اخبار روز اجتماعی ؛ تهران حال و هوای جام‌جهانی را ندارد ؛ پخش مستقیم فوتبال در پارک‌ها و فضاهای عمومی موجب سرزندگی تهرانی‌ها می‌شود / علاقه شکارچیان خارجی به “شکار پلنگ” در ایران ؛ درآمدهای صدور مجوز شکار کجا هزینه می‌شود؟

نگام ، اجتماعی _ اطلاعات جدید از پرونده مدرسه غرب تهران: دعوت دانش‌آموزان برای مصرف مشروب تأیید شد ، آیا “انحرافات جنسی” را می‌توان در مصاحبه‌های شغلی تشخیص داد؟ ، کارِ پنهانِ کودکان، آژیر قرمز برای نهادها و مسئولان ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

در انتقاد از معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری مطرح شد؛ تهران حال و هوای جام‌جهانی را ندارد/پخش مستقیم فوتبال در پارک‌ها و فضاهای عمومی موجب سرزندگی تهرانی‌ها می‌شود

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از پنجشنبه آغاز می‌شود. مردم در تب و تاب جام جهانی هستند اما در سطح پایتخت خبری از این اتفاق نیست. هرچند محمدعلی افشانی (شهردار جدید) تازه روی کار آمده اما اعضای شورای شهر معتقدند معاونت اجتماعی و فرهنگی اصلاح‌طلب می‌توانست حداقل از این فرصت برای زنده کردن فضای شهر استفاده کرده و با پخش مسابقات در پارک‌ها و فضاهای عمومی پایتخت‌نشینان را شاد کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علاقه شکارچیان خارجی به “شکار پلنگ” در ایران/ درآمدهای صدور مجوز شکار کجا هزینه می‌شود؟

بهمن مودی (معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی) درباره حضور شکارچیان در فصل زاد و ولد در این منطقه گفت: فصل زاد و ولد حیات وحش با توجه به منطقه متفاوت است، اما به طور کلی حیوانات به گونه‌ای زاد و ولد می‌کنند که در فصل بهار نوزادشان به دنیا بیاید تا از مواد غذایی کافی استفاده کند. در مناطقی مانند منطقه ما که یک گرمسیری محسوب می‌شود تولیدمثل از نیمه اسفندماه شروع و در نوروز تقریبا همه زایمان‌ها به پایان رسیده است. به جز در مناطق سردسیر که در نهایت تا پایان فروردین تمام می‌شود. البته اگرچه زاد و ولد در فروردین ماه انجام می‌شود، اما ضعف بعد از زایمان همچنان تا اردیبهشت و خرداد در حیوانات وجود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اطلاعات جدید از پرونده مدرسه غرب تهران: دعوت دانش‌آموزان برای مصرف مشروب تأیید شد

سیدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آخرین اخبار از وضعیت حادثه یکی از مدارس غرب تهران، گفت: متأسفانه موضوعی که در یکی از مدارس غرب تهران روی داد، از سوی رسانه‌‌ها نزد افکار عمومی بزرگ جلوه داده شد، واقعیت مطالب در حدی که در رسانه‌ها منتشر شده، نبوده است.وی افزود: طبق پیگیری‌هایی که کمیسیون در این زمینه داشته‌، ناظم مدرسه مذکور در غرب تهران به قوه قضائیه معرفی شده‌ و ۳ نفر از مدیران مستقیم و یا غیرمستقیم که در این ماجرا نقش داشته‌اند، فعلاً معلق شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیا “انحرافات جنسی” را می‌توان در مصاحبه‌های شغلی تشخیص داد؟

پس از خبرساز شدن حادثه مدرسه‌ غرب تهران، اظهاراتی در شبکه‌ های اجتماعی یا توسط مسئولان درباره ضرورت تدوین پروتکل ارزیابی سلامت روان و جنسی پیش از مصاحبه‌های شغلی بویژه در سیستمی همچون آموزش و پرورش مطرح شد؛ پروتکلی که طبق آن بتوان اختلالات یا انحراف‌های جنسی را پیش از بروز حوادث ناگواری مانند این مدرسه، شناسایی کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در کارگاه‌های زیرزمینی چه می‌گذرد؟؛کارِ پنهانِ کودکان، آژیر قرمز برای نهادها و مسئولان

براساس آمار سازمان جهانی کار، بیش از ۲۵۰ میلیون کودک ۵ تا ۱۴ ساله در سراسر جهان زیر سن قانونی کار می‌کنند. در ایران آمار دقیقی از کودکان کار نداریم، با این وجود، بیشترین خطرات متوجه کودکانی‌ست که در کارگاه‌های کوچک و زیرزمینی مشغول به کار هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید