اخبار روز ترکیه ؛ یلدریم: ارتش ترکیه به سمت قندیل حرکت می‌کند/ “سیستم کنترل آب شنا” برای اولین بار در ترکیه

نگام ، ترکیه _ بزرگداشت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس هلال احمر ترکیه ، موققیت ملی پوشان ترکیه در مسابقات بین‌المللی شنا در آلمان ، آزمایش موفقیت‌آمیز موتور نخستین هلی‌کوپتر ملی ترکیه ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

یلدریم: ارتش ترکیه به سمت قندیل حرکت می‌کند

بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه طی سخنانی در شهر ازمیر گفت: “ارتش ما به سمت قندیل حرکت می‌کند. در داخل کشور تروریست‌ها را از پای در آوردیم و امروز آن‌ها را در خارج از مرزها تعقیب می‌کنیم.”وی در این همایش همچنین تصریح کرد:”نیروهای ارتش ترکیه، تروریست‌ها را به هر جایی پناه ببرند، تعقیب خواهند کرد و وارد لانه‌های‌شان خواهند شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“سیستم کنترل آب شنا” برای اولین بار در ترکیه

کیفیت ۷۵ درصد پلاژهای ترکیه در رده A میباشد.توسط “سیستم کنترل آب شنا” که برای اولین بار در کل جهان از سوی وزارت بهداشت ترکیه آغاز به فعالیت کرده است، خصوصیات همه پلاژهای ترکیه و کیفیت آب آنها را میتوانید از طریق اینترنت کنترل کنید.بر همین اساس، ۷۵ درصد پلاژهای ترکیه در رده A، ۲۳ درصد آنها در رده  B، ۲ درصد آنها نیز در رده C جای میگیرند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بزرگداشت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس هلال احمر ترکیه

مراسم بزرگداشت صد و پنجاهمین سالگرد جمعیت هلال احمر ترکیه به عنوان نخستین نهاد در نوع خود در سطح جهان طی مراسمی با شرکت مقامات و مسئولان کشور و تعدادی از روزنامه نگاران در هتل هیلتون بومونتی استانبول برگزار شد.
دکتر کرم کینیک، رئیس هلال احمر ترکیه طی سخنانی در این مراسم که همزمان با ضیافت افطار همراه بود، گفت:”این سازمان از بدو تاسیس علاوه بر رسیدگی به قربانیان و بازماندگان حوادث، به یاری آسیب دیدگان کشورهای همسایه و سایر نقاط جهان شتافته است”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

موفقیت ملی پوشان ترکیه در مسابقات بین‌المللی شنا در آلمان

فدراسیون ورزش‌های معلولان ترکیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: ملی پوشان کشور موفق به کسب ۱۹ مدال در سی و دومین رقابت های بین المللی شنای آلمان شدند.شناگران تُرکیه در این مسابقات قهرمانی ۴ مدال طلا، ۷ نقره و ۸ برنز را از آن خود کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آزمایش موفقیت‌آمیز موتور نخستین هلی‌کوپتر ملی ترکیه

معاونت صنایع دفاعی ترکیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که مرحله ساخت موتور متعلق به هلی کوپتر ملی مدل T625 کشور به پایان رسیده و آزمایش احتراق این موتور نیز با موفقیت انجام گرفته است.بر این اساس، به منظور تامین قطعات داخلی و یدکی این هلی کوپتر، توسعه پروژه «توربوشفت TS1400» نیز وارد مرحله جدید شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید