تولیدکنندگان در صحبت‌های خود مطرح می‌کردند که چندین برابر منافعی که در ایران دارند در آمریکا دارند و آن را فدا نمی‌کنند.””گروه بهمن” ارایه دهنده محصولات و خدمات مزدای ژاپن و هیوندای کره جنوبی در ایران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عوامل افزایش چشمگیر قیمت در حوزه مسکن ؛ کنترل وضعیت اجاره‌بها با مهار تورم ممکن است/ ایجاد سامانه املاک روشی برای کنترل بازار مسکن

علی قائدی در خصوص اجاره نشینی در کلانشهرها، افزود: از اواسط سال ۹۲ تا پایان سال ۹۵ تقریبا ثبات قیمت در بازار مسکن وجود داشت و ۱۰ درصد افزایش قیمت را در این دوره شاهد بودیم. وی گفت: مسکن یک کالای اقتصادی است و همزمان با رشد تورم طبیعتا قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت، زیرا در غیر این صورت مسکن توجیه اقتصادی خود را از دست داده و سرمایه گذاران از این بازار خارج می شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کاهش فعالیت‌های بزرگترین شرکت کشتیرانی آلمان و شرکت نفتی نارایا انرژی هند در ایران

شرکت حمل و نقل کانتینری هاپاگ – لوید دوشنبه ۱۱ ژوئن / ۲۱ خرداد اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا مانع از همکاری این شرکت با ایران است و به همین دلیل این شرکت ضمن توقف یکی از دو خدمات فیدری خود در ایران تا ۴ نوامبر / ۱۳ آبان مهلت اعلام‌شده از سوی آمریکا درباره دیگر خدماتش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«قدرت خرید مسکن در تهران ۲۵ درصد کاهش یافت»

میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی طی یک‌سال گذشته در شهر تهران چقدر افزایش یافته است؟ جدول زیر به ما نشان می‌دهد که طی اردیبهشت ۹۶ تا اردیبهشت ۹۷ از ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید