اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ استقبال خوب فرانسوی‌ها از فیلم‌های فرهادی، پناهی و کاهانی/ ارکستر سمفونیک تهران چهارشنبه عازم روسیه می‌شود ؛ اولین اجرا در سن‌پترزبوگ

نگام ، فرهنگ و هنر _ شو لباس تا چه زمانی به صلاحمان نیست؟ ، «رابی ویلیامز» بریتانیایی خواننده مراسم افتتاحیه جام جهانی شد ، تولید سریال جدیدی بر اساس ماجراهای «بازی تاج و تخت» ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

استقبال خوب فرانسوی‌ها از فیلم‌های فرهادی، پناهی و کاهانی

فیلم «۳رخ» ساخته جعفرپناهی با تبلیغات بسیار گسترده درخیابان‌ها و متروهای شهر پاریس از چهارشنبه ۱۶ خرداد (۶ ژون) به پرده سینماها آمد و در پاریس و حومه با ۳۱ سینما در روز اول ۴۱۲۰ تماشاگر داشته است.دو سال پیش از همین کارگردان فیلم «تاکسی» به نمایش در آمده بود که روز اول ۶۱۱۵ تماشگر داشته بود. فیلم «۳رخ» با وجود بدست آوردن جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره کن از فروش کمتری برخوردار بوده است. البته باید منتظر پایان هفته اول و فروش کلی آن در فرانسه بود تا بتوان مقایسه درست تری نسبت به آن کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ارکستر سمفونیک تهران چهارشنبه عازم روسیه می‌شود / اولین اجرا در سن‌پترزبوگ

مجموعه منتخب ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی روز چهارشنبه ۲۳ خرداد تهران را به مقصد روسیه برای اجرای سه کنسرت مجزا ترک می کند.این مجموعه در این کنسرت‌ها ضمن اجرای چند قطعه موسیقی کلاسیک چند قطعه بی کلام و با کلام ایرانی از جمله سرود تیم ملی ایران در جام جهانی را به آهنگسازی بابک زرین و خوانندگی سالار عقیلی را نیز به مخاطبان ارایه می دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شو لباس تا چه زمانی به صلاحمان نیست؟

شو لباس” بدون شک از نخستین گام‌های معرفی محصولات یک برند است و چنین رویدادهایی در سال‌های اخیر آنچنان بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته که بسیاری از برندها روز به روز بر توفیقاتشان افزوده شده و چه بسا فعالانی که از این مسیر به بهترین شکل ممکن معرفی شده و توانسته اند در سطوح جهانی نامی برای خود دست و پا کنند.کشور ما نیز در مقاطعی به اهمیت موضوع نمایش زنده لباس پی برد و شاهد برپایی اینچین رویدادهایی در این عرصه بودیم که متأسفانه به دلایلی همچون خروج برخی برگزارکنندگان از حدود قانونی آن، شاهد لغو، محدودیت و در نهایت ممنوعیت و حدف جریان شو لباس در عرصه مد و لباس کشور بودیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«رابی ویلیامز» بریتانیایی خواننده مراسم افتتاحیه جام جهانی شد

«رابی ویلیامز» بریتانیایی به عنوان خواننده اصلی مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال در روسیه انتخاب شد و پنجشنبه، پیش از آغاز نخستین بازی در ورزشگاه، هنرنمایی می کند.رابی ویلیامز ۴۴ ساله از ستاره های بزرگ موسیقی جهان است که آثار درخشانی در سبک‌های پاپ و راک دارد و در طول سالها فعالیت حرفه ای جوایز ارزنده ای کسب کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

تولید سریال جدیدی بر اساس ماجراهای «بازی تاج و تخت»

شبکه تلویزیونی «اچ بی او» از تولید سریال جدیدی بر اساس ماجراهای «بازی تاج و تخت» خبر داد؛ مجموعه ای که هزار سال پیش را به تصویر می کشد.در حال حاضر این پروژه در مراحل ابتدایی است و فقط قرارداد ساخت یک قسمت آزمایشی بسته شده که در صورت توافق نهایی بصورت سریال کامل تولید خواهد شد.«جرج آر آر مارتین» نویسنده کتابهای «بازی تاج و تخت» در تولید سریال جدید با «جین گلدمن» فیلمنامه نویس و تهیه کننده بریتانیایی همکاری می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید